Cena šljive 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Matkee

Član
Učlanjen(a)
21 Maj 2010
Poruka
2.820
Lokacija
Novi Sad
Otvaram ovu temu da vidimo vaše mišljenje koje će biti cene šljive u ovoj 2011-oj godini...
 
Kako stoje stvari u dinarima ce biti veca sigurno , ali u evrima nisam bas siguran.

Ja prosle godine nisam imao de ni da prodam . Silne sljive su mi otisle u rakiju , koju takodje nmg da prodam po razumnoj ceni . Ispod tri evra je nedam.

Prosle godine sam imao rekordan rod. Svi su se cudili i pricali da nigde nikad nisu videli da su sljive tako rodile .

Iz tog razloga za ovu godinu ocekujem mali rod , ali nikad se nezna. Videcemo .
 
Koliko si imao roda, koja cena ti je nuđena za kilogram šljive, koji je to sortiment ? ::namigivanje::
 
Neznam tacno koliko sam imao jer nisam merio a sve sto bi ti reko slagao bi te .

Sto se tice cene pregovarao sam sa tri hladnjace ali ni jedna nije ponudila nista konkretno . Totalno su bili dezorganizovani , a receno mi je da su hladnjace pune maline i da nema mesta za dalje skladistenje sljive .

Sto se sorti tice : imam stenlej i cacansku rodnu .
 
Kod nas u okolinu Novog Sada su dovozili šljivu po 18 RSD/kg, ali je bila u džakovima od veštačkog đubriva, već počela da radi, pa nisamo mogli da se dogovorimo, u svakom džaku je bilo 10 l vode, nakupci, prekupci i ostali..... :udri:
 
Imajući u vidu globalno poskupljenje hrane na svjetskom tržitu ,očekivat je da bi i šljiva mogla imat malo veću cijenu u odnosu na prošlu godinu.

Inače cijena stenleja bila je 0,50 KM oko 25 eurocenti.
Na predatu količinu od države smo dobili 0,10 KM po kilogramu,što u suštini i nije loša cijena.
 
bosanac_iz_bosne je napisao(la):
Imajući u vidu globalno poskupljenje hrane na svjetskom tržitu ,očekivat je da bi i šljiva mogla imat malo veću cijenu u odnosu na prošlu godinu.

Inače cijena stenleja bila je 0,50 KM oko 25 eurocenti.
Na predatu količinu od države smo dobili 0,10 KM po kilogramu,što u suštini i nije loša cijena.
Upravo tako kolega cijena od 30 centi sve ukupno je dobra cijena za sljivu.
ove godine nece bit jeftinija samo moze bit skuplja. ::novac::
 
U Srpskoj je u 2010 bila 0,45KM (industrijska cijena) + 6 pf/kg od strane Ministarstva za one sa registrovanim gazdinstvom.

Ove godine zbog globalnog poskupljenja hrane očekujem da će biti ista cijena ili možda neznatno veća.
 
matke, pa de si požurio sa ovom temom, Bog te? Još nije ne procvetala, zametnula se.....ko zna kakva će situacija dalje da bude!
Mada, mišljenja sam da je cena od oko 30 evrocenti sasvim pristojna i dobra!
 
Ako imate nekoga da kupuje po 30 eurocenti pošaljite ga kod mene, mi ovde imamo jednu hladnjaču i u njoj je vrlo slabo interesovanje pa nam je potreban ozbiljan kupac za šljivu.
 
matke, pa de si požurio sa ovom temom, Bog te? Još nije ne procvetala, zametnula se.....ko zna kakva će situacija dalje da bude!
Mada, mišljenja sam da je cena od oko 30 evrocenti sasvim pristojna i dobra!

Sa tatom sam razgovarao o ceni pa sam video da nema takva tema fruit, ove godine će cena biti paprena, ništa od kupovine za preradu !
 
Videćemo kakvi će trgovci da se pojave, bilo bi jako dobro kad bi se stranci našli, oni bi mogli dosta velike količine da otkupe!
 
Samo neka sezona odgura kako treba, ne treba mnogo brinuti o cijeni, više o vremenskim prilikama.
 
Sa strane proizvođača to je odlično, otkupili bi mu npr. kompletan proizvod, po možda zadovoljavajućoj ceni, ali za menje kupce tj. prerađivače koji kupuju po par tona to nije dobro, tako da...ko bi narodu ugodio !
 
Jbg Matke ti bi voleo da je sljiva jeftina a rakija skupa koji si ti monoplista-kapitalista u dusi:haha::haha::haha:
 
kico a da ga castimo sa dve -tri tone ,ali sam da bere . zao mi ga celo vreme kuka nema jevtine sljive da se nadju. :ppozdrav::osmeh:
 
Šta da vam kažem kolege težak je studentski život :osmeh:, para nikad dosta, menadžerijade, izlasci, žurke, čorba za auto.....a ne volim da tražim od mojih pare za svakakve gluposti, pa ako mogu i sam zaradim. Od pokojnog dede je ostala tradicija proizvodnje dobre rakije, dedin voćnjak je dobrim delom iskrčen, nešto sadnica je posađeno, a u nekim delovima zemlja odmara, oko 1300 m2, pa imam problem sa sirovinom za preradu, jabukom i šljivom, pre dve godine smo kupili šljivu po 10, a jabuku po 5 RSD i lepo zaradili, kupili kazanče i ostalo je para, prošle godine sam pregovarao za čačanku rodnu, ali se nismo dogovorili oko cene, naša ponuda je bila 16, tražio je mnogo više pa... Kolega i drugar FruitBoy je probao jabuku iz 2009 na sajmu, očekivao sam da će još neko probati, ali svi su bili fini... :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh