Cena šljive 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za 10- 15RSD po kg mogu joj priđem sa motornom testerom.... još stenlej ima bolju cenu od čačanske rodne pa gde tu ima pameti i "tržišta" u tadićevoj srborabiji .......
 
Stenlej u mom kraju drzi cenu od 30din, jos se ponegde bere.
za Rusko trziste u drvene gajbe sa tepeljkom.
 
Пошто се помиње стално да ове године иде шљива у ракију, има ли половних казана и која им је цена, треба ми један од 80 или 100 литара...


Pitajte u ovoj temi: http://poljoinfo.com/showthread.php?1050-Kazan-za-pečenje-rakije
 
Poslednja izmena od urednika:
Ljudi, kod nas 12 din. jos uvek u plasticne gajbe! jel hoce neko da dodje da uskomesa konkurenciju:haha: ili ovako da se zlopatimo.. :/
 
Ima li neko da proda 2t sljiva za rakiju,pozdrav.


Ponuda i potražnja ili prego oglasnog dela foruma ili privatnih poruka!
 
Poslednja izmena od urednika:
Цена шљиве код мене у Ваљевском крају (село Причевић и околина) је била у почетку за Стенлеј 12дин/кг, а за Пожегачу/маџарку 15дин/кг. С тим што је сада Пожегача неких 17дин/кг, ја сам откупио за потребе сушења неких 5-6тона. Оно што могу рећи да имамо среће сви па је потражња за шљивом изузетно велика. Надам се да ће се Србија опет добро позиционирати као кључан светски произвођач шљиве. На сајму шљиве видим да су сви били пуни прича о купцима из русије, словеније и немачке.
Да ли неко зна колика ће бити цена суве шљиве, пошто се код нас још није формирала цена?!
 
Cijena šljive na kraju sezone, prije 10tak dana je bila oko 0,25 eura - za konzumnu potrošnju. Ovih dana cijena raste jer polako je vade iz hladnjača. Kod mene je berba završena.
 
U Aleksincu na malo je sljiva 25-30 din.
Ja sam 2 tone stavio u hladnjacu, i vadicu po 100-150 kg dnevno, verovatno ce cena preko nedelje skociti malo.
Otkupljivaci su ovde placali 12-15 din.
 
ja sam cuo da je u okolini Sd.Palanke bila pocetna otkupna cena za ranu 90 din a da je vremenom padala s tim da je morala da se bere sljiva sa peteljkom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh