Asparagus

milomirp

Novajlija
Učlanjen(a)
8 Jan 2010
Poruka
20
Imam problem sa mojim asparagusum koji je poceo da zuti od kada sam ga jesenas uneo u zatvoreni prostor odnosno sobu sa stalnom temperaturom od 19 stepeni.
Redovno ga polivam neznam sta mu fali ako neko ima iskustva u tome molim za savet.
 
Aparagusu treba malo niža temperatura preko zime oko 15 stepeni. Ako ostane na toj temperaturi treba mu više vlage u vazduhu, potrebno je asparagus orošavati.

I nikakvu prihranu za biljke nikako ne koristiti.
 
Sta ja sada da uradim?Temperaturu mogu da smanjim ali je biljka vise od polovine uzutela tako da prilicno jadno izgleda.Da li postoji nacin da se bar priblizno vrati u predhodno stanje?
 
Jedino da se sačeka proleće, pa podseći bolesne delove biljke i prepustiti da se sama oporavi.
 
rtq5gi.jpg
evo slike pa procenite.Do proleca ima jos dosta vremena i pitanje je kako ce biljka do tada da vegitira.Temperatura je smanjena na 16 stepeni, redovno se poliva i orosava i ja neznam sta bih jos mogao da uradim.
 
Sad treba vremena da se oporavi od šoka, a suve izdanke ukloniti. Tek na proleće će biljka da potera nove izdanke.

Šteta, baš je bio velik i bogat.
 
Nadam se da na prolece krene mnogi su mi to isto rekli pa videcemo. U svakom slucaju zahvaljujem svima koji su se trudili svojim predlozima da poboljsaju situaciju!
 
Možda je problem u zemlji koja se nalazi u saksiji, ako se biljke drže u identičnim uslovima. Sad nije vreme za neke akcije oko cveća, ali na proleće bi se to trebalo pogledati.
 
moji asparagusi su divni da ih ne ureknem.zemlju sam menjala na prolece.drzim ih napolju na terasi ali u visecim saksijama bukvalno ispod krova tako da svetlost imaju ali direktno sunce nikada.cesto zalivam jer vidim voli vodu i orosavanje zato su bujni i zeleni znaci zdravi.stavicu vam jednom sliku da vidite.
 
Nazad
Vrh