Massey Ferguson

Ako su im traktori ko auti .
A nedavno sam bio tamo.
Imaju i starih traktora očuvanih.
Danas nov stroj je prema starima žali bože kvaliteta nula.
 
Znateli ko prodaje polovne delove za Maseye konkretno za 3080,Čuo sam da ima neko iz Vognja ?
 
Mi smo juce u oranju imali malu havariju.
Dakle lonac auspuha je na jednom mestu propao i na tom mestu gde je izlazila toplota i dim desilo se to da je snop od 4-5 zica i zica sa se stalnom strujom bile na direktonom udaru toplote i dima i istopila zastitu i prespojile,zatim je zalepio alnaser i non stop verglao i prava sreca u svemu je sto su akumulatori bili slabi pa su brzo zavrsili verglanje.
Na kraju remont alternatora je kostao 70€ (smrdeo je na paljevinu na 2 metra), elektricar je pretreso kompletnu insalaciju i ubacilismo sklopku mase 35€...
Da su akumulatori bili dobri bilo bi zaguljenooo.....
e08bddc14d108318c72270c2ddcaa5b5.jpg
0428e37df2080c7da97b915d7a6e26bb.jpg
dd7ab8d35d5988c8d9b9a4469931abf4.jpg
b40d3b5fc0c4d48dd3aed9f90dae3b06.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Prebaci tu sklopku u kabinu.Ako ti se ponovo desi slicna havarija,akumulatori mogu da ti eksplodiraju a ti tamo moras da zaviris i turaš ruku.Ovo je iz mog malog iskustva sa vise slicnih paljevina :ppozdrav:
 
Kad anlasuje traktor , neke ne mogu da iskljuce , provereno, ljudi morali cekicom da odbiju klemu sa aku da im ne strada anlaser ili se zapali traktor, a imali prekidac mase, kad pocne takav cirkus da sam anlaser pocne da radi vecina nemaju kljuc da odviju klemu. Zbog velike struje i slabih kontakata kod iskljucenja dodje do varnicenja i sklopka "zalijepi".

Pitanje , da li je elektropokretac radio kad si iskljucivao da znas 100% da rade i u tom rezimu?
 
Kad anlasuje-da. Onda ne može (postoji verovatnoća),ali kad traktor upali povlačenja velike struje više nema i svaki malo pristojniji prekidač mase bi trebao da odreaguje. Realno,najbolje bi bilo imati neka klešta sa sobom koja će preseći kabel,ili ključ koji može da skine kabel masu sa traktora. Znači ne klemnu,jer ona možda nije uvek lako dostupna.
 
Kad anlasuje traktor , neke ne mogu da iskljuce , provereno, ljudi morali cekicom da odbiju klemu sa aku da im ne strada anlaser ili se zapali traktor, a imali prekidac mase, kad pocne takav cirkus da sam anlaser pocne da radi vecina nemaju kljuc da odviju klemu. Zbog velike struje i slabih kontakata kod iskljucenja dodje do varnicenja i sklopka "zalijepi".

Pitanje , da li je elektropokretac radio kad si iskljucivao da znas 100% da rade i u tom rezimu?
Uglavnom nisam imao sklopku stariju od 10 god. i uvek je radila. :ppozdrav:
na jednom kamionu imam adr sklopku i radi i posle 22 godine i naravno ugasila je alnaser kad se ukljucio.Zbog losih kontakata na automatu ukljucio nam se vise puta u toku rada motora
 
Vidjao sam da ljudi sklopku stavljaju i na +
Ovaj majstor ih je dosta ugradjivao i uvek su radile...

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Bio jutros na ispomoci.Traktor kao Ljusin.Sve mi se vise svidja ovaj traktor.Cena mu skoro ista kao i 577 a traktori nebo i zemlja. Vodenu pumpu i alnaser je menjao a radi domacinski
[video=youtube_share;PweyxyR81oA]https://youtu.be/PweyxyR81oA[/video]
 
I ja imam isti,bez prednje vuče.To je toliko okretan tarktor da nisam verovao.Mislim da je idealan za lakše radove:sejanje,prskanje i rasipanje đubriva.
Što se tiče + kabla za akumulator već neko vreme razmišljam da na neko zgodno mesto presečem kabl i stavim onaj konektor od viljuškara.Imam takve u firmi i svaki dan se vade zbog punjenja baterija od viljuškara.To je toliko zgodno da mislim da je idealno za slučaj da mora da se skida klema,a može i da se ostavi jedan posebno za punjenje akumulatora na traktoru.Nije preterano skup mislim da je od 160 A negde oko 1500-2000 dinara
 
Mi danas izorali oko 2 hektara i sve je ok sa traktorom i instalacijom

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Jedno pitanje u vezi struje na MF(3120) ?Upalim poziciju a on uključi prednju vuču .Nije da samo sijalica gori ,nego prednja vuča radi .Kada traktor stoji a do tada nije bila paljena pozicija ,ne uključuje .Kada se pokrene ,uključi.
 
Da se nije nekako prespojio prekidač ispod kočnica, možda negdje u svijetlu (ono kad stisneš obadvije kočnice pali prednju vuču da i prednji koče) moguće da se tu nešto pomrdalo...
 
Probaj izvaditi sve sijalice od pozicije ako se to ne dešava onda je masa problem u nekoj od lampi, vračaj jednu po jednu sijalicu dok ne nađeš koja ima lošu masu. Djelomično sličan problem sam imao na jednom Fendtu, kada je bila upaljena pozicija traktor je ostao raditi nakon što se okrene ključ u položaj za gašenje, ugasiš poziciju i traktor se ugasi, zadnja lijeva lampa je imala lošu masu i preko nje je iz nekog razloga dobivao struju i relej za gašenje.
 
Juče sam pričao sa majstorom koji ima dosta znanja i on misli da masa negde zeza . On predpostavlja da možda neki relej pravi problem.
 
Prvo pogedaj zice da ne prave spoj. Obicno zna zastita zica skoro da pregori koja prolazi pored lonca auspuha...

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh