Massey Ferguson

Ha,ha! Skoro si mi pročitao misli! :osmeh: Ja brojim zube da vidim od čega paše pa da se ubaci u staro kućište i zavari,jbt kao da je kvar kod mene. :sta:

- - - - - - - - - -

Nisu dobri nutovi. Da jesu ne bi sve stalo odjednom. A i leto izdelave ga hebe.
 
Momo ne znam koji bi mogao biti otvoren. Sve sam pregledao, od prve vuce, spere, brze-spore, kardan, polovljenje, onaj glavni ispod haube. Da ne pusta neki o-ring u orbitrolu? Na malom gasu se tesko okrece, na vecem gasu ide lakse..0
 
Pumpu sam tad stavio novu. Pritisak na brzim spojkama je 180-190bara, dole ma indikatoru kod mjenjaca 17bara. Koliko bi trebalo biti na orbitrolu..
 
Nema neke razlike. Na leru ide veoma tesko, kad dodam gas onda se moze okretati.
 
Momo ne znam koji bi mogao biti otvoren. Sve sam pregledao, od prve vuce, spere, brze-spore, kardan, polovljenje, onaj glavni ispod haube. Da ne pusta neki o-ring u orbitrolu? Na malom gasu se tesko okrece, na vecem gasu ide lakse..0

Orbitrol ako je otisao to se ne popravlja , mislim mehanicko trosenje , eventualno ako curi neka gumica , najjeftiniji orbitroli su ti u trgo-agenciji , HR , imaju danfos (original) , jeftinije prodaju nego Slovenci ali nemaju uvjek na stanju , ja dobio kupio prije mozda 10-tak dana jedan od 160 kubika . Recimo link za 125 , imaju jos momentalno i 80 na stanju.

https://www.trgo-agencija.hr/hidrau...-hidraulicna-125cm3-10-30lit-ospc-125-on.html
 
Da li je na seriji 8 isto ulje u menjacu tj u diferencijalu i u hidraulici ili ide posebno?Kako da proverim nivo ulja u diferencijalu?Pozadi kod poluga ima onaj providam merac i u njega ima dovoljno.Par puta mi danas upalio lampu u toku oranja...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Na 8110 je zajedničko ulje i ima merač na poklopcu gde se sipa ulje u menjač nazad na diferencialu gde se kači topling i malo dole sa desne strane. Hoće da pali lampicu ako je filter zapušen ili ti fali baš dosta ulja.
 
U tome i jeste problem sto nemam merac nego samo cep..pokidali magupi.Onda ce biti da je filter jer na prozorcetu pokazuje da ima.Da li moze tako da ga vozim dok ne zavrsim oranje?Da ne na pravim neku havariju
 
Promenicu mu ulje u menjacu kad zavrsi posao,bitno mi je bilo da je isto ulje u menjacu,diferencijalu i u hidrauliku...Da ne sipam a ono da opet fali.
 
Koja je duzina meraca da li ulazi u ovu rupicu sto se vidi na dnu?Kod mene je tu gore prazno a dole pokazuje da ima ulja..da ga ne prepunim.I koje ulje bih mogao da mu dolijem?
b6ab3ae2630ba8d8c005d9b5c878a97e.jpg
393e0b60047d93f75ae7668ce3d46218.jpg
99c9d25b554969f3454b7c7b438ea9dd.jpg


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
U povratku sa oranja smanjio sam mu gas da se mimoiđem sa drugim traktorom,MF se ugasio .Vergla ali neće da upali ,goriva ima do pumpe VP .Sutra ćemo da čačkamo.
Brežnjev je priskočio u pomoć.

 
Nazad
Vrh