Massey Ferguson

Evo oopet mene sa novim pitanjem. Dakle danas smo oprali maseja detaljno ali nikako da nadjem ovaj cep?(prva slika)
Da to nije mozda od ova dva neki? (druga slika)
b982bc212cc5470a7bc9a1c58b5527f7.jpg
1023b718356ecde682ec4dfa07658f6e.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ovih dana rešen problem koji sam imao.
Nisam mogao da ubacim u A rang,tj. kad upalim traktor,dok je 'ladan,ubacuje.Posle nekoliko minuta neće.Problem je bio u gumicama na ovom ventilu.Zamenjene obe gumice i sad radi odlično.
2pp0zn7.jpg

2ag67t.jpg
 
@ljusha
Svaka čast kolega,znači rešavaš sve te sitnice.
Ja sam zeznuo računar od hidraulika,prepunjavao mi alternator i nisam mogao u njivi da skinem konektor sa alternatora i skinem klemu sa akumulatora.Alternator onda još poveća napon i crkne računar.Pregoreva osigurač kod vazdušnog filtera.Juče probali da stavimo računar,spušta dole poluge ali neće da diže na prekidaču,ima još neku grešku na računaru ali će se rešiti.
 
Mi sm juce zamenili trasmisiono ulje i filter,ispustili vazduh na jednoj sisici ali kad sam sinoc spremao za zito cim predjem 1500 obrtaja pali mi se lmpica za ulje? Otkacim masinu, poluge skroz dole,masina na ravnom sve kako treba ulja ima ali se ona opet pali? Sta moze biti?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam mijenjao sebi sam te gumice, i podesavao A i B rang. Ima fino objasnjeno u upustvu. Koliko naplati majstor to zadovoljstvo, ako nije tajna?
 
Osadoh duzan da vam kazem da smo pronasli jos jednu sisicu za ispustanje vazduha ali je prvo nismo primetili jer kada je traktor opran prjavstina se zadrzala na njoj i nismo je primetili.. Dakle ima 2 mesta gde se ispusta vazduh tj ozracava sisetem hidraulike na mf6160

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Тачно после 30 сати рада поново ми се пали лампица за хидраулику? Хидраулика диже нормално,кочнице раде као и увек,волан се лагао окреће и мењач је ок
... Да ли може бити пролем притисак у систему? Када возим рикверц лампица се гаси?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
MF 3120 ,neće da mi rade prednja i zadnja radna svetla kao i rotacija.Otvorio sam mu oklope probao sa pipalicom da nađem struju ali ,nešto mi ne ide Nemam struju do prekidača koji pale radna svetla i rotaciju ,osigurači su svi ispravni .
Po ovoj šemi kuda da pratim struju od brave.Da li prema releju ,osiguračima ....
Radna svetla nisam odavno koristio a rotacija mi je radila u setvi pšenice.Od tada traktor stoji.


 
Probaj nađi osigurac od svetla, oće da nagori plastika koja drži sam osigurac i ako ti nije pregoreo osigurac,ne provodi struju žica koja ide od osiguraca
 
Koliko sam uspeo da vidim,ništa nije nagorelo .Moraću sutra da bolje gledam.Momentalno probam da proučim ovu šemu ali .....

 
Nazad
Vrh