Massey Ferguson

Ima li koji vlasnik MF-a 8220/8240 ??

Ako zna,kako se uključuje amortizacija zadnjih poluga,probao sam na neke načine ali ne pali se..
Isto tako kod EHR-a,ima crvena lampica koja mi nesto signalizira,a neznam šta..Trepti par puta zaredom,onda prestaje,pa se opet ponovi..Sumnjam na neku grešku,ali ako ima tko iskusniji da se javi..
 
Amortizaciju oruđa ako se dobro sećam ima pored dugmeta kao opruga i kad podigneš oruđe u skoz gornji položaj i pritisneš to dugme automatski popusti malo dole i onda je aktiviran. A za treptanje lampice treba da izbrojiš kolko puta trepne npr. 1 pa 3 ili 2 pa 5 i po tome se može znati gde je problem.
 
е сад имм једно питање. Чему служи ово жуто дугме?
5444d415b2ea6fd99320def124082df0.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

kod nas je ovakvo dugme

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
I kod mene je takvo dugme za amortizaciju..
Znači sa tipkom za podizanje digne do kraja ,pritisnem to dugme ali se ništa ne pali..Probao sam i ove kotačiče okretat u razne položaje i opet ništa.
Ostali kotačiči rade,samo ta amortizacija se ne pali..Dali je povezano se treptanjem lampice ili možda je šta drugo neispravno..
Ako može objašnjenje za ovaj prvi kotačič od tipke za amortizaciju čemu služi ?

Za treptanje se javljam kroz par dana kada traktor stigne do nas..
 
imam problem na mf 3080. pali mi se lampica za slab pritisak ulja u transmisiji i nece da prebaci iz brze u spore,,, sta moze da bude? filter menjan pre 40 radnih sati
 
Moze biti do pritiska, moze biti do struje. Mogu biti slabe pumpe ili da gubi negdje pritisak. Dole kod filtera imas indikator, dolaze dvije zice na njega( crna i zelena mislim) na tome indikatoru treba biti pritisak 17bara. Moze biti da ne valja taj indikator i salje pogresne informacije do compijutera , a on ne dozvoljava da presaltas brze-spore..
 
Cim stisnem kvacilo odmah upali lamicu za pritisak i prednju vucu. Kada krene kao kad sam prebaci iz brze u spore. Uspori. Sutra cu da pogledam. Poluge dodize sa plugom nema problema, i kardan nece
 
Poluge,tj hidraulika ti ima odvojen kompjuter od saltanja brzina..zato i radi..
Volan se normalno okrece?da li si mijenjao skoro akumulator?probaj izmjeriti napon na akumulatoru kada radi traktor..takodjer ako je masa slaba zna biti problema pa probaj prekontrolirati zice i od plusa i od minusa..mozda ima korozije.
Ps.koji si filter stavio?original ili zamjenski?
 
akomulator mi je stari lako pali, filter sam menjao u jugometalu svilajnac kraci je jer su to imali na stanju
 
Probaj skinuti filter mozda se zastopao..
Ja jos nisam mijenjao,ali kazu da iskljucivo original filter hidraulike..tako da sam narucio original pa kada bude izmjena imam spremnog..inace orginal je oko 100e..zamjenski je oko 65e.
Ako je napon iznad 12.5v nebi smjelo biti problema..losa masa takodjer radi probleme sa kompjuterom.
 
gasi se a igasi lampicu za zec kornjaca. kada ponovo stisnem kvacilo ponovo upali lampice, mozda 4-5 sekunde gore kada pustim kvacilo.
 
Meni svako stiskanje kvacila upali lampicu na par sekundi jer ispod kvacila je prekidac koji sluzi da se traktor moze upaliti iskljucivo kada je stisnuto kvacilo..to je normalno..
 
Nazad
Vrh