Massey Ferguson

Nisam radio sa kardanom na MF ali znam kako funkcionise kod Claasa a menjaci su im iz iste fabrike izasli, GIMA. Kvacilo kardana je pusteno kao kad kardan treba da radi ali je mehanicki izbaceno iz brzine. Prvo se stisne kvacilo da stanu zupcanici pa se onda ukopca kardan u zeljenu brzinu i onda se pusta kvacilo da kardan krene po potrebi. Ponekad je potrebno sacekati sekundu-dve dok zupcanici stanu pre ubacivanja u zeljenu brzinu kardana jer na kardanu nije sinhro spojnica pa moze da se cuje krr krrrrrr.
 
Mi smo na 8110 stavili od fap kamiona ako se dobro sećam najvažnije ti je da konus na kraju spone izmeriš i nađeš neki koji je povoljan i može se naći dosta lako pa strugar napravi čauru da se spoji. Ima u temi kako smo mi rešili.
 
Bitan je samo konus,na starom Maseyu koliko se sećam da sam krajeve spona stavio od tamića ili Fap-a zato što je konus isti a navoj sam mislim prepravljao.
 
Gde mogu da nadjem krajeve spone za mog masejca 260 ne hvataju se ni od jedan nas traktor?[/QUOTE
Ja sam za 3070 kupio kod Dereka u Borču po orginalu , a znam da neki to I prave po uzorku.
Људи који репарирају споне могу да направе све, и ја сам на мом 274 направио спону на клипу од фапа. Извади се јабучица са конусом обради од фапа на одговарајућу меру, нова пластика и то је то. Ми опет купили масеја јачег 3080 од комшије, комшији велики мало ради земље, поорали смо тек 10 ха за сада смо задовољни.
 
Срећа куповина! Да ли може и која слика?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Imaš tri vrste vijaka glave : duge , srednje i kratke .Prvo sve stegneš na oko 11kg , pa onda kraće još 150 stepeni , srednje 180 a duge još 210 stepeni.

stez_zpsbahqpr6a.png
 
Danas skinuo razvodnik hidraulike i zavirio u zadnji deo traktora,na osovini stoji neki seger a nevidim odakle je ispao,nema nigde lezista.....
50b01ab7dda0ff072060debf7bf946b5.jpg
53b79938228ccc492293b9a2356e94f8.jpg


Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh