Massey Ferguson

Kolegin MF 3085,podrobio ležaj u trubi .Pre izvesnog vremena je rastavljen a danas smo ga sastavili.Nisam sve ispratio ali evo malo slika.

 
Taj mali problem može da bude cenovno kao pola traktora.To dok se ne otvori nemožeš znati jel mali ili veliki problem...Za ruke majstori će ti već uzeti 500 evra pa nadalje...:ppozdrav:
 
А да ли негде у иностранству има неки ај да кажем отпад масеја пример у француској,немачкој,хрвацкој или италији? Питам чисто информативно и да ли су делови јефтинији ван?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Taj mali problem može da bude cenovno kao pola traktora.To dok se ne otvori nemožeš znati jel mali ili veliki problem...Za ruke majstori će ti već uzeti 500 evra pa nadalje...:ppozdrav:

Kris pa nije mlad traktor pa da kostaju delovi abnormalno.Ruke neplacamo za pocetak:osmeh:

- - - - - - - - - -

А да ли негде у иностранству има неки ај да кажем отпад масеја пример у француској,немачкој,хрвацкој или италији? Питам чисто информативно и да ли су делови јефтинији ван?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Mislim da ima i kod nas polovnih delova
 
Ne znam sta je tolika buka oko toga mjenjaca, tj. ako se samo odnosi na mjenjac. Mjenjac je toliko prost i jednostavan. 4 stepena prijenosa. Ne vidim gdje vi nalazite tolike cifre pa usporedjujete cijenu kao pola traktora..
 
Ok nemora da znači da je tako kako ja kažem...samo sam bio prisutan par puta kada su ostavile mušterije par hiljada evropskih za remont takvog menjača sa kombinacijom polovnih-novih delova,pa im nije bilo baš svejedno umalo padali u nesvest...Kod nekih modela neznam tačno kod kojeg sinhron spojnica,nosač sinhrona i sinhron cca. 1200 evra komad a "nismo menjali nijedan zupčanik još" koji i polovan brat-bratu košta 200-300evra...:ppozdrav:
 
Ne vidim razlog za bacanje para, kad se danas moze sve napraviti za dosta manje para. Ja sam svoj mjenjac sav u dijelove rasklopio, mijenjao sinhrone 1i 2 brzine. Nazovem prodavnicu da pitam cijenu kaze covjek dva sinhrona koliko se dobro sjecam 460€. Sjedem u auto, odem u Tesanj, naprave ljudi dva sinhrona za 120€..
 
Ne vidim razlog za bacanje para, kad se danas moze sve napraviti za dosta manje para. Ja sam svoj mjenjac sav u dijelove rasklopio, mijenjao sinhrone 1i 2 brzine. Nazovem prodavnicu da pitam cijenu kaze covjek dva sinhrona koliko se dobro sjecam 460€. Sjedem u auto, odem u Tesanj, naprave ljudi dva sinhrona za 120€..

Jel kod tebe iskakao iz brzine?
 
Zaista menjač na MF je jako prost ali delovi su nenormalno skupi.Jedan malo ozbiljniji remont izađe kao pola gore pomenutog traktora. Kao što Kris kaže samo jedan sinhron je preko 1000 e. Zupčanik pravljen 200-300e
 
Same@Da ali neke stvari nemogu da urade u Tesanj,mora oriđinale i nema više ni polovnih dobrih ili ćeš potrošiti telefona i goriva i živaca da nađeš deo,a za to vreme će ti traktor stajati rasklopljen i na kraju moraš opet da kupiš gde ima novog po paprenoj ceni...Imaš menjača celih u francuskoj ali opet znak pitanja kakvi su unutra delovi,a to treba i doneti kući pa rasklopiti i može da se desi da je tamo isto loše što i kod tebe...:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Toliko nekosta remont menjaca 6 serije jd
Pa o tome ti pišem celo vreme...:osmeh:
 
Stanite ljudi malo, kakav je to sinhron od 1000€, sta je vama? Shvatite da poslodavci na tome zaradjuju 10 puta. Cim osjetis neku promjenu, stajes i ne vozis, i neces ga praviti u sezoni posla, traktor se pripremi prije sezone.
nikola indjija nije iskakao iz brzine vec je poceo da skrka kad ubacujem u prvu i drugu. Ako iskace iz brzine onda je otisla sinhron spojka.
 
Kod nas u okruzenju je bio MF isto 3xxx i secam se da prvo sto je jedva nasao majstora koji se primio posla, drugo sto cim je opravljen traktor je prodat u zamenu za mtz 1025. Sa vlasnikom sa dobar, ali mi nikada nije rekao koliko je pukao $ u toj avanturi sa MF. Uglavnom covek mi je rekao da gledam iskljucivo nov zapadni i da ga do 6000rs prodam dalje:osmeh:
 
Nazad
Vrh