Massey Ferguson

Kiraj radio sam ja remont cilindra kvačila ali uzalud,opet je bilo isto dok nisam ocistio cilindar na papucici kvačila i ocistio ventil ispod haube.

Poslаto sа Lenovo A6020a40 uz pomoć Tаpаtokа
Ako imaš volje da mi malo pojasniš.Od čega si ih očistio i kako ?
 
Ja sam radio remont i podpedalnog cilindra i cilindra slocnoh ovog sto je kiraj slikao, i opet pusta ulje i nisko mi je skroz kvacilo. Koliko sam uspio da shvatim ulje izgleda curi na semeringu na druk lezaju, a sam semering ne moze da se mijenja, mislim da mora sve u kompletu, a to nije jeftin sport..
 
Momo,
Nije razdvojen.Slikano je ispod traktora kada skinem poklopac.
 
Ako imaš volje da mi malo pojasniš.Od čega si ih očistio i kako ?
U cilindru papucice se vremenom najskuplja sitne prljavštine koja Neda glumicama da lepo nalegnu i tuda propusta pritisak.Ventil ispod haube glavi i ne otvara se dovoljno.Kod ventila pazi da ne izgubis platne,ima ih tri.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
Мало брда мало равница али гулимо
27e6ce1e9d2c618a90c44db6a1d356e2.jpg
bc617814d024b3f370cda2c4e2d8cf90.jpg
eea1e1695e3243208f3a0eb68dca09f8.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
U cilindru papucice se vremenom najskuplja sitne prljavštine koja Neda glumicama da lepo nalegnu i tuda propusta pritisak.Ventil ispod haube glavi i ne otvara se dovoljno.Kod ventila pazi da ne izgubis platne,ima ih tri.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
Očistili smo ih.Mislim da je u ventilu bilo više sitne prljavštine ,pošto smo ga malo teže izvukli.E da kod nas ima 4 platne.Videćemo kako se ponaša.Baš nam se ne cepa traktor zbog nekoliko gumica.




 
Je li mijenjao ko ili reparirao orbitrol? Desava mi se kad se zagrije traktor da na leru malo teze okrece volan..
 
Prije bi to moglo biti do pumpe. Orbitrol je sve teže okretati kako se smanjuje pritisak. Princip rada orbitrola je sličan kao rad pumpe. Naime, on na ulazu dobija ulje pod nekim pritiskom, npr.150bar i nekim protokom. Okretanjem volana vozač u stvari "pumpa" ulje koje je već pod pritiskom pa ne osjeti zamalo nikakav teret a sve to sa nekim kapacitetom koji je označen na orbitrolu, npr. 100 kubnih centimetara po okretaju. Zapremina klipa odreduje koliko okretaja ti treba dok "napumpaš" ulje. Ako klip ima npr. 1 litar zapremine, to je 1 kubni decimetar ili 10x10x10 =1000 kubnih centimetara. Vozač bi trebao dakle da okrene orbitrol 10 krugova (vrijednosti su karikirane, samo zbog objašnjenja).

Sve ovo navodim kako bi naznačio da su za rad orbitrola bitne dvije ulazne veličine - pritisak koji pumpa isporučuje i njen protok. Znači ako pumpa ne obezbedjuje jednu od te dvije veličine, imaćeš problem. Slab protok značiće da je volan spor ili će "proklizavati" a slab pritisak znači da će volan biti težak jer će vozač svojom snagom morati da nadokati nedostatak pritiska tj. moraće ručno da "pumpa" ulje orbitrolom. Možeš i sam da se uvjeriš u ovo ako pokušap da motaš volan dok motor ne radi. Točkovi će motati zamalo istom brzinom (ako imaš snage da okrećeš volan) kao da motor radi jer u toj situaciji orbitrol pumpa ulje sa istim kapacitetom. Loš orbitrol nije težak već postaje štaviše lak pošto propušta ulje pa se javlja "proklizavanje" kada ti motaš a ništa se ne dešava.

Mislim da je tvoj problem u pumpi koja je pohabana ili u ulju. Toplo ulje ima manji visokozitet de pohabana pumpa ne može da nabija pritisak. Isto tako, loše ulje može da ima isti rezultat.
 
Je li mijenjao ko ili reparirao orbitrol? Desava mi se kad se zagrije traktor da na leru malo teze okrece volan..

Neki dan sam zamjenio servo pumpu , prijasnji vlasnik je stavio 10-litarsku a original je 14-litarska, ruke mi otpale sa okretacem plugom motanje u leru, kad sam stavio 14-litarsku sa dlanom se vrti volan na istim obrtajima motora.
 
Nije do pumpi, pumpe sam stavio nove prije 2-3 godine. Ulje i filter su novi, nisi odradili 50 rs. Ima to jedno 2 god kako mi tesko ide volan na leru, od kad sam imao problem sa spenom..
kiraj ler je misim oko 800 obrtaja.
Da se nije nakupilo spene u orbitrolu pa zastopan protok kroz njega?
grabik, kod mene su dvije tandem pumpe u diferencijalu, nemam posebnu pumpu za servo..
 
Poslednja izmena:
Pitam za ler, pošto nam je majstor pre isvesnog vremena rekao da ler treba da je na 1000 obrtaja.Tih 1000 obrtaja je bitno zbog podmazivanja menjača.
 
и на моме мф је лер на 1000 исто је и мени реко мајстор...

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Da li neko zna gde mogu da nađem polovan hladnjak za Massey 3125 iz 1994. godine? Moj ne može da se popravi...
 
Nazad
Vrh