Massey Ferguson

Zanimljivo je kod tih Massey-a sto neki samo kukaju na njih.
A sa druge strane, ima ljudi koji su prezadovoljni sa njima prezadovoljni.
Kada sam ja kupovao traktor bio je jedan 6160, 1998. godiste. Bio je na oko u lepom izdanju, gume dobre, nefarban. Lepo radila hidraulika, reverzer, jedino kao da se teze saltao ali se nista nije culo i brujalo (ja bas iz tog razloga odustanem).
Ja se odlucim za drugi traktor, a taj 6160 za ovih dve godine je nekoliko puta popravljan, a radi samo 30-40ha.

Pitaj ove zadovoljne koliko rade zemlje sa njima , takvi traktori treba da pooru 100-tinak ha godisnje i da nema problema barem nekoliko sezona i da kaze ajde ubo sam dobar traktor.

A ovi kvarovi "dobio malo lufta svuda" se i najteze popravljaju jer nije uzrok samo jedan dio pa ga zamijeni i idemo dalje. Ispada da ovi neodrzavani od prvog vlasnika ispadnu bolja kupovina jer vecinom polome nesto a ovi odrzavani ishabaju sve do ekonomske ne isplativosti popravka.

A i vecina koji to popravljaju , popravljaju na slijepo, pricao sa covijekom koji je radio reparaciju mjenjaca za fauve , raskolope mjenjace i svaki dio mjere , bacaju dijelove izvan tvornickih specifikacija i stavljaju nove i sve sklapaju ali to rade na 100-tinama komada.

A ovo rastavljanje i gledanje odokativno slabo pomaze kod opravke takvih ishabanih mjenjaca, a jedan ishabani dio povlaci opravkom "zavezi spagom" jos nekoliko za sobom.


Bobo , koliko ti trazi za taj 3080?
 
Kod njih se dole sa desne strane menjaca nalazi neki klip ili tako nesto sto menja brze-spore. Znam jer drugar na mf 3610 nesto steluje tu kad ne salta lepo brze-spore. A matica kad se odvije onda usalta dve brzine odjednom i onda lomi zubcanike.

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
\

ako ti se drugar zove Marjan onda sam taj traktor gledao da kupim i njemu se stalno olabi straf na rucici pa nece jer je dobilo lufta u osovinici treba se srediti kod metalostrugara a on samo dotegne dok ide pa opet tako
 
Da taj je, mozda je to problem i na ovog Marseja sto Bobo nasao.

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Bolje da ne znas...

Cjena je primjerena stanju traktora i recimo da se MOZDA isplati u njega uloziti 2000-3000€ ovisi sta se nadje unutra. Kolega je takav traktor procjenio na 6000€ i samo cu reci da je ovaj jeftiniji...

Moje dkromno misljenje je da treba da ga pazaris..nije to ondak puno novaca i osplati se popravljati..mozda i vise nego da si dao vise para za ispravan traktor koji sutra moze da se pokvari..
 
I ja tako razmisljam. Cjena je privlacna... Da on sad trazi za njega 7000€ pa da se ulozi jos 3000 u njega opet je to kod nas cjena za takav traktor (bar toliko po oglasima traze, ne znam posto se prodaju)...

Samo me zanima taj kvar makar otprilike cemu da se nadam. Zbilja otpustenoj viljusci ili snopu ili da se ne desi kao kod pokojnog kolege da otkinem 2-3 zupcanika. Sto je najgore u cjeloj prici radna grupa funkcionira savrseno tako da ne znam vise ni sam sta da mislim. Da li je tu cista mehanika ili ima i neke hidraulike za saltanje...

Nisam nikada oko takvog traktora mrdao pa se zato i raspitujem.
 
Bolje da ne znas...

Cjena je primjerena stanju traktora i recimo da se MOZDA isplati u njega uloziti 2000-3000€ ovisi sta se nadje unutra. Kolega je takav traktor procjenio na 6000€ i samo cu reci da je ovaj jeftiniji...

Koliko sam uspio da shvatim kazes da salta sinhrone brzine bez problema(na slikama sa prijasnje strane su 4 brzine sa sinhronima) a problem nastaje kod dijela mijenjaca gdje nema sinhrone. Pretpostavka je da je lezaj dobio lufta bilo kotrljajuci ili neka bronzana caura , mozda je dobila i osovina , cim se to desi na zupcaniku postoje oni sitni zubi gdje dolazi caura koja ima unutrasnje ozubljenje , kako se zupcanik "klima" postepeno te sitne zube sa strane trosi(sa kojima se ukljucuje) ali nepravilno u konus , poslije odredjenog vremena pocne zbog toga da gura viljusku i trosi i nju i kanal u kojem je viljuska , kad se potrosi lezaj plus napravi dovoljan konus na tim zubima i potrosi i viljusku i kanal, izbaci iz brzine , jos trosenja i nemoze viljuska vise ni ubaciti , a kod ubacivanja otvorenog mjenjaca gurne se rukom vise tako da upadne mozda na jos malo na dio gdje su zubi manje osteceni pa traktor i krene neopterecen ali u opterecenju bi izbacio.

Pa sad sracunaj minimalno jedan zupcanik plus osovina i viljuska eventualno lezaj , najbolje nadji katalog i trazi tocnu poziciju gdje nece da ubaci i gledaj koliko je elemenata u igri pa zovi za cijene , ali ako bi opravka kostala samo 3000E , kupuj.

Ti traktori imaju problema i sa prednjim trapom , pogledaj i to a i semering curi na prednjim kotacima , pojedena lezista, plus i kardan prednje vuce pogledaj, najbolje dizi na dizalicu i 2 klimaju, ako kolijevka ima lufta potencijalni problem sa prednjom vucom.
 
Uzmi ti to dok neko drugi ne bude bio brzi, bez detaljne forumske analize:osmeh:..
To je dobar traktor, i tesko ces uzeti nesto bolje i prikladnije. Posebno, sto ga mozes isfinansirati sa prodajom 'brene'
Isplati se malo pomuciti oko toga, ne brini suvise.
Nemoj biti u izuziji da je sve ispravno i da ces ga mozda popraviti popravkom neke osovinice kod strugara, ali lako moze biti da i kvar nije astronomski(sinhron transportnih brzina ili njegova viljuska)..
 
Mislim da sam na tractorpool vidio getribe za 3050-3090 reparirane za 3000e..sa garancijom 6 mjeseci ako se ne varam..sinhroni kostaju oko 700e orginalni,bio sam kod majstora pa sam vidio jednog 3080 na popravku..te kutiju sa cijenom.
Struje se netrebas bojati jer nije bauk.
Ja vjerujem da ima na forumu ljudi koji znaju dosta sami popraviti takve traktore,a ako zelis dam ti broj majstora pa mu objasni kakav je problem i reci ce ti okvirno cemu se mozes nadati..ovlasteni za mf,nije internet majstor.
 
to kada menjac izbacuje potroseni su sinhroni na ogrlici Zubi izgubili konusao oblik pa iskackace nema sta da drzi zakljuvcanu brzinu a kada krci pri ubacivanju potrosen je usporivac a li koliko znam sve se moze odvojeno kupiti i zameniti nemora se kupovcati ceo sklop a za trojke ima i polovnih dobrih delova

- - - - - - - - - -

nijsu problem delovi za menjac sve ima da se kupi

- - - - - - - - - -

Nego ja imam problem sa strujom na hidraulici Na MF 6180 prvo je izbacio grecku 1 pa 7 na konzoli to je 9,5 v napon nije uredu i posle je skroz zapucao non stop sija Znak upozorenja ( signalna lampica) i nista ne reaguje a u racunaru hidraulike ispod konzole cuje kao kuckanje el spulne dali je neko imao problem ovakav dali je do instalacije ili nesto drugo
 
Jos nesto 3080 ne moze da parira breni u oranju jer je slabiji(95ks), da poslije ne bude razocarenja.

@isidor ,nisi procitao sta je pisao Bobo da salta brzine bez greske problem je poslije tog dijela mjenjaca.
 
Nego ja imam problem sa strujom na hidraulici Na MF 6180 prvo je izbacio grecku 1 pa 7 na konzoli to je 9,5 v napon nije uredu i posle je skroz zapucao non stop sija Znak upozorenja ( signalna lampica) i nista ne reaguje a u racunaru hidraulike ispod konzole cuje kao kuckanje el spulne dali je neko imao problem ovakav dali je do instalacije ili nesto drugo[/QUOTE]

i meni je pokazivao istu gresku, u pitanju je bio prekidac,a na kraju ceo kompjuter
 
Koliko sam uspio da shvatim kazes da salta sinhrone brzine bez problema(na slikama sa prijasnje strane su 4 brzine sa sinhronima) a problem nastaje kod dijela mijenjaca gdje nema sinhrone. Pretpostavka je da je lezaj dobio lufta bilo kotrljajuci ili neka bronzana caura , mozda je dobila i osovina , cim se to desi na zupcaniku postoje oni sitni zubi gdje dolazi caura koja ima unutrasnje ozubljenje , kako se zupcanik "klima" postepeno te sitne zube sa strane trosi(sa kojima se ukljucuje) ali nepravilno u konus , poslije odredjenog vremena pocne zbog toga da gura viljusku i trosi i nju i kanal u kojem je viljuska , kad se potrosi lezaj plus napravi dovoljan konus na tim zubima i potrosi i viljusku i kanal, izbaci iz brzine , jos trosenja i nemoze viljuska vise ni ubaciti , a kod ubacivanja otvorenog mjenjaca gurne se rukom vise tako da upadne mozda na jos malo na dio gdje su zubi manje osteceni pa traktor i krene neopterecen ali u opterecenju bi izbacio.

Pa sad sracunaj minimalno jedan zupcanik plus osovina i viljuska eventualno lezaj , najbolje nadji katalog i trazi tocnu poziciju gdje nece da ubaci i gledaj koliko je elemenata u igri pa zovi za cijene , ali ako bi opravka kostala samo 3000E , kupuj.

Ti traktori imaju problema i sa prednjim trapom , pogledaj i to a i semering curi na prednjim kotacima , pojedena lezista, plus i kardan prednje vuce pogledaj, najbolje dizi na dizalicu i 2 klimaju, ako kolijevka ima lufta potencijalni problem sa prednjom vucom.

Istrazivanjem po internetu sam pronasao da je to mjenjac s 32 brzine. dakle na glavnoj palici je lijevo kornjaca/zec i 1234. Ta rucka se salta kao auto, nema ni zapinjanja ni zvukova nit promjene zvuka motora, glavna rucka radi fantasticno.

Na drugoj rucki je s lijeve strane B grupa i dolje prva rikverc grupa a desno A grupa i ispod nje druga rikverc grupa. (mehanicki reverzar i ujedno birac radna/transportna grupa. Na ovoj rucki se B i prva rukverc grupa ispod B saltaju super i ide traktor i ima snage kao lud, niti dimi niti se pati, sve super, ista stvar u rikvercu. Kad se ta rucka gurne desno (prema prozoru) i usalta u "A" grupu cim se pusti kvacilo, nema nikakvih zvukova, samo se rucka izbaci u ler, nema mrdana nikud. Ista stvar s drugom rikverc grupom. Dok se rucka drzi rukom traktor kao da hoce krenuti al jednostavno se rucka izbaci i to je to. Nisu nista htjeli silovati. Vozili su ga u radnim grupama i opterecivali ga i rikverc i naprijed, nema greske.

Opet kazem, serviser skine dekl na kojem su rucke, ubaci rukom i funkcionira i "A" grupa i vozi se u njoj u sve 4 brzine bez brige ali sve dok ju ne izbacis, onda opet ima samo "B" grupu i to je to. Covjek je tako radio s traktorom ali nista previse, bio mu je previse spor u transportu i vise nema novaca da ga popravlja.

Druga stvar je power kad se powwer ukljuci motor se krene gasiti, dodje u opterecenje. Cim se power iskljuci sve super...

Prednji kraj pregledan detaljno posto obojica od ovih koji su ga gledali imaju/imali su MF traktore i znaju za taj problem. prednji trap nema lufta ni malo cak ni kad se volan mota u mjestu nista ne bjezi.


Ja sam 90% kupac za traktor samo po onom sto sam cuo od kolega, malo je problem prevoz posto mi bas i nije blizu kuce, a slep sluzbe ne znaju koliko da traze ali ako do toga dodje, nesto ce se izmudrovati vec. Cekam da mi sjedne poticaj (kao i svi seljaci u dzavi) pa cemo onda s parama u dzepu ici sve jos jednom pregledati i to je to. Da imam pare u dzepu, isao bih ja po to vec ali treba i prezimiti s necim, ne smijem ostati bez tekucih sredstava radi neispravnog traktora, ako cemo biti realni.

Ako se i proda, sta mu ja mogu... Iz vana je u takvom stanju da odbija kupce ali meni vanjska ljepota ne znaci nista sve dok on radi i zaradjuje.
 
Je, speedshift je u narodu poznat kao power (skraceno od powershift, ostalo od JD traktora).. Ovisi kako je okrenut moze kad je ukljucen usporavati svaki stupanj prijenosa za oko 20% i traktor tad maksimalno ide 30kmh ili ako se okrene drugacije, onda kad se power tipka ukljuci onda se traktor ubrzava za oko 25% i tad mu je maksimalna brzina 40km/h. Navodno moze i brze ali postoji nekakva blokada da se u 4. brzini "zec" power ne moze ukljuciti ili tako neka fora, ne znam i meni je to sve novo...


Ovaj je navodno uvezen iz Francuske a tamo je max dozvoljena brzina poljoprivrednim strojevima 30km/h tako da je ovaj najvjerovatnije okrenut na usporavanje ako netko nije kemijao stogod po mjenjacu...

Kazem, kad je traktor upaljen i stisne se ta tipka motor se krene gusiti, dodje u neko opterecenje, dakle speedshift je zaglavljen. da li su se ploce sljepile ili je neki lezaj zaribao ne znam, nisam to nikada ni vidio, kamo li rastavljao. Jedan od dvojice koji su gledali ovaj traktor je imao mf 3080 i kaze da je on na svome taj speedshift remontovao za 500€ i da uopce nije problem da se time ne zamaramo nego da paznju primarno okrenemo na mjenjac i tu "A" grupu.
 
Mnoooogo bolji su noviji mjenjaci 16x16 od ovih 32x32 oni su mnogo osjetljivi . Prepoznaju se po tome sto 32x32 imaju na desnoj rucici Ai B , a mjenjaci 16x16 imaju samo naprijed nazad. Dal je power ili dynashift to nema veze sa samim mjenjacem to je odvojen sklop . Uglavnom ako odlucis da mijenjas cijeli mjenjac uzmi obavezno 16x16.
Inace i ja kad sam nekad kupovao mf imao slican problem ali sa hodom unazad . Nije htio da usalta a i kad usalta u rikv oce da izbaci. Bila samo potrosena viljuska i nista vise.

- - - - - - - - - -

To sa speedshiftom je sasvim drugi kvar .
 
To i britanci kazu. 16x16 je osjetno bolji, nisam nasao zbog cega al ajde, vjerujem da znaju kad to nalazim posvuda da je 32x32 osjetljiv, tek da je kasnije izasla poboljsana serija 32x32 koja nema problema kao mjenjaci ovih godista.

Gledaj, ja svejedno radim zemlju u krugu 5km od kuce. da imam samo transportnu grupu ne bi bio problem samo da znam da se nece desiti da usalta dvije grupe od jednom tokom rada onda je prica zavrsena. Ako kupim ovaj traktor svakako ce se mjenjac otvarati prije bilo kakvog rada...
 
Evo Matic sto je dao link ali nazalost nije kompletan presijek mjenjaca, vidi razliku 4x4 i 4x2 mjenjaca o ovome sto ti pricas je 4x4 (prva slika) odnosno sa planetarnim reduktorom ili poverom je to 32x32.

Neznam kako se snalazis ali lako mozes prepoznati dio sa 4 brzine ima sinhrone , a onda i ovaj dio sto tebe muci(A B C D ) , gledaj dijelove gdje idu viljuske pa ce ti biti jasnije , za neku analizu treba kompletno uputstvo pa preko brojeva nadjes tocno dijelove i kataloske brojeve.


http://tractorgearbox.com/gearbox_mainshaft_mf_3080_3070.html
 
Nazad
Vrh