Massey Ferguson

Nikako da pitam prvi prohod sa spremačem sam vozio iz B i potrošnja je bila oko 3l po jutru a drugi prohod sam većinom vozio iz D i potrošnja je bila oko 2,5l po jutru jel to dobra ili velika potrošnja. A ovako smo zadovoljni sa traktorom.
 
Kako funkcioniše Multipower kod starijih MF, konkretno mislim na MF590? Kad se to šalta i kako, nešto sam čitao na netu ali ljudi pišu kontradiktorne stvari.
 
Ne radi mi prskalica za staklo nikako a sirena nekad hoće nekad neće pa me interesuje dali neko rasklapao taj više funkcialan prekidač. I ti prekidači dali spajaju kolo preko +?
 
Lako si me procitao :).Bas lijepo izgleda a i snage naprete,90ks a nije veliki kao onaj Landini 9500DT isto sa pika.Jos sam citao o netu o tom power-u i bas sam se razocarao,bas zna da pravi velike probleme kod ovih starijih traktora.Inace,ovi stari MF mi spadaju medju najljepse traktore uopste (uz JD 2040,4755,IHC 955,1455,Fiat 1000DT,180-90...).Citao sam na komsijskom HR forumu o mukama Sizifovim sa MF 595 i 590 pa sam bas izgubio volju za njima...

Poslato sa Samsung Galaxy
 
Steta kad tako nesto pokvari komplet masinu. Naice slican, pa ces pazarit. :ppozdrav:
 
Lako si me procitao :).Bas lijepo izgleda a i snage naprete,90ks a nije veliki kao onaj Landini 9500DT isto sa pika.Jos sam citao o netu o tom power-u i bas sam se razocarao,bas zna da pravi velike probleme kod ovih starijih traktora.Inace,ovi stari MF mi spadaju medju najljepse traktore uopste (uz JD 2040,4755,IHC 955,1455,Fiat 1000DT,180-90...).Citao sam na komsijskom HR forumu o mukama Sizifovim sa MF 595 i 590 pa sam bas izgubio volju za njima...

Poslato sa Samsung Galaxy
Šta je tu problem, šta ih muči, verujem da je to veoma prost uređaj
 
Na par tema tamo sam naišao na dugačke rasprave o tome, mislim da je bio u pitanju 595, mijenjali pumpe, lamelice, sto čuda i nikako da power proradi kako treba, valjda nešto i kardan ima veze sa tim...Potražiću pa ću ti dati link ako uspijem da nadjem. Znam kako sam Power funkcioniše i u principu nije ništa komplikovano ali vjerovatno je do starosti, ipak su to mašine starije od 30 godina sa ko zna koliko sati a i kvalitet rezervnih dijelova je naravno upitan.
 
Nakon remonta,zavrsio je predsetvenu pripremu bez ikakvog zastoja-sledi zamena motornog ulja i odmor do podrivanja nakon skidanja psenice.jos sta jos treba da se resi je musavljenje oko polugice gasa na bos pumpi...jedna slika iz pripreme...
5kgifm.jpg
 
Nazad
Vrh