Massey Ferguson

@isidor koliko te je na kraju izas'o ceo traktor?
pa racunam da dokraj me kosta oko 21000e al ne odjednom nego za tri godine pa cu verovatno potrositi toliko ,kad odradim sve sto sam naumio ,pre kupovine MF sam hteo kupiti belorusa od 105 ks novog ali sam odustao jel masine sto imam ja neverujem da bi belors vukao a jos sam sad uzeo i nov plug vogelnoot m1020 vario

- - - - - - - - - -

Gde kupuješ delove?

Kakav menjač imaju ova 81xx serija kažu da je mehanička?
ja delove kupujem kojekude i u jugometal iz svilajnca , nesto od derekeka , onda u profi agraru iz siriga ,pa kod bendiksa covek je ok svaka mu cast pomogao mi je sa savetima nemam reci,sad trenutno kocnice sto sam radio uzimao sam u pan motors novi sad jer imaju BEPCO delove koji su jeftiniji od MF delova barem 30% recimo kociona lamela je svugde od 200e pa do 250e a kod njih BEPKO 135e semering polu osovine unutrasnji CORTEKO od 50e do 60e a BEPKOV 15e gumice klipa MF30e po komadu a BEPKO 6e i tako svasta nesto recimo lezajevi poluosovine TIMKEN 60e a u Optimi u Novome Sadu KOJO 34e ne vidim sto ne KOJO kad se fabricki ugradjuju u MF.Sutra bi trebao uraniti pa da ga sastavim na tenane do subote posto sve sam radim uz dobre pripreme ide to polako.
imao sam belorusa 820 pa volva BM814 pa imt 5106 i masej mi je za sada neprikosnoven za mene
 
Mozes i STOU 15-30(uzeli smo bison),trazili smo 40,ali nije bilo...i sa ovim nema problema.
 
Da li je neko skidao rezervoar goriva na MF 30xx ili sličnim traktorima ?

dscf3888.jpg


Nešto ispod rezervoara pušta ulje ,koje se sliva nuz ravodnik.

dscf3885.jpg
 
Kiraj probaj dotegni plocu hidraulika koja drzi poluge odozgo,ja kad sam kupio traktor isto mi je tako curelo sa obe strane i kad sam dotegao srafove curenje je prestalo,svi srafovi su billi labavi........
 
meni je curelo ulje oko caura osovine sto nosi ramena hidraulike ima tu gumice a hoce i ako je potrosena caura da curi tuda ja menjao skoro iz tog razloga kazem

.
nego ja imam dilemu oko ulja u menjacu na mf6180 necu da sipam STOU ulje nego UTTO pa zna li neko koje specifikacije koje treba ulje da ima da bi moglo da se sipa nemam katalog od traktora pa neznam sta sipati ono sto sam ja trazio ispada da i traktor 80 moze da sipa jel i ono ima neke specifikacije Mf 1135,1143 a i pise da je za mokre kocnice hidrauliku i menjace .vec sam menjao 80l ulja ove godine pa mi kocnice napravile havariju nebi da opet a sipam neko skupo ulje bolje neko jeftinije pa ako je sve ok onda cu ga menjati. Sipao sam bio COMU neku stou pa sam je morao ispustiti a sad kazem dal moze neko jeftinije utto
 
Jako su mi duboke kocnice .
PROPADNU DO PODA Moze li s sta tu odzraciti ili podesiti. Nema nigde nista da se podesava.
 
Da ne bi skidali rezervar goriva ,odlučili sm se da malo "kipujemo " kabinu.
Mora da se skine hauba ,kako ne bi udarila u staklo .

dscf3890.jpg


Sa dizalicom smo digli zadnji deo kabine ,do neke granice i postavili klocne.

dscf3896.jpg


Ispod rezervoara ima svega .

dscf3892.jpg


dscf3895.jpg


Oprali smo ,koliko je pristupačnost dozvolila

dscf3897.jpg



dscf3899.jpg


Pola sata je "zvrndao" u mestu ali nije pokazao gde curi.Moramo sutra vratiti kabinu na mesto,zakačiti neko orudje ,pa u šetnju dok ne procuri.
 
Jako su mi duboke kocnice .
PROPADNU DO PODA Moze li s sta tu odzraciti ili podesiti. Nema nigde nista da se podesava.
Ispod rezervoara imas kao dvije male sisice, tu mozes da ozracis kocnice, ako to ne pomogne, vjerovatno su gumice pri kraju na cilindrima u diferencijalu..
 
Moguce i da su ti gumice na cilindrima za kocnice otisle. Ili da je sinter na lamelama pri kraju..ako krene da bruji kad kocis skidaj odmah dole da ne krene opiljke da pravi
 
Ispod rezervoara imas kao dvije male sisice, tu mozes da ozracis kocnice, ako to ne pomogne, vjerovatno su gumice pri kraju na cilindrima u diferencijalu..
proveri filter za ulje na hidraulici dali ima spena i ispusti ulje iz menjaca ako ima metalik boju i taloga kad se stalozi to je od sivog liva od diskova oni su tucani .
ja sam prosle nedelje na traktoru to radio posto mi je i pumpa hidraulicna vrisnula od toga .bogami nije jeftin sport ja sam uzimao BEPCO delove gumice po 6e kom lamele kocione 135e kom, lezaj polu osovina 35e kom KOYO, semering 15e kom pumpa hidraulicna 420e CAPRONI plus ulje 70l filter veliki 35e i mali od volana 20e to ti je onako povoljnija varijanta u PAN MOTORS SA BEPKO delovima a ako kupujes masferg delove dodaj 40% na cenu stim da dodam da cu da menjam ulje da bi isprao sistem od spena
 
Ne radi mi u zadnje vrijeme "plivajući hod " pri oranju . MF 3645 , sa ehr dabome kao u svih . Sve ostalo radi oko elektronike hidraulike ali kad orem nikad ne "žmigaju "one 2 strelice , tj ne koriguje po visini . Ne vrijedi podešavati na onim potenciometrima . Ponekad proradi samo od sebe ali ne traje dugo . To je još od proljetos . Jesam jednom vadio onu ploču sa dugmićima i kompjuter na njoj da očistim ispod , isto sam pomjerao kačenje poluga na bliže rupe na polugama ali naznam dal je od tada . Isto sam primijetio da sada kad orem npr dubine se podešavaju na velikom točkiću oko 3-4-5 , a nekad je to bilo oko 7-8-9 , mada neznam dal i to ima veze . Jel neko imao sličan problem ? Znači sve otalo radi samo ne radi "plivanje " u oranju .
 
Nazad
Vrh