Massey Ferguson

Zna li ko nekog ko ima rashodovanih MF traktora,tj delova za iste,za slucaj ako,daleko bilo-u nuzdi zatreba nesto...to bi bilo korisno imati...
 
a683d71eb850064be417d69b68c0dd35.jpg
Pozdrav svima. Kao sto sam ranije rekao iz rakovice i 560a seo sam u massey 6160 i neke lampice na kontrolnoj tabli mi nisu jasne...Pa mislim da bi bilo pametnije da znam sta koja predstavlja da bih mogao da reagujem na vreme... :)
 
123 kardan i obrtaji karda(1ekonomik,2 540 obr. ,3 1000obr) 4 zmigavac isto 5 6 i 8 ..7svetla duga...9 10 11 12 dyna ,13mislim da je preko tockova kardan,neka me neko ispravi,14 rucna, 15 upozorenje 16 znas i sam .. 17filter ulja hidraulike 18 filter vazduha 19 pritisak ulja u menjacu 20 blokada dif. 21 prednja vuca i 22 23 brze i spore ! Ako sam pogresio neka me neko ispravi.
 
Pitanje za majstore : na MF 30 70 moze li se zameniti viljuska za napred nazad kad se razdvoji traktor na pola pa da se izvadi spojnicka osovina ?
 
MOže što nebi moglo , kad se raspolovi naravno . To je prvo što sam radio kad sam uzeo traktor , doduše 3645 , al slično je to . Viljuška bila istrošena , nesjećam se šta je bio razlog , čak je nismo ni mijenjali nego navarili pa obradili , radi već petšest god.
 
nije moj traktor radim jednom drugaru to posto sam mehanicar a nisam imao dodira sa tim masinama jako malo su zastupljene kod nas
 
pozdrav da dodam ja sam neki dan na mome mf6180 izvadio daynasift i reverser reduktor da servisiram pa se ispostavilo da i menjac treba da se radi pa svasta nesto glava me boli vec unapred
 
pozdrav da dodam ja sam neki dan na mome mf6180 izvadio daynasift i reverser reduktor da servisiram pa se ispostavilo da i menjac treba da se radi pa svasta nesto glava me boli vec unapred
Zssto radis menjac ? Zbog sinhrona ili iglicastih lezajeva . Zbog zajedenih vratila ,mozda.
 
pa posto sam odustao od prodaje reko da vidim sta mu to pisti u menjacu pa ta radoznalost ce da me kosta u sustini nista nije poderano ali treba da se uzme na ruke da se dosteluje promeni po koji lezaj i sinhron na reverseru posto je pri kraju a da sve bude jos komplikovanije moj ima menja ojacan hevi dyty koji se ugradjuje na 200ks i sve to oko 2000e a majsor mi kaze da je to servis i da ce ici jos sigurno 5000rs
 
Nazad
Vrh