Massey Ferguson

Pregledaj i ocisti ventil ispod haube motora...
 
Ima on sasvim dovoljno kilograma da ne klizi prve godine koristenja da zaradi bar za gume.
 
To su ok traktori pa englezi izmislili traktor de može biti loše sve zavisi kako je treteiran i maltretiran ako je iz uvoza gledaj da bude iz nemačke , austrije malo su skuplji ali i bolji .dok francuske ,italije ne uzimate oni su veći krpezi od nas znaju da ga skrpe za prodaju joj da te glava boli uvoze naši se krseve sminkaju pa prodaju nasviraju motore i menjače aditivima prefarbaju maske stave novu i nalepnicu i gle ko nov i zato pazi
 
Doslo vreme da mi treba blokada diferencijala i sad nekad upali a nekad nece. Jos veci je problem sto cak ni neznam kako se pali blokada u prednjem mostu... ako je neko ovo koristio neka malo pojasni. Oranja su cini mi se nikad teza i nisam mogo ni zamisliti da ce mi na traktoru od 130 konja trebati blokada
 
Kico, prednja blokada se pali automatski kad i zadnja, ali MISLIM da se gasi cim dirnes volan... Ako ti ne radi blokada naprijed, moguce da je neki relej zastekao.
 
Znam da se blokada iskljucuje cim dizem plug a za volan nisam znao. Sutra idem mucit muku pa moram nekako to osposobiti
 
Kazem MISLIM, nisam siguran... davno sam radio s koleginim MF... kod njega se i prednja vuca automatski ukljucuje po potrebi (kad zadnji tockovi proklizu) a moze i rucno da bude stalno ukljucena. takodjer se pali sama kad se koci s obje kocnice da i prednji tockovi koce na taj nacin.
 
Prelistavajuci stranice ove teme naisao sam na sistem za UBLAZIVANJE UDARA na hidraulicnim polugama. Dali je sistem ukljucen ili iskljucen kada pored dugmeta sija mala crvena lampica ( MF 6270)
 
Одг: Massey Ferguson

7195c6e8ae7263df057bdc5ba5268e2b.jpg
 
Doslo vreme da mi treba blokada diferencijala i sad nekad upali a nekad nece. Jos veci je problem sto cak ni neznam kako se pali blokada u prednjem mostu... ako je neko ovo koristio neka malo pojasni. Oranja su cini mi se nikad teza i nisam mogo ni zamisliti da ce mi na traktoru od 130 konja trebati blokada

Kako misliš nekad se ne upali a nekad ne ? Jel se ne upali ni lampica ili se upali ali ti vidiš da neradi blokada ? Vjerovatno je ovo drugo . Skini ventil od uklj blokade , kod mene je to prvi od ona tri dole desno (srednji je kočnica kard. a zadnji uklj. kardana ) i očisti ga i razradi da ide lako .
Neki traktori i nemaju blokadu pr. vuče , ide li ti hidr. crijevo u prednji dif ?
 
Nazad
Vrh