Massey Ferguson

Pozdrav ja sam se isto dvoumio oko kupovine novog belorusa ili popolovnog MF i kupio MF 6180 98g ali ne iz uvoza relativno povoljno za 12000e i uložio još oko 1500e .i to kupio gume prednje uradio servis neke senzore i tako još po nešto ali to je sve bilo planirano sad ostalo još da pretresem rezerver na proleće i malo oko instrument table da se pozabavim
Inače ja sam prezadovoljan traktorom i kako se vozi kao se ponaša u radu nemam šta zameriti hidraulika precizna .
Delova ima skupi jesu ali se i nekvari tako .ja kada sam ga uzeo mislio sam da ću morati dosta toga oko njega da radim reko ajde vozim dok nestane ja potanjirao ,prevukao, izorao i moje i tudge i svašta nešto i nije stao.i što mi je bitno relativno manji potrošač od dosadašnjih traktora u njivi.
I sad kad sam sve završio vidim da mi je prevelik i verovatno ću uzeti manji jer za 60kj mi ne treba i dvoumim se šta raditi
 
Trosi prilicno u vozikanju verovatno. Moze sve da radi, ali mora biti uposlen. Pola goriva potrosi dok ode do njive i vrati se, a pola u samom poslu:osmeh: Koliko znam to je 6cil turbo motor.
 
Trosi prilicno u vozikanju verovatno. Moze sve da radi, ali mora biti uposlen. Pola goriva potrosi dok ode do njive i vrati se, a pola u samom poslu:osmeh: Koliko znam to je 6cil turbo motor.

Ma ne trosi, nije to Case :D Moj Claas u vozikanju i lakim radovima trosi oko 5l na sat a recimo 577 3,5 do 4l. To nije drasticna razlika, taman srazmerna razlici u snazi.
 
Sad kad Kum procita ovo:haha: Case trosi kad zurimo pa kad 45km/h se vozi. Do 1500rpm trosi kao ferguson :osmeh:
 
Volvoa sam prodao bio mrcina troma, pa uzeo MF nije on tako veliki potrošač meni prosek 14 l za ovu godinu a to što je šestak je po meni ok jer je žilav motor .
Meni prevelik zbog utovarivaca stajnjaka e tu bi trošio verovatno mada u odnosu na dosadašnje traktore ovaj je klasa za njih
 
Izreka kaze malo fali a veliko teraj mi smo takodje ove jeseni prevukli sa njive sa masejom 120 ks,koliko trosi nije toliko ni vazno , na kraju krajeva komfor koji omogucava veci i jaci traktor nije za potceniti i na kraju zato i radimo da sebi olaksamo a goriva ce biti i posle nas.
 
Komšijina se skroz olizala i dobro mu je oštetila osovinu od konusnog.Na njegovom traktoru je velik zazor u čaurama gde se "voza" prednji most i zato je toliko olizala spojnicu i osovinu od konusnog.
Traktor od komšije ,MF 6180 .Promenute obe "čaure " prednjeg mosta.Prednja je menjana ranije a zadnja juče.
Zadnja stara




Nova,



Ovo je posledica .


Ovo je prednja.
 
To sam menjao i ja na mom massey-u ,dva puta. Prvi put sam stavio original biksnu i nisam nista uradio,stara biksna je vec bila najela diferencijal. Drugi put sam je radio na strugu od bronze izaslo me djavo i po ali sam obradio i zvono diferencijala ispalo je extra. Nemam vise problema sa tim
 
Meni prijatelj radio te piksne od neke plastike ?? Ja mu rekao tada jel si normalan . On kaže samo redovno podmazuj i ne sekiraj se. Evo treća godina i nema problema .
 
I mene ceka skidanje diferencijala prve vuce, cak i rasklapanje, trga mi navoj na matici koja se navrce na osovinu koja izlazi iz diferencijala na koju se uklapa spojnicka kardana prve vuce. Sta je razlog, ne znamo..
 
Ma MF ko i svaki drugi traktor ja sam nedavno pravio na strug plastične kugle na biracu i utezao viljuske imao dosta praznog hoda
Verovatno od rada popustilo.
došo neki kupac pa kaže nevalja menjac ja njemu i izađi napolje i nauci da voziš pa se javi oće heblu da izvuče
 
Pozdrav ljudi, danas mi se javio problem na mom maseju 8160. Dok pustam kvacilo traktor naglo cimne dok krece. Takodje prilikom okretanja ako namotam volan do kraja traktor stane kao da sam pritisnuo kvacilo. Sve ostalo radi kako treba. Pozdrav.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
A imaš li ti ulja dovoljno ,posle pritisak u sistemu trebalo bi biti 17 bari dati nije senzor 17 bara premosten pa da brlja
To što cima može biti i svašta i mokro kvučilo i clindar kvacila
 
Ulja ima, zamenjeni filteri, problem nije resen. Da li neko moze da mi kaze gde se mere pritisci za 17bara instalaciju?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
trebalo bi da ima cep negde oko senzora ali mozes naprabviti bajpas na nekoj cevi pod pritiskom od volana kvacila, i ne mogu ti napamet reci jer i ja sam samuk majstor sa dobrom podrskom iz naftagasa progledaj malo

- - - - - - - - - -

pogledaj da senzor nije premosten od ranije ako znas koji je
 
Isprobacemo sutra. Danas sam nabavio manometar sa odgovarajucom brzom spojnicom. Da li neko od ljudi sa foruma ima radionicki prirucnik za 8160? Ja imam ali nekompletan, fali hidraulika! :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Danas smo merili pritiske. Na onoj ''kocki'' gde se odzracuje kvacilo ima 17bara. Medjutim kada se mota volan taj pritisak malo opadne, dok kad se smota skroz ode pritisak na nulu. Posle pustanja volana, pritisak se neki put vrati na 17bar, a neki put ne. Nesto izgleda zaglavljuje. Pitanje je sta?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh