Massey Ferguson

pozdrav svima,moj prijatelj ima problem na MF6180 dynashift 1995godiste.. naime problem je u kocnicama,nekad je potrebno samo pipnuti pedale i traktor ukoci,a nekad pedale stisne skorz do patosa i jedva ukoci... to se uglavnom desava dok je traktor u radu u njivi.. sta moze biti? pozz:ppozdrav:
 
Pokušaj razdvojiti kočnice i to prije nego je paljen taj dan . Ako onda , u radu jedna dobro koči a druga ne , najvjerovatnije je jedan od glavnih koč cilindara .
 
Mijenjali juce set gumica na turbo spojnici (40e)
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG], prenitovana lamela (115e)
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG], obrada korpe (30e)
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG], obrada zamajca (15e)
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG].. Sutra sklapamo
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]... :ppozdrav:
 
Pre izvesnog vremena smo primetili da je jedna spojnica, kardana prednje vuče, lošija.Stigla je nova ,90 e.





 
Komšijina se skroz olizala i dobro mu je oštetila osovinu od konusnog.Na njegovom traktoru je velik zazor u čaurama gde se "voza" prednji most i zato je toliko olizala spojnicu i osovinu od konusnog.
 
Kiraj , upravo to se meni dogodilo prije par godina , ta spojnica dobila lufta , pa olizala kroner koji je osovina konusnog , prvi razlog je bio luft u centralnom "bolcnu" tj ulžištenju prednjeg mosta . Kod većih , težih traktora , sa masivnom prednjom vučom , ne osjeti se luft na prednjem mostu i kasnije može da bude skupa popravka .
 
Pozdrav!! Da li neko moze da mi kaze koje ulje ide u hidrauliku MF-a 2620? Takodje me zanima i koja je debljina lamele za kocenje?
Zna li neko gde su najjeftini delovi za ovaj traktor? Ako zna a nije dozvoljeno reklamiranje,molio bih privatnu poruku. Hvala unapred.

PS.Ako je neko imao problema sa hidraulikom voleo bih da prodiskutujemo o tome.
 
Pitanje da li je neko skidao rezerver sa MF 6180 pošto ga planiram skidati jer je počeo da izbacuje verovatno je viljuska potrošena ili lezajevi potroseni .pa me zanima jel komplikovano .završio oranje sve funkcioniše ali po nekad je izbacivao .pa bi ja to skinuo da vidim šta mu je
 
pozdrav narode.vlasnik sam mtz 552 i 82 . planiram sledece godine uzeti MF od 90-100 ks.koji su bolji,stari ili noviji.vidim po oglasima da od negde 1998 pa nagore lepse su kabine a i komplet traktor mnogo lepse izgleda.kod starijih kabine nisu bas nesto lepoodradjene.dali su skupi delovi sta im je bojka-mana.hvala unapred :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh