Massey Ferguson

Hvala Maticu. Jel to imaju svi massey traktori ili samo neki? Jel se koristi samo u transportu ili i u radu?
 
MultiPower ima dosta tih starijih modela MF-a..Ja imam MF 590 isto ima MP,mana mu je jedino što motor ne koči kad se ide nizbrdo kad je MP na kornjači..Ima položaj zec-kornjača (brzo-sporo)..To ubiti dođe kao polovljenje brzina..
Inače stvar dobro radi i jako je korisna u radu,kad se jednom navikneš nebreš bez toga..
 
MF 8160...u radu se cas ukljuci-cas iskljuci lampica od menjaca...sve normalno funkcionise(za sada)sta moze biti?
 
10611147_770188996365727_164328423_n.jpg

Jos jedan radni zadatak...
 
Pokusajte odvojiti struju od solenoida na elektromag. ventilu zec kornjaca I tada upalite traktor.
 
traktor je kao beba ima 4 meseca,tri cilindra turbo motor 92ks i ima 82 radna sata.Od dugmica samo se prednja vuca i blokada ukljucuje na dugme sve ostalo je mehanika
 
Traktor 90 konja 3 cilindra, katastrofa!!! Uopste mi nisu jasni ovi novi motori u traktorima, al definitivno ostajem pri svom, traktor preko 90ks nista manje nego 6cilindra!!!
 
Ti manji traktori su obično predvidjeni za "dvorišne" poslove , utovarivači , prskalice i slično , pa je tu dosta rada na leru i neopterećenog traktora , u tom smislu vjerovatno je to zbog manje potrošnje . Nevjerujem da su ti traktori u projektovanjima predvidjeni za teške poslove. Postoji šansa , nemora da znači da sam u pravu , da ovim novim manjim traktorima nebdeu vijek tako dug ako rade teške poslove .
Pomislite da se na zapadu rijetko radi npr oranje , tanjiranje, podrivanje , siliranje i sl sa traktorima ispod 100-150ks.
 
on ima 8 hektara zemlje do sada je to radio sa 549,najvise posla sto se tice traktora oni kod njega vuku cisternu jer ima farmu krmaca i tovi svinje
do sada je placao da mu se tanjira za zito a za kukuruz je sam orao
 
Dzaba mu njegovih 90 konja kad u Sovljackoj zemlji ne moze povuci tri glave , to tamo lagano rade pravih 70-75ks.
 
Ti manji traktori su obično predvidjeni za "dvorišne" poslove , utovarivači , prskalice i slično , pa je tu dosta rada na leru i neopterećenog traktora , u tom smislu vjerovatno je to zbog manje potrošnje . Nevjerujem da su ti traktori u projektovanjima predvidjeni za teške poslove. Postoji šansa , nemora da znači da sam u pravu , da ovim novim manjim traktorima nebdeu vijek tako dug ako rade teške poslove .
Pomislite da se na zapadu rijetko radi npr oranje , tanjiranje, podrivanje , siliranje i sl sa traktorima ispod 100-150ks.
Pa Momo te masine od 100_150 ks su 4 cilindra, pa mu opet dodje isti k....
 
Nazad
Vrh