Massey Ferguson

+-Oba ......................dva
Bilo je posla .Sreca imao sam od kamionke nosac rezervne gume.Krivina odgovara ko Bog .Taman se malo povija i zaobilazi gumu bas kako treba .Da nije bilo to9ga bilo bi motanja cevi kao sto sam snimio na B.Rusima
 
Sta kazete za MF 1080 4x4 i 178/188 isto 4x4? Poseduje neko to cudo, potrosnja, kvari se mnogo?
 
Jel mi moze neko reci nesto o massey-u 165? Ima jedan kod nas sa kasikom napred. Mogu da menjam za 539. Kako se krecu oni? Ovaj ima uske tockove.
 
Drustvo pomagajte. Plasim se da mi neko ne uzme traktor, deluje povoljno. Rec je o massey-u 165. Traktor je oko 70-og godista. Ima napred kasiku. Nema kabinu ima uske tockove. Koliko mislite da vredi? Ocuvan je i u prvoj boji.
 
Taj traktor ima par godina do pola veka, zar ne mislis da je malo prestar??? Uostalom ti najbolje znas sta ti treba i kako ti odgovara, voljan sam da ti dam neki savet ali u ovom slucaju ne znam sta bih ti rekao!
 
Ovakav traktor samo sto je ovaj sa uskim tockovima.http://m.youtube.com/watch?v=c-BnaNlTg1M

- - - - - - - - - -

Taj traktor ima par godina do pola veka, zar ne mislis da je malo prestar??? Uostalom ti najbolje znas sta ti treba i kako ti odgovara, voljan sam da ti dam neki savet ali u ovom slucaju ne znam sta bih ti rekao!
To si u pravu. Ali mislim da taj traktor moze da se poredi sa 565 iz 90. godine. Uostalom zato i pitam vas, pa da onda odlucim.
 
Ima jedan kod mene u selu 165,kupljen pre dve godine,uske gume lepo stanje ima kabinu,nema hidro volan,nema kompresor,placen koliko se secam oko 2500 eura.Motor na njemu je 4 klipa kao na rakovici 60 ili 65,nisam siguran.Brz je strasno!!
 
Meni ovaj trazi 3500e sa sve kasikom. Ja razmisljam da mu ponudim 3000e. Ustvari hocu da prodam 539 bez kabine, 1980. godiste i uzmem taj.
 
Ali imam traktor manje. Ja sam zamislio da dodje na mesto 539. Sve sto odradi 539, moze i ovaj plus imam kasiku. Taj covek ima i Masseya od 120ks, ali bez prednje, za njega razmislja da li da ga proda.
 
Izbor je samo tvoj.Ima dobrih utovarivača koji mogu brzo da se otkače i prikače na traktor što nije loša opcija a veliki je plus što 577 ima DV.
 
Manjevic Ne zaleci se. Prvo proveri stanje traktora koji kupujes. Razmisli za koje bi ti poslove najvise odgovarao, pa onda zakljuci da li ostaviti 539 ili uzeti MF165. Ako imas dosta ulaganja u njega bolje juri nesto drugo.
 
Za koji model ? Ako su oni na koje mislim , a najčešći , čini mi se oko 400e originalni komplet . Neznam dal imaju neki zamjenski jeftiniji . Šta ti je otišlo solenoid (namotaj, špula) ili mehanički dio ? Sve može i da se napravi . Ja sam pravio i "špulu" i jedan cilindrić.
 
Model je 6270 a koji je deo otisao neznam valjda mehanicki . Ja sam vec pisao o tom problemu u temi da kad krecem napred oce traktor malo da cimne nazad ide lepo. Majstor mi reko da mi se ispraznio onaj gasni amortizer ili kako se vec zove i dosao je napunio ga ali traktor oce i dalje da cimne. Sad kaze da trebaju novi ventili valjda na reversu oni ispod kabine desno skoro kod zvona . ima ih dva komada jedan pored drugog. Kaze neveruje da bi se nesto dobilo sa pranjem ventila pa zato se interesujem za cenu Dali je cena za 1 kom.
 
Pa neznam dal su takvi ventili na reverzeru , kao ovi kod mene . Vidi u katalogu (a i ovde su postavljani katalozi za skidanje) koji mu je broj , pa provjeri cijenu u Masferg-agro. Prije svega izvadi te ventile , ako je moguće pa provjeri kako rade van traktora i vidi u čemu je problem . Često mogu da se očiste ili ispoliraju klipići , ili da se zamjene gumice na njemu ako propušta.
 
Nazad
Vrh