Massey Ferguson

Videću kad ispustim ulje ako nema opiljaka onda u promenuti svo ulje i oba filtera pa ću pratiti stanje.
Jel imaš nekog dobrog a ne preterano skupog majstora ako nedaj bože slučajno zatreba može i na pp.
 
Pozdrav...Zna li neko kako se ozracuju kocnice na Masseyu 3635 ?Imam problem,hvataju dosta nisko,nekad koci,nekada ne...???Traktor je od stajanja preko zime odjednom izgubio kocnice...
 
Izgleda da sam rešio problem danas sam skinuo filter hidrolike onaj uložak i bio je dosta prljav nešto kao braon mulj. Pa sam lepo oprao filter sa benzinom jedva je u početku prolazio benzin kolko je bio zapušen posle sam lepo osušio. Sve vratio i sad je nestao zvuk kao tupo cvijenje koji sam mislio da tako treba čak i onaj dyna dosta mekše prebacuje. U ponedeljak sledi proba pa ako je to bio problem onda dobija novo ulje i nove filtere. Sad me interesuje dali je na tom filteru smer ulja je od napolje ka unutra? I kako bi moglo ili čime da se ispere taj mulj ako ga još ima (a najverovatnije da ima) iz menjača ili je dovoljno samo ispustiti i sačekati da se iscedi.
 
Tesko ces isprati bez rasturanja mislim detaljno.Taj mulj je kombinacija ulja,vode od kondenzacije,metala sa zupcanika,prasine...itd.Zavuce se u nesetno cose.Ja sam na rusu i imt u rasturao menjac oprao sve zupcanike sastavio i pre ulja sam sipao evro dizel jos da ga operem pa ulje.Evro dizel je bio mutan!Pa ti vidi.Najbolje je rasturanje ali i najsuplje.Neki samo ga napune sa evro bizel par puta ispuste i novo ulje.
 
Oce taj mulj da bude i kad istrosi lamele, bilo u dini, bilo od kocnica, bilo kvacilo,ako je 8110,nisam procitao koji model. Ta lampica ti je od zaprljanosti filtera,ali znaj da ti sad vuče preko bajpasa prljavo ulje,iako si menjao filtere pre 400mh veruj mi da za 40 sati moze da napuni filtere
 
Jeste 8110 sad sam oprao filter i nestao zvuk kao neko tupo cvijenje i sad kad budem probao i rašio sam problem onda ide zamena kompletnog ulja i oba filtera. Pa ne znam za lamele i ostale stvari ali sve radi na traktoru nisam primetio ništa da malo zeza čak i ulje je dosta čist jer sam kroz otvor gde se sipa ulje u menjač izvadio nešto ulja pa po izgledu ne deluje da mu nešto fali providno je i tek malo dobio tamniju boju ako ga uporedim sa novim. Jer sam čitao na predhodnim sranicama da ako nešto zašteka ili zapali lamelu da ulje pocrni a kod mene nije tako. Nego kako sam kipovao prikolice možda je pokupio neko prljavo ulje pa ako sad ne bude više palio te lampice i neće se opet pojaviti taj zvuk onda promenim ulje. Ako imaš još neki savet i voljan si da podeliš sa nama napiši ovde ili u pp.
 
Proba...

- - - - - - - - - -

cam00440.jpg


- - - - - - - - - -

 
pozdrav,naime imam problem sa elektronskim brzinama ABCD,u pitanju je mf6170, izgubile su mi se B,D , a rade, A,C, da li je neko imao slicnih iskustava, i sta moze biti problem?
 
Nazad
Vrh