Massey Ferguson

Sad opet imaš para za novog rusa koji je preko 20.000e i za traktor koji se plati 11-12.000e nema za popravku pa gde je ono resto od 8-9000e koja je ostala. Tako isto može i sa novim rusom naročito ko ne koristi baš preterano pa po isteku garancije pukla klipnjača i napravi cirkus u motoru pa kupio si nov a motor se raspao. A bilo je dosta slučajeva da je pukla radilica, puko ventil i upao kod klipa i da ne nabrajam a dao si pare za nov traktor. Znam za jednog na koji je na 300rč zveknula pumpa VP i moralo je novo da se kupi nije bilo spasa.
Napisao sam da mogu skupiti za MF 3125 a ne za novog rusa
 
Napisao sam da mogu skupiti za MF 3125 a ne za novog rusa
Сва поента је у овом што је Монтоја написао.Неко једноставно не може да се скрпи за поправку од 3000е у сезони а истресао скоро све да га купи,не знам шта је ту толико компликовано.То је иста ситуација купити трактор од 50 000е истрести се максимално и цркне ти мотор.и после сједи и плачи.
 
Sad opet imaš para za novog rusa koji je preko 20.000e i za traktor koji se plati 11-12.000e nema za popravku pa gde je ono resto od 8-9000e koja je ostala. Tako isto može i sa novim rusom naročito ko ne koristi baš preterano pa po isteku garancije pukla klipnjača i napravi cirkus u motoru pa kupio si nov a motor se raspao. A bilo je dosta slučajeva da je pukla radilica, puko ventil i upao kod klipa i da ne nabrajam a dao si pare za nov traktor. Znam za jednog na koji je na 300rč zveknula pumpa VP i moralo je novo da se kupi nije bilo spasa.

Kolega oce nov rus da zvekne ali i kad mu zvekne radilica popravka ispod 1000 evropskih a pvp celoh 250 e pa sad vi vidite sta moze ma maseju za taj novac da se uradi.



Zaboravi da napisem da nisam hteo sa poredim MF sa rusom nego da kazem iz kog razloga se ljudi odlucuju za novog rusa umesto polovnog MF.
 
Poslednja izmena:
Kolega oce nov rus da zvekne ali i kad mu zvekne radilica popravka ispod 1000 evropskih a pvp celoh 250 e pa sad vi vidite sta moze ma maseju za taj novac da se uradi.



Zaboravi da napisem da nisam hteo sa poredim MF sa rusom nego da kazem iz kog razloga se ljudi odlucuju za novog rusa umesto polovnog MF.

Nebojsa bez ljutnje ali u svakoj temi je Belarus Bog otac i ja da sad kada bi kupovao ne bih kupio novog Rusa bas zato sto malo malo pa neki kvarovi na novim traktorima.Rusi su bili dobri do 2011 a posle je sve kvantitet a ne kvalitet samo stancaj i stedi.MF trazi dobrog savesnog vozaca a ne nekog zadruznog sto je navikao na krku buku da moze i bez kvacila da se menja nego taj traktor sluzi da kad ores da se ti u njemu odmoris a ne kao u Rusu da kad izadjes iz njega kao ti da si vukao plug a ne traktor.
 
Ne smes vise od 5kj sa Rusom na dan ili moze od buke i ljuljanja da ti se prividi crno dete.

Gledao sam ja polovne kada sam resavao traktor, resio sam da cu biti spokojniji ako kupim makar bio turcin ali da je nov. Tu je svaki sraf nov, zvaki zupcanik. Kao drugi traktor razmiljam polovni zapadni ili Cnh ili Jd iz razloga sto je to u selu najzastupljenije i majstori ulaze u fazon da ga znaju resiti.
 
Nebojsa bez ljutnje ali u svakoj temi je Belarus Bog otac i ja da sad kada bi kupovao ne bih kupio novog Rusa bas zato sto malo malo pa neki kvarovi na novim traktorima.Rusi su bili dobri do 2011 a posle je sve kvantitet a ne kvalitet samo stancaj i stedi.MF trazi dobrog savesnog vozaca a ne nekog zadruznog sto je navikao na krku buku da moze i bez kvacila da se menja nego taj traktor sluzi da kad ores da se ti u njemu odmoris a ne kao u Rusu da kad izadjes iz njega kao ti da si vukao plug a ne traktor.

Druze kakav crni bog otac,jednostavno masina za koju ljudi imaju para i moraju da se pate sa njom i to je sve,
Kada bi situacija bila drugacija kod nas pa da ljudi mogu da kupe novo zapadno ni rusa ni kineza ni turaka ne bi bilo na pomolu ali nazalost nije a ljudi se bolje stranih polovnih masina sto i iz opravdanih sto iz ne opravdanih razloga i ostaju nam ti rusi,kinezi i turci pa ljudi biraju manje zlo od toga.
 
Ne smes vise od 5kj sa Rusom na dan ili moze od buke i ljuljanja da ti se prividi crno dete.

Gledao sam ja polovne kada sam resavao traktor, resio sam da cu biti spokojniji ako kupim makar bio turcin ali da je nov. Tu je svaki sraf nov, zvaki zupcanik. Kao drugi traktor razmiljam polovni zapadni ili Cnh ili Jd iz razloga sto je to u selu najzastupljenije i majstori ulaze u fazon da ga znaju resiti.
Kazem sve sto je doslo iz Belorusije sastavilo kraj s krajem a ovo novo nije do kolena bilo kom zapadnjaku od po 20 i vise godina.
 
Nebojsa bez ljutnje ali u svakoj temi je Belarus Bog otac i ja da sad kada bi kupovao ne bih kupio novog Rusa bas zato sto malo malo pa neki kvarovi na novim traktorima.Rusi su bili dobri do 2011 a posle je sve kvantitet a ne kvalitet samo stancaj i stedi.MF trazi dobrog savesnog vozaca a ne nekog zadruznog sto je navikao na krku buku da moze i bez kvacila da se menja nego taj traktor sluzi da kad ores da se ti u njemu odmoris a ne kao u Rusu da kad izadjes iz njega kao ti da si vukao plug a ne traktor.
to iz iskustva ili ti neko rekao?ako se nevaram tad si imao 10-12 godina :ppozdrav:
 
Salio sam se, naravno, nemam tetku u Kanadi. Imam druga u Austriji koji tamo radi u komunalnom preduzecu na odrzavanju zivica i kanala(njegovu porodicu devedesetih Hrvati proterali ovamo, ali ima EU pasos). Svakodnevno je u dodiru sa Austrijskim seljacima i kaze da se na tenane tamo moze pronaci jako lepih primeraka Maseja, Fendova itd. starih 30 godina u originalnom stanju sa originalnom satnicom. Obicno su cene kao sto uvoznici ovde traze za kojekakve rvoljine, pa onda plus na to svi ostali troskovi.
I da, ima i tamo traktora kod prvih vlasnika koji su kupljeni pre 3 decenije, i od tada radili relativno malo radili do danas.
 
Razmisli dobro da li ti se isplati ta avantura. Traktor kao moj je 24000e ima primeraka koji imaju po 8000rs (nisam zapamtio kada su bili serviseri odakle je covek). Ako ce taj Fendt izaci 20+ onda ti mozda bolje na kredu nov. Ako mozes fendta da uklopis u 12-15k a da je 3000-4000rs i da je 80+-ks onda slobodno Fendt. Tako ja razmisljam a ti naravno znas za tebe sta je najbolje.
 
Naravno da moze gore da se nadje jos uvek lepih primeraka tih traktora i naravno da netreba ocekivati da takav traktor gore neko moze da vam pokloni, tj proda za neke male novce. Al kod nas se ljudi uvek vladaju sa tim da eto videli su na netu neko prodaje seriju 3___ za ispod 10000€ i sad smatraju da svaki takav treba tako i kostati, malo je njih koji ce traziti super cenu a malo manje gledati na cenu, al jbg 100 ljudi 100 cudi...
 
Nazad
Vrh