Massey Ferguson

Pisao sma da mi ne ukljucuje prednju vucu,proverili smo elektro ventil i on otvara i zatvara,e sad skinuli,tj odstrafili cevku sto vodi ulje u prednji most,upalili traktor i ulje uopste ne ide kroz cev,sutra nastavljamo potragu za problemom,pa ako je neko imao iskustva s tim,neka se javi,pozdrav
 
Znaci cev sto ide pored kardanske sipke je za blokadu prednjeg mosta?
kako onda da vidimo jel tera ulje u prednji most?
 
Nista,sutra cemo da proverimo,nemam predstavu sta bi moglo biti uzrok NE ukljucivanja,radila je prednja vuca sigurno,nesto se desava,videcemo sta :DDD
 
Ako je sutruja ok, i elektromagnet radi, onda je mehanicko kvar. Ili su se potrosile lamele prve vuce, ili su se pojeli kroneri na spojkama kardana. Prvo provjeri ove spojke..
 
Proveri ricne na kardanu prednje vuče,ako su normalne onda su nadrljale lamelice za prednju vuču..ali bi u početku morao da imaš bar povremeno prednju vuču ,bar pri lakšim poslovima bi radila a kada treba baš da zapne onda imaš osećaj da ne radi.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Broj 7 mi se pali
439ea9f3f616b0129171201ad4e7264a.jpg
93ba2b0712d3cea2f54fdc91d5785059.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
7 смо пронашли и отклонили (жица се прекинула на индикстору) а сад нам се појавила 9

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Pronasli smo kvar,izgleda da je elektroventil los,ako bi ste mogli da mi kazete gde mogu da nabavim elektroventil?
 
MF 3060 neće da mi prebaci u sporohodne(kornjača) brzine,takodje ne radi ni blokada,šta bi moglo biti?
Proverio sam osigurače u haubi,ispravni su.Probao da zamenim davač 17 bara nije do njega.
Pre kvara sam skidao akomulator da ga dopunim.
 
Vidi na alternatoru mora napon biti ful , znači u radu 13.8v ako nije neće raditi "elektronika" . Uglavnom riješiće se , nije to ništa što bi rekli mi vlasnici masea. Jesi prao možda traktor ? Neće sad ni prednju vuču da gasi jel tako ?
 
Nazad
Vrh