Massey Ferguson

Kolega vec godinama mjenja samo stiftove na cauri i ne moz mu dokazat da su caure u koljevki pojedene i da je prednji most pod krivim uglom sa pogonskom osovinom. On ima neke svoje teorije a malo-malo mu se pojede stift i caura smakne... Sad je iduci korak tanji stift koji je po njemu pravo rjesenje tog problema...
 
Ratko postoji nacin koji je po meni ok da resis nutove...napravi nutove kao za obican kardan,kupis malo jaci kardan na zatezanje(ne onaj standardni na oprugu),tu ga fiksiras na tim nutovima,a luft mu ostavis na cauri koja dodje do kucista ukljucenja prednje vuce...
I jedno pitanje-da li podmazujes te caure od osovine prednje vuce?

- - - - - - - - - -

Kolega vec godinama mjenja samo stiftove na cauri i ne moz mu dokazat da su caure u koljevki pojedene i da je prednji most pod krivim uglom sa pogonskom osovinom. On ima neke svoje teorije a malo-malo mu se pojede stift i caura smakne... Sad je iduci korak tanji stift koji je po njemu pravo rjesenje tog problema...
Taj nut sto viri je u stvari konusni...tj deo njega...oce to i da se cvika(sta posle)...prvo sto smo radili na nasem MF je upravo bila ta caura sa nutovima i velike caure na kojem se nosi prednji most.
 
Ko će raditi navarivanje,neka firma ?

Nosicu kod coveka koji mi je vario osovinu iz menjaca pre 10 godina,traktor je sa utovarivacem i puno radi a to jos drzi.Probamo pa ako bude drzalo dobro je a ako ne rasturicemo opet,dva-tri sata posla nije strasno...............

- - - - - - - - - -

Ratko postoji nacin koji je po meni ok da resis nutove...napravi nutove kao za obican kardan,kupis malo jaci kardan na zatezanje(ne onaj standardni na oprugu),tu ga fiksiras na tim nutovima,a luft mu ostavis na cauri koja dodje do kucista ukljucenja prednje vuce...
I jedno pitanje-da li podmazujes te caure od osovine prednje vuce?

- - - - - - - - - -


Taj nut sto viri je u stvari konusni...tj deo njega...oce to i da se cvika(sta posle)...prvo sto smo radili na nasem MF je upravo bila ta caura sa nutovima i velike caure na kojem se nosi prednji most.

Naravo da podmazujem ali traktor ima 26god i nije svo vrema bio kod mene,pa nista nije vecno.

Mnogim ljudima je taj izlaz pucao i navarivan je pa drzi dosta dugo.

Pojasni malo ovo za kardan na zatezanje.....
 
Na strugu se skine ostatak nutova koji su proklizali,pa se iskopa plici kanal za kajlu-zatim se nadje takav krst kardana sa prosekom,srafom i kajlom(ima da se kupi po meri)i zategne se srafom i tu vise nema lufta nista,a sav luft ostaje na zadnjoj cauri.resenje koje sam video i radi vec godinama,a i bolje podnosi luft u prednjem mostu jer ima zglob.
 
Da ali sav teret sad nosi jedna kajla umjesto originalnih 7-8 nutova. treba i to imati na umu da je mnogo manja kontaktna povrsina za prijenos snage s ovim tvojim "rjesenjem". Ako radi, ne mora znaciti da je bolje rjesenje od pravog remonta.
 
да ли је неко имао додира и искусуство са мф1200 - зглобни трактор налик великим имт220 и 5500 ? другар би га увезо за шумске радове?

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Ovako izgleda trenutno stanje nutova
6158c36ea9283c6555bf1358290208d0.jpg


Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
E na to sam misllio...ali je zbog toga dobro imati krst kardana da iskoriguje neslaganje dve ose.A inace toliko je bilo boljih fabrickih resenja za tu osovinu prednje vuce...
 
koliko se pojele caure od bolcni prednjeg trapa kada ga je tako pojelo zar nije pametnije resiti caure pa onda kardan svaki strugar moze napraviti bronzane caure i aksijalne podmetace pa ce trajati par godina uz redovno mazanje

- - - - - - - - - -

akoliko znam ti nutevi se mogu regenerisati, popraviti navariti polako pa na glodalicu obraditi i to ide provereno.
ja sam trap na mome traktoru odradio taj deo sa caurama nutevima i to funkcionise .
u planu mi je da na zimu skinem kuciste trapa ponovo pa da navarim deo gde nalezu aksijalne platne pa da odnesem na borverku da mi odrade i taj deo

- - - - - - - - - -

a ko je vest moze te nuteve i malom brusilicom da obradi posle varenja i to sam video da su neki radili .na strug obrade precnik na odgovarajuci fi a nuteve brusilicom a navarivali co2 aparatom polako
 
Radio sam i ja taj prvi trap. Kod mene je skinulo maticu sa ovog dijela gdje su kroneri. Kod tokara napravio dvije nove piksne, nova matica napravljena, i navaren je onaj dio gdje nailazi velika piksna i obradjen na strugu, sad samo redovno podmazivanje i nema nikakvih problema..
 
Ako karike sad ne zaptivaju kad su nove kad ce? Sta ima tu da legne nemaju one vise kud da lezu kad su nove u novom klipu, to je knap, cilindar ishonovan i na dimenziji . Jel radjena komplet glava ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Moj 577 kad je urađena generalna bacao je ulje na izduvnu granu i to u ne malim količinama do 10-15 r.sati
posle toga je prestalo i više od menjanja do menjanja ne omanjuje nikako, sad ima oko 900 sati
 
Nema to veze.Kod mene svi motori duvaju iako su generalne skoro urađene i uopšte se ne opterećujem time pogotovo kada sam video kako duva drugarov Claas Axos sa 800 rč.
 
Nazad
Vrh