Massey Ferguson

Osigurace sam odmah pregledao oni su ok, kajs i on je u redu. Jedino te dzekove nisam pregledao, probacu i njih da vidim
 
Hidraulika dobija napajanje sa kleme kod akumulatora,pogledaj da nije loš kontakt na tom kablu na + klemi.Takođe imaš iznad akumulatora i tri osigurača od koji jedan ide direktno za napajanje elektronike od hidraulika.Pogledaj da nije izgoreo neki od tih osigurača.Takođe proveri alternator,ako on ne puni dovoljno neće da radi elektronika.
 
Napon mora biti 13.8v cini mi se min
Jesi prao traktor? Mozda dodje samo upali i ugasi par puta ili idi u kafanu pa vidi sutra. Nista strasno uglavnom
Oce regler da zeza ,osiguraci kod pr maske ,na klemi itd
 
Da li svijetli lampica akumulatora na instrument tabli?obrtomjer radi?
Negdje sam citao da hidraulik pali pobuda sa alternatora,pa moze i to zezati;)
Uglavnom meni na 3060 ako ne radi obrtomjer ne radi ni hidraulik..cim se pojavi broj okretaja tad i hidraulik "starta".
 
Ma da,samo kažem da ne mora da znači da ako ne radi obrtaljka onda ne radi ni hidraulik.To može da se desi ako napon na alternatoru nije dobar onda je moguće da ne radi ni obrtaljka a ni hidraulik.
 
Sve smo zivo ispregledali, nista od tih laganih kvarova. Kompjuter hidrulike nesto nije u redu, stavio posle od drugara drugi da probamo i proradilo je odmah, vratio moj nije htelo da radi. Tako da ipak kompjuter je u pitanju
 
A joj, još malo pa neki polovan ferguson! Nije čudo što neki kupci traže isključivo one mehaničke sa "što manje dugmića". Što bi rekla moja pokojna baba - svako dugme mora da košta.Hoćeš udobnost, plati.
 
Moje mišljenje je da oni nas deru na popravkama elektronike iz ove serije traktora,razmišljam da se malo pozabavim time i u principu to bilo koji pravi elektroničar može rešiti.Imam nekih drugara koji su odlični elektroničari i baš ću popričati s njima.A i Zoki nije bio tako skup ranije,neki moji drugari su prvi počeli raditi s njim.
 
Aco hteo si reci
Zoran iz Sapca....
inace, ja cu ga pohvaliti jer pre svega uvek se javi na telefon i uvek nadje vremena da pomogne, jedan od retkih majstora
 
Ti "dugmici" su skupi za odrzavanje to je istina ali je ipak lepo i lako raditi sa njima...

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Ima li massey 6160 bez onih hidraulika sa elektronikom?
Nego da je samo klasicna hidraulika, na rucku bez poteciometra....
 
Nazad
Vrh