Massey Ferguson

U Švicarsku masine drze u dnevnoj sobi dok ih ne prodaju ovamo. Proverena informacija. Pricao mi je jedan poznati uvoznik.
 
da voze ih po suvom prohladnom vremenu bez sunca i uglavnom babe znaci baba je bitan faktor u evropskim zemljama mi pravimo gresku sa dedama ona nasa stara bez starca nema ni udarca a na zapadu baba pa zar nevidite da baba Merkelova drma Evropom kod nas kad kupujes fergusoma od Cigana oni kazu vozio deda deda prodaje to mu dodje ko posmrtni fond dedi a u evropi Baba i babina Glindza

- - - - - - - - - -

Svi se zale na menjace na Masejima, da li je moguce da su sve serije tako lose, sta najcesce crkava na njima?
ma ne bre imaju Bezbroj sati

- - - - - - - - - -

A kada smo kod trgovine ima neki lik Iz Itebeja starog sto prodaje traktore i vecito je trakt or na babau registrovan i i prica mu ista eto umro deda baba nasledila nije puno radio i tako a a sa ovim novim saobrcajnim dozvolama ko gleda kad je traktor preveden na babu moze da kaze sta hoce i ko u supu proverava vlasnike traktora kada ga kupuje a znam da sve sto kupi prevede na njegovu mater i svima ista prica

- - - - - - - - - -

A trgovci mi nisu jasni kada uvoze Maseyfergusone toliko ih nalickaju i srede ko novi budu a ni jedan neda plug pa da se ode u njivu i da se odre jedno 2 sata i sve pogaze kada se dobro zagrej mg MF kada sam hteo prodati dosli neki nakupci pa ucenjuju ja kazem ma nema problema idemo kacimo podrivac imam ja sta da radim nije problem pa oni ovako pa onako te se vataju za farbu za plastike ja reko farba neore i ta plastika ajmo mi da radimo videli da ne grizem i otisli
 
Mi kad smo kupovali maseja covek nas odveo u hangar i reko kaci sta oces i idemo na njivu. Kisa padala par dana non stop (malo pre majskih poplava) mi zakacili plug i u njivu a traktor slajfuje drz nedaj kaze bivsi gazda drzi ga ti 4 sata u ovom blatu i ako mu nesto otkaze poklanjam ti ga... Mi se tu razmisljali pola sata i uzimaj dok je vruc kod mene u selu ima dosta francuza ali vise kukaju na austrijance i nemce... moj masej je francuz i za neki dan treba da dodje majstor da ga preventivno kontrolisemo.za sad nije bilo velikih kvarova.
 
Svi se zale na menjace na Masejima, da li je moguce da su sve serije tako lose, sta najcesce crkava na njima?

Menjac kao menjac je ultra mega jednostavan-menjac od mtz je spejssatl za mf...dyna zna da zeza,a i opravke iste su skupe,o sistemu montaze da i ne pisem-od najobicnije kockaste gumice unutar njega,pa do par lamelica koje su vraski paprene(a u onaj masej na prethodnoj stranici ih ima u izobilju)
 
Да ли је неко ставио сат за притисак уља на масеју серије 3? Не могу да нађем у теми пост о томе. Поставио бих тај сат и сат температуре,чисто због моје сигурности. Па да чујем искуство или препоруке који сат и где да провучем сајлице.

Послато са Tab2A7-10F
 
Tačan k'o Švajcarac.Imaš dosta velik izbor.VDO je najpapreniji sa cenom dok su ostali povoljniji a možeš i polovan od Lade da namestiš.
 
Onaj koji je u boljem stanju. Samo pamet u glavu prilikom kupovine jer su to traktori stari 15 godina i verovatno imaju desetak hiljada motocasova ili vise a to je vec cifra preko koje pocinje polako sve da otkazuje poslusnost a delovi su jako skupi. Najverovatnije su oba modela iz uvoza tako da nemoj ni da gledas koliko pokazuju motocasova jer su verovatno satovi vraceni. Nikakva kupovina bez pregleda majstora koji se bas razume u te modele. Nisam mislio na obicne seoske majstore nego na nekoga ko ih poznaje iz malog prsta. Nije mnogo dati i nekoliko puta po 100-200 eura strucnom licu pa pregledati i nekoliko traktora. Bolje potrositi 1000-2000 eura na pregled nekoliko traktora i kupiti pravu stvar jer ako uzmes neki lepo nasminkani krs prvi ozbiljniji kvar ce te kostati mnogo vise. :osmeh:
 
Odličan odgovor kolega svaka čast. :bravo:
Ajd da dodam i ja nešto što reče jedan moj komšija , kad se već kupuju izradjeni polovnjaci , možda je najbolje držati se iste firme koju si imao i ranije ili koja je zastupljena u selu . Eto npr kod mene u selu je daleko najviše MFa , nekako se već naučilo , ne plaše se ljudi problema , imaš od koga da posudiš nešto da probaš , itd... a nisu oni ništa bolji od drugih . Drugi kraj pun Rusa , Jd itd...
 
Nazad
Vrh