Massey Ferguson

Zna li neko da li pase lamela sa nekog drugog kombajna nase proizvodnje na massey ferguson 530, upitanju je zitni kombajn, ima perkins motor 6klipa, sestak
 
Pozdrav svima,imam problema sa traktorom 6170,naime dok prebacujem brizine preko rucice dynashifta (a,b,c,d) traktor gubi snagu,i polako sam smanjuje brzinu dok sam ne stane,sta bi to moglo biti? Neki kazu da je to posledica kocnica koje su dotrajale,mada on koci najnormalnije,cak sta vise odlicno... U napred hvala :cao:
 
Pitao sam to zato sto sam imao prilike da probam jedan MF 3095 koji je u toku probe sam od sebe kocio (silio) usporavao i upalio tu lampicu sta li moze biti ne znam... (odustao sam od kupovine zbog toga)
 
zaboravio sam da napisem da traktor pri promeni brzina dynashifta (a,b,c,d) nema trzaja kao ranije,izgleda kao da nema pritiska ulja ::jako_besan::
 
Poslednja izmena:
Laćarac ti je rekao ali ajde da ti pojasnimo,znači moraš na toj polugici da došteluješ samo onustranu koja ti slabije ide.Moraš otkačiti sa cilindra i onda doštelovati.

Nisam mogao postelovati nikako, desna strana teska lijeva kao pero lagana.. Cijeli dan sam pokusavao i nista..
 
Pozdrav svima,imam problema sa traktorom 6170,naime dok prebacujem brizine preko rucice dynashifta (a,b,c,d) traktor gubi snagu,i polako sam smanjuje brzinu dok sam ne stane,sta bi to moglo biti? Neki kazu da je to posledica kocnica koje su dotrajale,mada on koci najnormalnije,cak sta vise odlicno... U napred hvala :cao:

Proverite pritiske na Dynashift kontroli koji treba da iznosi 17 bara ili 0 u zavisnosti u kojem je položaju Ručka (A,B,C,D), proverite pritisak hidraulične pumpe.
 
Poslednja izmena:
Probao sam i tako, pomijera se ventil lagano kada skinem polugicu ali onda dobijem ili da sam smota desno ili lijevo.. Vadio sam ventil i nije ostecen nigdje.. Zvao sam majstora da dodje ali odgadja evo mjesec dana..
 
Ako ti radi ventil u obe strane dobro onda bi trebao na polugici naštelovati da i u jednu i u drugu stranu ako krene isto reaguje.Takođe ne sme biti lufta u polugici i štiftovima.Tako sam bar ja kod mene naštelovao.
 
Molio bi jedan brz odgovor u vezi traktora MF 5455 (105ks) sa powershift menjačem, interesuje me kako su se pokazali, da li ima kvarova mane nedostatke? U potanju je odluka u kupovini ovog modela ili Kejsa istog ranga, (normalno nova ispod čekića)
 
Vec kad kolega Miroslav se raspituje i mene zanimaju dve serije traktora 6600 ili 7600. poznaje li neko vlasnika ovih serija, i kako su ljudi zadovoljni. interesuje me sve.
 
Sasvim slucajno znam cenu. Svaki moze dole s cenom. Samo pitanje je dogovora i pregovora
 
Poslednja izmena:
Case ima Maxxum sa powershift, a ima i Farmall U sa powershift (ne znam da li je poceo da se uvozi, ali vidim po internetu da su poceli da ga prave). Maxxum je odlican, mocan traktor, mada nezgrapan za lakse poslove. Dok Farmall U je naslednih JXU, kako imam dodira sa NH t5060 sto je isto kao i JXU, mislim da neces ogresiti ako uzmes Farmall. Potrosnja u lakim poslovima prskanje, setva, paranje je smesna, a kod teskih operacija je ista kao i drugi traktori po jedinici povrsine.

Prijatelj je imao slicnu dilemu izmedju Massey, Case i Deutz. Odabrao je Case i mislim da je dobro odlucio. Ono sto provereno znam je da odrzavanje Deutz-a je skuplje od Case, a za Massey nemam podatak jer nijedan jos od novijih nije dosao u selo. :ppozdrav:

p.s. A cena moze dole. Naravno u zavisnosti koliko je njima stalo da prodaju, a vama da kupite.
 
Nazad
Vrh