Massey Ferguson

Poceo se malo teze saltati, i zadnji dan ocu u njivi pored kuce zaglavila rucica od osnovnih brzina, mrdao rucicom i odglavim, pretpostavio sam da se odvrnula matica, odmah u garazu skinem poklopaca, ona se skorz odvrnula. Namazana sa loclite i stegnuta. Izdrzala je oko 2 godine od kad smo radili mjenjac da se nije odvrnula. Od sad svakih 5-6 mjeseci skinuti deklo i provjeriti...
 
Da, deklo gdje ulaze rucice. A matica se nalazi na osovini viljuske, okrugla matica ima cetiri proreza na sebi. Matica kad se odvrne, zna uhvatiti dvije brzine i otkida zube na gornjem i donjem zuocaniku, mislim da se to desilo clanu spasoju...
 
Juce nam je riknuo elektroventil na pumpi goriva... Novi je kupljen i sutra ga stavljamo i idemo dalje u nove pobede

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Gde mogu da nadjem nosac filtera za ulje gde se filter safi odozgo, postavljamo prednji utovarivac pa moramo postojeci filter da okrenemo, radi se o mf 6160
 
Pomagao komšiji da "svuče" ležaj sa glavčine prednjeg točka kako bi došao do semeringa koji je procurio.
Mf 6180.





 
Gde je komsija nabavio semering?posto to nije obican semering,vec namenski sa dva lezista...i papreno skup...a i za montazu je zahtevan.
 
Може препорука за механичара који ради Масеје у околини Руме.Трактор 90кс, динашифт ,1998год. цури уље из мењача ,да би се заменио семеринг трактор треба да се растави на пола.
 
Juče je sahranjen majstor Mića koji je radio sa Derekom.Bio je dobar poznavalac Massey traktora .
 
Moje muke sa hidraulikom na MF 3120.Od proletos kada sam menjao gumice na kočione cilindre traktor "brlja".
Ulje je staro oko 900 sati ,filter je oko 250 .Posle skidanja cilindara ,traktor je stajao oko 15 dana.Vratili smo cilindre ,dobili kočnice ali volan i kvačilo nije radilo kako treba.Zadnja hidraulika je bila ok.
Dešavalo se kada stanem na kvačilo da traktor koči ,namotam skroz volan traktor koči ,dyna ode na D,upali se lampica slabog pritiska u sistemu 17 bara.Odradili smo spremanje za setvu ,prekontrolisali neke holendere gde je bio malo mastan ,probali smo ga na kratko ,sve je funkcionisalo .Mislio sam da je ok i ostavili smo ga .Do pre izvesnog vremena traktor nije vožen .Odem da zakačim plug ,on ne reaguje na dugmiće .Prorobamo ga na prinudno ,proradi .Odem da orem obiđem jedno dva puta ,ponovo problem sa kvačilom ,volanom ....upali lampicu niskog pritiska .Konsultovao sam se sa Derekom i otklonio deo probleba tako što sam očistio ventil ispod haube .U međuvremenu se desilo da je otkazala zadnja hidraulika ,čulo se neko zujanje ,kao da je nešto zaglavljeno .Hidrauliku sam rastavio i satavio nekoliko puta ,čak sam novu pumpu kupio. Na kraju se ispostavilo da je filter zaprljan ali indikator ne radi .Stavio sam filter koji je skinut a nisam ga bacio išao da probam u oranju .Radio sam oko sat vremena na silu ,pošto se osušilo.
Stvarno sada kada malo vratim film u nazad nije ništa komplikovano ali diagnostikovati šta je u pitanju .....Ne bi mi polo na pamet filter pošto je relativno nov . Stavljao sam magnet u ulje ,nema opiljaka.
Malo opširnije ali moždaa nekome pomogne.Evo koje slike.

 
Kiraj tako je kod vas. Kod mene i meni sličnih to bi bilo 300 do 500 evra za ruke, plus delovi. A neko bi ga i zalivadio ili prodao.
 
Ruke nismo platili pošto sam uglavnom radio sam.Delovi su :pumpa +filter i ulje koje svakako treba menjati za 100 sati.
Montoja svaki traktor ima problema ,samo da li svi hoće da pišu o problemima.:sta:
Traktor je kod nas 11 godina .Do sada je na njega menjano .Semerinzi prednje vuče,krstovi kardana,vodena pumpa ,nekoliko puta dihtung poklopca ventila ,gumice na cilindrima kvačila ,gumice na cilindru kočnice,rotacija ,ulošci dizni ,ulje i filteri kao i zadnje gume.Sada smo promenuli pumpu hidraulika ,verovatno nije trebalo ali....Da li smo još nešto radili na njemu ?Ne mogu da se setim..Radimo oko 150 kj zemlje i sve što treba on odradi.

- - - - - - - - - -

Setio sam se .Stegnuta je matica na biraču brzina , zavarili smo aluminijumsku deklu i promenuli prednji semering radilice.
 
Kolega kako je stanje sa rezervnim delovma i cenama kod nas?Masej nije bauk kako ga uglavnom ljudi kod nas predstavljaju .
 
Rezervnih delova ima a cene ? Kao i ostali stranci .Pumpa hidraulika koju sam sada kupio je Turska Hema.Ista ovakva se ugrađuje u kejsa koji se sklapa u Tursku i ko zna još u koje traktore.Pumpu sam (verovatno bez potrebe) platio 26000.
 
Nazad
Vrh