Massey Ferguson

Ne radi ti visko, niska ti je radna temperatura. :p

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nakon remonta,zavrsio je predsetvenu pripremu bez ikakvog zastoja-sledi zamena motornog ulja i odmor do podrivanja nakon skidanja psenice.jos sta jos treba da se resi je musavljenje oko polugice gasa na bos pumpi...jedna slika iz pripreme...
5kgifm.jpg
Prike pazi na gorivo...
 
Interesuje me da li je neko sa foruma imao iskustva sa Massey Ferguson 35. Naime našao sam jedan extra očuvan primerak pa bih ga kupio, ali me zanimaju iskustva drugih u vezi sa ovim modelom. Hvala unapred.
 
Imao ga je i moj otac. Kupljen iz zadruge polovan 60 i neke, prodat negde 73. ili 74. kad je kupljen 558. Koliko znam, radjena mu je generalna kad je stigao kod nas i prodat je ispravan. Nije bilo problema sa njime.
 
ja danas ratavio opet mf6180 menjam lamele rucnekocnice , semering kardana od prikljucnog vratila i gumice na cilindru od kornjace zeca nesto nije hteo da prebacuje zupcanici sinhroni ispravni a nije hteo, sad da promenim gumice pa da probam kad sastavim ako nije to trazim dalje kvar.
Prosle godine posle remonta menjaca nije radio 30 sati u proletnjem spremanju kadasam poceosilazu gaziti pri kraju silaze nijehteo da prebacuje nego cim ukljucis spori hod on izgubi pritisak ulja i nece nego dodam gas pa zadrzim palicu onda prebaci posle nije hteo ni tako umedu vremenu kocnice mi napravile havariju sa spenom pa odradim njih zamenim hidraulicnu pumpu i ulje ni onda nije hteo .Zimus na minisu je prebacivao dok je ulje bilo hladno. e sad ne znam gde da trazim kvar stavio nov prekidac na poklopcu ,pregledao ventil i gumice el magnet sve ispravno.nego kao da mehanicki nece da odradi viljusku na tom sklopu.pa kontam da klipcic propusta i nemoze savlada sinhrone.
A radio komlet menjaca remont .A cini mi se da gumice nisu odgovarajuce stavljenje nadam se da je to
 
Poslednja izmena:
debbbacd12d7f2fa17e66c94c273d9d6.jpg


Pozdrav kolege...Danas mi je otpao ovaj deo u transportu pa da vas pitam kako se zove ovaj deo na poteznici i gde mogu da nadjem ovaj deo...
 
Možeš da nadješ tamo gdje je spao . :haha: . Izvini na šali nisam izdržao. Jedino da vidiš u katalogu ja ga sad nemam instaliranog , dali se vodi kao poseban dio , pa da poručiš u "masfergu "ns .
 
Nazad
Vrh