Massey Ferguson

Ako kupis dobar primjerak, navozaces ga se. Ako kupis neki koji je izradjen, neko se silio na njemu, nije odrzavao, normalno da ce se kvariti. Ti traktori koji trgovci uvezu kod nas imaju dosta dosta sati( dok mu na satu stoji magicna cifra 5-6000rs) i kad pocnu kvarovi, ne valja traktor. Ako se pojave neki simptomi, ljudi voze i dalje, moze to tako, i kad se desi kvar kriv traktor. Za dobar traktor treba izdvojiti vise para gore da ga kupis, nego sto on kosta kod trgovaca ovdje. Ja sam imao 3060 sa mjenjacem 16x16, sad imam 3060 sa mjenjacem 32x32. Problem kod 32x32 predstavlja jedan ventil, tj. O- ring, koji se potrosi i propusta ulje, i gubi pritisak, a to je toliko jednostavno za rijesiti, samo treba procitati u upustvu, a ljudi od toga naprave bajke i bajke. Sto se tice elektronike, instalacija kao i na svakom traktoru, samo sto mu je dodan kompijuter i nista vise. Ako me sjecanje dobro sluzi u elkontimi dodje oko 200€ popravka, tako da to nije neka pretjetana cijena. Ulje i filtere redovno mijenjati, ako se ne moze izdvojiti 150€ za ulje svakih 1000rs ne trebas ga ni imati. Ako je traktor bio kod domacina, naradices se sa njim, ako je siljen a jos za sve moras placati majstore, nadavaces se lijepih para, pogotovo jos sto deru cijene za dijelove...
 
Mislim da to što pišeš važi generalno za sve marke. Caka je u tome da se pronađe onaj koji je održavan kako treba a ne kupiti nalickan. E, tu se ljudi pređu. Ako neko svesno traži što jeftiniji primerak treba da bude svestan da će biti ulaganja i to je u redu. Problem nastaje ako plati dosta pa smatra da je mašina u dobrom stanju a ispostavi se da nije.
 
Ima jedna osnovna greska u nasem narodu. Mi kupujemo polovno da bi ustedeli a ocekujemo da radi kao novo. Ako je MF u rangu 3085 nov 50 hiljada evrica, mi ga kupimo za 12 starog 30g i ocekujemo da ide kao i nov i da smo ispali pametni sto nismo dali 50k evra.
 
Koliko je naplatio ,jel jeftiniji od Siniše iz Klenka

Izašlo je 250 evra,ne znam koliko bi izašlo kod Siniše.I ovog kad sam pitao rekao mi je od 100-200 evra,tako da nije ispoštovao baš.Ubuduće ako se nešto bude desilo radiće neki moj drugar,dobar elektroničar.Nema šanse da to košta toliko.Rešio da sada kad budem završio oranje skinem ga i da on skine celu šemu i da ubuduće može da ih servisira.
 
Ali za 12 je samo moj,a da kupim nov i da bude moj za 15godina..to neću ni da razmišljam..ovi plastični bi se, u našim uslovima rada i zahtevnijem terenu nego u ravnici,bukva raspali i ukenjali kada bi videli brdo. Ja sam traktore kupio sa rizikom i svesno da ću popravljati.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Ima jedna osnovna greska u nasem narodu. Mi kupujemo polovno da bi ustedeli a ocekujemo da radi kao novo. Ako je MF u rangu 3085 nov 50 hiljada evrica, mi ga kupimo za 12 starog 30g i ocekujemo da ide kao i nov i da smo ispali pametni sto nismo dali 50k evra.

A da se kupi neki takav primerak za nekih 11-12.000 eura i ona razlika do cene novog rusa se uloži u traktor da se pretrese kopletno i menjač i hidraulika sa motorom nemaju problema. Pa da vidiš posle imaš traktor koji će sahraniti 3 nova rusa.
 
Izašlo je 250 evra,ne znam koliko bi izašlo kod Siniše.I ovog kad sam pitao rekao mi je od 100-200 evra,tako da nije ispoštovao baš.Ubuduće ako se nešto bude desilo radiće neki moj drugar,dobar elektroničar.Nema šanse da to košta toliko.Rešio da sada kad budem završio oranje skinem ga i da on skine celu šemu i da ubuduće može da ih servisira.

nebi ni Siniša više naplatio mislim da je taj od EHR-a 150 kod njega opravka
 
To je zato sto kupuje traktor zbog sela a ne zbog sebe.Nek me neko ubedi da je rus udobniji od nekog zapadnjaka i da je rus opravdanija investicija od polovnog zapad njaka

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
Nije udobniji a ni bolji, al jednostavno tako je
kupi nov traktor, jeftiniji delovi, jeftiniji majstor
 
I za jugo iladu su jeftini majstori i delovi pa ih nesto nevidim na putevima
A i zmajevih kombajna je sve manje a jeftini delovi i majstori,svi se uvukli u neke dominatore a delovi skupi za njih i majstori deru ali ih je sve vise.......
Meni netrebaju jeftini delovi i majstori nego udobna masina a kad se pokvari popravice se sa malo vise para ali se to nece vise pokvariti barem dok je traktor kod mene

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Da se neisplati nebi postajali rezerni delovi za iste.Nije bila rec o zapadu jer i ja da mogu kupio bi nov zapadni traktor a ne polovan.rec je o novom rusu

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Иначе ако кога занимају нови кинези Уто и Тафе а вољан је да се зеза око царине нек се јави на пп,биће у пола цене,лицитација нових трактора.
Gdje ce biti licitacija, mozes na pp. A ovo za selo gdje je MF statusni simbol, si apsolutno u pravu, iako ih se dosta opeklo gadno, a dali velike pare za traktor. Ali oni imaju poseban mentalitet cijelo selo, rekao bih da se razlikuju u citavoj regiji,
 
Cuj druze, ja volim MF i zelja mi je da posedujem 3125
Nije mi neki problem da skupim neke pare i kupim ali mi je problem da mozda necu imati u sezoni 3000/4000e ako nesto krupno rikne da ga popravim
I tako se vodi vecina ljudi, kupi novo i nada se da ce jedno vreme ici bez kvarova a i ako se nesto desi nije skupa popravka
Zato i dalje vozim rku 5106 koji mogu da skrpim ako treba i sa polovnim delom ili sa delom od 577 i sl.
 
Sad opet imaš para za novog rusa koji je preko 20.000e i za traktor koji se plati 11-12.000e nema za popravku pa gde je ono resto od 8-9000e koja je ostala. Tako isto može i sa novim rusom naročito ko ne koristi baš preterano pa po isteku garancije pukla klipnjača i napravi cirkus u motoru pa kupio si nov a motor se raspao. A bilo je dosta slučajeva da je pukla radilica, puko ventil i upao kod klipa i da ne nabrajam a dao si pare za nov traktor. Znam za jednog na koji je na 300rč zveknula pumpa VP i moralo je novo da se kupi nije bilo spasa.
 
јел има ту нека гаранција код тих нови или се сведе на нестручно и неправилно руковање власника, па опет плаћај за нову машину?

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Nazad
Vrh