Massey Ferguson

5b1eb69c599499a0029ff00295acc26f.jpg


Da li ova lampica treba da treperi ili da bude stalno ukljucena?
 
Kod nas zatreperi pri prvom paljenju,i tako treperi dok se malo ne da gas motoru,tj dok alternator ne pocne da puni-tada kada se ugasi,svako sledece paljenje vruc ne sija.
 
Kada se upali traktor upali se i lampica i sija dokle god se nedira dugme za dizanje i spustanje hid. poluga. Ako je sve okej sa hidraulikom lampica je ugasena. Ako lampica treperi kada koristite hidrauliku onda signalizira neki kvar. Ponekad u transportu mi sija stalno, ako zaboravim da je iskljucim.
 
Kada se upali traktor upali se i lampica i sija dokle god se nedira dugme za dizanje i spustanje hid. poluga. Ako je sve okej sa hidraulikom lampica je ugasena. Ako lampica treperi kada koristite hidrauliku onda signalizira neki kvar. Ponekad u transportu mi sija stalno, ako zaboravim da je iskljucim.

U pravu si za poluge,stim da nikako nije dobro da sija u transportu,mislim da je tada pumpa stalno opetrecena.
 
Kad crne senzor trepce 2puta pa 3puta za levi, a 2puta pa opet 2puta za desni, ili tako nekako.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Moze li mi neko reci nesto o ova tri modela traktora. hocu da pazarim jedan . Prvenstveno bi mi koristio u setvi, prskanju i razbacivanju vestaka a ujedno bi i pripomogao u pripremi zemljista sa setvospremacem. Posedujem vec jedan veliki traktor koji mi koristi za oranje. Sta da obratim paznju pri kupovini i dal ima ko iskustva sa ova tri modela traktora. Hvala unapred.
3065-6a86d9.jpg
3060-1ec40f.jpg
masejjjj%203080-7a73fe.jpg
 
Ovom prvom, dobro da i gume nisu ofarbali. Treci sa slike mislim da ti je veliki za te poslove.
A sta trenutno imas?
Mislim kog zelenka?
 
Poslednja izmena:
Zelenko je ipak zelenko izgleda. Samo da pronadjem dobrog.

- - - - - - - - - -

Samo da nadjem dobrog.

- - - - - - - - - -

Ovam prvom, dobro da i gume nisu ofarbali. Treci sa slike mislim da ti je veliki za te poslove.
A sta trenutno imas?
Imam JD 3140 . uzeo bi ja i njega ali tesko ih je pronaci da je u dobrom stanju te starije serije. Ovo sam postavio fotke onako sa neta . Neznam kako su se pokazali Case IH 4240 . Ili mozda Deutz Fahr agroprima 4.51. [h=1][/h]
 
Ja bolje da ne pisem na ovo pitanje.
Pa normalno da agroprima 4.51. :) ali mislim da je neces naci ispod 13-14 hiljade.
Zbog manje potrosnje i ciste mahanike, bez elektronike.
A mogao bi da pogledas Fendt a, 308, 309. Cak i 310.
Bio je jedan 3140 u Tomasevcu kod Zrenjenina. Nije bio los. Cena je bila 10 000e, 1983. godiste.
 
Ovam prvom, dobro da i gume nisu ofarbali. Treci sa slike mislim da ti je veliki za te poslove.
A sta trenutno imas?
Imam JD 3140 . uzeo bi ja i njega ali tesko ih je pronaci da je u dobrom stanju te starije serije. Ovo sam postavio fotke onako sa neta . Neznam kako su se pokazali Case IH 4240 . Ili mozda Deutz Fahr agroprima 4.51.

- - - - - - - - - -

Ja bolje da ne pisem na ovo pitanje.
Pa normalno da agroprima 4.51. :) ali mislim da je neces naci ispod 13-14 hiljade.
Zbog manje potrosnje i ciste mahanike, bez elektronike.
A mogao bi da pogledas Fendt a, 308, 309. Cak i 310.
Bio je jedan 3140 u Tomasevcu kod Zrenjenina. Nije bio los. Cena je bila 10 000e, 1983. godiste.
Jeste DF agroprima 4.51 je negde oko 14 000
 
Ja sam ozbiljan, tako se krecu. Mada ih bas i nema nesto, ima ih po hrvatskoj. Ima doduse jedna koja bi isla za 10 hiljade, ali je dosta izradjena.
 
Treći je šestak , a 1. i 2. 4 klipa . Prvi je turbo a drugi ne . Za tvoje poslove čini se da bi prvi najbolje pasao jer ima uže točkove , al opet zavisi od stanja i cijene. Neki bježe od MF , a neki drugi opet koji se navinknu na MF uzimaju ih ponovo i ponovo. KOd mene u selu ima bar 20 Maseja ako ne i više , većina od tih ljudi ih ima po 2 u dvorištu i većina već više godina malo kod od njih radi manje od 50 ha , ako ti to nešto znači.
 
Treći je šestak , a 1. i 2. 4 klipa . Prvi je turbo a drugi ne . Za tvoje poslove čini se da bi prvi najbolje pasao jer ima uže točkove , al opet zavisi od stanja i cijene. Neki bježe od MF , a neki drugi opet koji se navinknu na MF uzimaju ih ponovo i ponovo. KOd mene u selu ima bar 20 Maseja ako ne i više , većina od tih ljudi ih ima po 2 u dvorištu i većina već više godina malo kod od njih radi manje od 50 ha , ako ti to nešto znači.
Videt cu obici cu pa cu videti sta se sve nudi. hvala
 
To sto se nudi je kao dobra zena polovnjaca sredjena nasminkana utegnuta a kad je skines i krenes na posao sve se klima i ima lufta.Moje misljenje je da nadjes poverljivog i sigurnog coveka i sa njim odes preko i nadjes sebi traktor,ovo kod nas su sve lomovi sa ko zna koliko rh a ti traktori od 80ak ks svaki je malte ne tamo radio sa prednjimu tovarivacem,Po meni opcija yto,mtz,hatt,i ostali samo nek je novo jer daces 70% para novog traktora za polovnog.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh