Massey Ferguson

Danas smo imali jednu intervenciju na MF 3645 . Od kad je kod mene 7-8 godina često je kod prebacivanja u spore iz brzih krčao , tj neće najčešće iz prve nego zakrči pa kad pokušaš ponovo ubaci i onda nema problema . Dašavalo se da se i zainati pa neće više puta da uzubi ali kad uzubi onda više nema nikakvih problema . Ne prebacuje se često iz brzih u spore pa na to i nisam obraćao pažnju . Evo odskora se pogoršalo i nije više htio nikako u spore da prebaci . Elektro ventil odradjuje kako treba pa skinem bočni okrugli dekl gjde ulaze ručice mjenjača i reverzera i gdje je taj ventil i klip unutra koji pomjera viljušku za brze spore . Skontam odma šta je u pitanju bočno se pojeo prsten koji gura viljuška na zupčanike ili se viljuška sribala to nevidim ali nije bitno isti je efekat nemože viljuška dovoljno da gurne prsten i ne uzubi . Našli smo super rješenje da se traktor ne polovi jer se viljuška nemože izvaditi ako se ne raspolovi traktor . Ako neko bude imao konkretno isti problem ali samo za zec-kornjača mogu mu opisati . Sve nije trajalo više d dva sata .Sad radi kao mlijeko .
 
Klip koji hidraulika gura kada se elektro ventilom aktivira zec ili kornjača a koji se nalazi u okruglom deklu smo na strugu obradili na način da mu se produžio hod za 5-6mm i sada taj klip gura viljušku za toliko dalje i radi odlično . Sad ako neko bude baš to radio mogu pokazati konkretno kako sam uradio na tom klipu.
 
Dali se mora skidati vodena pumpa da bi se skinula bospumpa na MF 6270 ili se moze skinuti kao na MTZ-82 bez otvaranja razvodne kutije sa prednje strane. Na prirubnici bospumpe ima jedna rupica kroz koju mi kad upalim traktor izbaci odredjenu kolicinu goriva. Mislim da je semering na pumpi pri kraju a ta rupica sluzi da gorivo nejde u karter motora.
Pozdrav Arees630. Moras skinuti pumpu vode da bi mogao skinuti Bos pumpu. Na prednjoj strani Bos pumpe imas vijak za blokiranje sa 10 kljucem. ako ti nije jasno mozes me pozvati na tel. 0637712128.
 
Veliki potencijomer od EHR- na 3080 gu bi kontakt kadga gurnem malo na gore radi dalije neko menjo ili cistio isti
 
Jel postoji da se kupi set za reparaciju sedišta u maseju one bronzane čaure i šrafovi jel se potrošili skroz već je počeo da troši šrafove i amortizer je prazan tako da i to treba drugi.
 
Kod nas je to remontovano kod prethodnog vlasnika,ali amortizer nije bas u najboljem stanju,dosta lako propusta ulje...moracu se i ja raspitati gde se ima kupiti original jer po dimenzijama ne odgovara ni jedan drugi.
 
Карданско вратило на масеју 3080 сломљено, када се одвију 4 шафакоја га држе позади да ли ће моћи да се извуче назад или мора још нешто да се батаљује, да ли неко зна колико кошта.
 
Nisam siguran 100% ali mislim da moze od nazad da se izvuce,ako se dobro secam drugar je radio na MF
 
Odvrnes ta cetiri srafa i mislim da trebas skinuti i onaj goree dio gdje se kopca topling, ne sjecam se tacno, lomio sam prije 4-5 god. Kad budes izvlacio vreteno, pazi na zupcanik sto bude na vretenu, svezi ga necim, da ti ne spadne skroz na dno diferencijala..
 
ne vezuje se zupcanik nego od ta cetiri srafa sto drze kuciste odvijes dva i na njihovo mesto zavijes dva brezona bez glave i upres u zupcanik nima pa tek onda odvijes druga dva i sve svuces preko brezona kuciste sa spojnickom od pto a zupcanik ostane na traktoru stegnut sa brezonima i kada sve promenis vratis nazad isto tako
 
Поздрав масејци Имам једно питање за вас. По некад кад хоћу да укључим кардан (Мф6160) чује се оно крчање (крррррррр) па ако неко може да ми објасни како правилно да рукујем карданом да не бих зезнуо нешто. У сенажи ми се није дешавало али у балирању оће да закрчи...И да која је функција прекидача са треће слике?
d088ac1d09e6f38292d9c7267a720965.jpg
e6338cd53c28639de0804f6eebeb3519.jpg
8079ec9002714d4107d69aa53d2532bf.jpg
452a550c9f150c3dbf081d94c92fed14.jpg


Срећна вам нова година и пуно љубави,среће,здравља и пара вам желим а за остало се снађите...
 
Kad je rucica u ovom polozaju, nije ukljucen ni 540 ni 1000 obrataj, nego je u neutralnom polozaju. I kad je traktor upaljen i kad ti hoces da ubacis na 540 ili 1000 obrtaja normalno je da se cuje krrrr, jer uzubljujes zupcanik u zupcanik. Zato to uradis kad je traktor ugasen i nista nece da se cuje..
 
Nazad
Vrh