Massey Ferguson

Problem snage motora smo riješili..Greška je bila u ac pumpici koja pumpa gorivo,stavili novu i sad je to drugi traktor.

Termostat naručen nov i kad stigne zamjena..
 
Pozdrav! Od nedavno sam počeo češće da vozim MF 3630 i imam par pitanja. Zanima me šta ne smem da radim što se tiče menjača. Na traktoru je 16x16 menjač. Znam da ne smem u hodu da prebacujem modove za spore i brze brzine. Mislim da ne smem da palim ono dugme za brzinu u hodu, nisam siguran što se ovoga tiče. Takođe, da li to dugme traktoru daje samo brzinu kretanja ili utiče na snagu?

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
 
Na MF 3125 mi se desava da mi napuni filter hidraulike metalnim opiljcima i upali mi lampicu za filter,promenio sam filter i nakon par dana mi se desilo opet isto,traktor radi normalno brzine se lako menjaju i nista se necuje da skripi lupa i slicno,hidrauluku nisam nesto mnogo koristio u zadnje vreme,vukao sam prikolicu za stajnjak i obicne kiperke.
Da li neko zna sta bi mogao biti uzrok tih opiljaka,opiljci su metal koji hvata magnet,da znam gde da trazim kvar

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Može li objašnjenje ovih komandi...1,2,3
28j8ymh.jpg
 
Ratko
najbolje onda ispusti svo ulje vidi sta tu sve ima

- - - - - - - - - -

Ljusha
1. Kolika maximalno da budu poluge podignute, nemoj nikad do kraja bas okretati
2. Plivajuci polozaj. Stavi to na sredinu i nediraj vise
 
3. odabir funkcije:
"1" podesavanje polozaja,
"2" mijenja raspon podizanja
"3" podesavanje sile podizanja
4,5 i 6 neznam sto znace..
 
Na MF 3125 mi se desava da mi napuni filter hidraulike metalnim opiljcima i upali mi lampicu za filter,promenio sam filter i nakon par dana mi se desilo opet isto,traktor radi normalno brzine se lako menjaju i nista se necuje da skripi lupa i slicno,hidrauluku nisam nesto mnogo koristio u zadnje vreme,vukao sam prikolicu za stajnjak i obicne kiperke.
Da li neko zna sta bi mogao biti uzrok tih opiljaka,opiljci su metal koji hvata magnet,da znam gde da trazim kvar

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока

Tako nesto je isto bilo i kod mene, sve je u redu sa traktorom bilo a filter malo malo pa upali.
Problem je bio u kocnicama, tj ferode su bile otisle pa je disk u disk rezao i pravio male sitne opiljke
 
Pozdrav! Od nedavno sam počeo češće da vozim MF 3630 i imam par pitanja. Zanima me šta ne smem da radim što se tiče menjača. Na traktoru je 16x16 menjač. Znam da ne smem u hodu da prebacujem modove za spore i brze brzine. Mislim da ne smem da palim ono dugme za brzinu u hodu, nisam siguran što se ovoga tiče. Takođe, da li to dugme traktoru daje samo brzinu kretanja ili utiče na snagu?

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Neko?

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
 
Problem snage motora smo riješili..Greška je bila u ac pumpici koja pumpa gorivo,stavili novu i sad je to drugi traktor.

Termostat naručen nov i kad stigne zamjena..

Termostat zamjenjen,motor se više ne grije..
Danas tanjurao i baš ga forsirao ali temperatura ne prelazi polovicu..

42871415_434704123721674_6860518765625344000_n.jpg
 
само буди мек са мењачем и не брини.на какво дугме мислиш? на пребацивање из ц у д или на нешто друго?

послато са sm-a520f уз помоћ тапатока
Mislim na dugme za brzinu, mislim da je čikica u trku na dugmetu. Traktor ide nekih 15% brže kada je to uključeno.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
 
Nazad
Vrh