Massey Ferguson

Kad je traktor ugasen i stisnes kvacilo tad se upalim lampa od pritiska ilja i prve vuce. A kd traktor radi i kad stisnes kvacilo ne smije se paliti lampa od pritiska ulja.. Cini mi se da je tu u pitanju ili indikator ili compijuter. Kad ti gori lampa od pritiska ulja, tad ti nece moci prebacivati zec-kornjaca, kardan, spera. Probaj da sastavis zice koje dolaze dole na indikator lod filtera, kad ih sastavis trebao bi da ugasi lampu od pritiska i onda probaj da saltas zec-kornjaca.
 
Hvala clanu SAME i ostalim clanovima na pokusaju da resim problem. Spojio sam zice od automata, onaj pored filtera, traktor radi bez greske. Sutra da narucim automat za pritisak ulja u transisiji, davao je laznu informaciju kompjuteru.. Hvala svima zivi bili.
 
U vezi problema hidraulike na MF 8220..
Znači lampica trepti: 3 puta,pa 1 put i onda 6-8 puta jako brzo trepne ni ne stignem izbrojit..I onda se postupak ponavlja,i uvijek isto tako trepti.
Svi kotačiči za regulacije hidraulike rade,ne radi amortizacija poluga,i ne radi jedan par izvoda koji ide preko struje..Možda je to povezano..
 
Uh sto zene vole ove sarene razlicite solje!!Meni dodje sve da ih razbijem i kupim komplet iste.Dobar posao Kiraj reci mi samo sta je uslo u tu cenu od 1800 din ??
 
Za 1800 dinara dobijem nove zaptivke ,gumice i mislim da se zovu vodilje (one rasečene trake).Oni su ih "upakovali" ,ima i garancija ali nisam razumeo koliko.
 
Pozdrav svima. Gde kupujete delove za MF ? Konkretno me interesuju komplet dihtunzi sa dihtungom glave motora ? Hvala unapred! MF 8110 97god
 
код мене си за мф купују у југометалу...

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Ako sam dobro brojao onda imaš dve greke 1-1 (to je magnetni ventil solenoid) i 1-3(je za magnetni ventil za spuštanje) kreni od kontakata da se očisti pa ako nastavi dalje onda treba proveriti ventile. Prvo izmeri napon na akumlatoru na ugašenom traktoru a posle kad radi motor kolko pokazuje jer je osetljiv i na nizak napon.
 
Hvala obojici !

Gde se nalazi taj senzor bolcna??

Gdje je taj magnetni ventil solenoid,i magnetni za spustanje ?

Ima li gdje knjiga uputstva da se skine na hrvatskom ili srpskom jeziku ??
 
Ja nemogu mnogo da pomognem ali bar kolko tolko :
Ventili za spuštanje (i dizanje )su nazad blizu izlaza hidraulike , obično iza metalnog poklopca , blizu kopčanja toplinka .
Senzori "bolcna" su u bolcnovima koji spajaju poluge sa šasijom
Ako neko naleti na uputstvo na Bosanskom mogu besplatno da prevedem na Hrvatski ili Srpski kako kome više odgovara
 
Napon kad je motor ugašen 12.55,kad motor radi sa svjetlima i ventilacijom je oko 14.40..

Senzore bolcna sam pronašao..ovih dana ču iz odšrafiti i probat očistiti ako če pomoči..
Ostale ventile nisam uspio pronači,ili možda krivo gledam..
 
Nazad
Vrh