Massey Ferguson

Ta lampica je povezana sa senzorom za nivo u ekspanzionom sudu. Mozda senzor zeza.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Jesam malo laik, ali reko bi da mf6180 nema expanzionu posudu. Voda se sipa direktno u hladnjak kao npr imt539.

Sent from my Smartphone6.1 using Tapatalk
 
E onda se izvinjavam. Ista je instrument tabla kao 8100 serija.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Obicno ima jedan davac za pokazivac temperature i jos jedan za sijalicu. Ta sijalica treba da se upali kad temperatura predje granicu radne temperature tj. pregreje. Proveri davace ili instalaciju, davaci su obicno na glavi iskljuci jedan pa vidite sta se desava od jednog treba da se isključi skala a od drugog davaca treba da se isključi sijalica.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Jedan lepo sređen Massey kod mene u kraju (ako zanemarimo kablove što vise)

4qP9I45.jpg

137nViL.jpg
 
Poslednja izmena:
Kakav je ovo traktor po sposobnosti, snazi i potrosnji. Koja je cena ovakvih modela mf?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ima koji forumaš da se susretao sa prednjom gibljivom osovinom na MF 82xx modelu..

Znači ima tipku u kabini,kad se pritisne gore traktor se podiže svjetli zelena lampica. Prednja osovina tad radi,i nakon nekog vremena jednostavno postane tvrda i više nema funkciju..
Onda spustim traktor na tipku dole,opet pritisnem gore i sve normalno ali nakon nekog vremena opet osovina ne radi...

Dali netko zna gdje bi bila greška ?
 
Pozdrav ljudi. Da li bi clan koji je postvio ovu sliku mogao da mi objasni kakav je sistem napravio za kacenje tegova od IMT-A novi tip? Imam u ponudi tegove pa.me zanima. Unapred hvala. :)
93c7718e1b188d9179c76d4f75ff76aa.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Zahvaljujem na slikama. Donja vinkla je zavarena za ovaj bocni sparing ako dobro vidim? Hvala jos jednom

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока[/QU Ja mislim da nije zavaren a ta donja vinkla za nosc orginalnih tegova na traktoru.nego je zavrnuta srafovima u nju jer to su dva razlicita materijala. Uostalom pitajmo Kiraja. A bocni sparing mu dodje kao osigurac da tegovi nepadnu sa nosaca jer bi po nekoj logici originalni nosac morao da se proseče da se nanizu tegovi. To je moje misljenje jer i ja trba isto da odradim .
 
Javljam se opet sa problemom oko EHR..

Našao sam grešku..Donje bocne na polugama gdje su oni senzorii nisu uopče bile spojene sa đekovima,neko ih otpojio sa razlogom :)

Kad sam ih spojio,greška više nije bila na EHR,ali kratko je trajalo veselje..Nakon par puta podizanja i spuštanja poluga više ništa nije radilo..Nije prikazivalo grešku ali ni poluge nisu reagirale na tipku,a nije reagirao ni yoystick prek kojeg imam izvode za kiper..
Uglavnom pretpostavljam da je problem u bocnima....Kad ih otpojim greška se opet javlja ali poluge i ostali dio EHR-a radi,osim amortizacije hidraulike i brzina spustanja mi neradi kakotreba..

ljeva bocna se skinula rukom,ali desna zapekla ko sma đavao,skidali ju 2 sata i vračali nazad...
Sad ču naručit nove bocne i onda spojit i vidjet kak če s epokazat..

Dali tko ima kakav savjet oko tih bocna ili moram pričekat nove ?
 
Nazad
Vrh