Massey Ferguson

Mislio sam na ovaj primerak, a mislio sam da je potpuno ispravan za ovu cenu.
Koji su razlozi za davanje prednosti malim sestacima u odnosu na 3050,60,70 itd?
Ako uzmemo u obzir da i ovi sa 4 cilindra zadovoljavaju potrebe u potpunosti.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Петре гледај ти за те паре неког Зетора дуплака,или новији тип 577.Ти трактори су добри али ретко се налази неизрађен примерак,а ако га не убодеш можеш добро да се чешеш,поготово око мењача.Скуп је то спорт за ситнијег произвођача.
 
Miloše....Nikad da te zamolim... Aj se raspiši malo oko Maseja... Koliko si ga platio, koliko je ks, jesi ga sam uvezao ili si od nekoga kupio, koliko ima rs, kako si zadovoljan, je l bilo kvarova? Sviđaju mi se serije 6 i serije 8 i voleo bih sebi priuštiti jednoga,ali me uvek nešto .... spreči.
 
Poslednja izmena:
Sta je za mene skup sport odredjujem ja. :osmeh:
@MarkoSreta ako moze objasnjenje zasto bi mi pre preporucio recimo 3080 nego 3060, obzirom da bi i manji meni jako lepo zavrsavao posao. Ove jeseni sam malo tanjirao sa 3085 i prijatno sam se iznenadio kako se snalazi u parcelama povrsine 70-90 ari.
Zanima me i koji se najbolje pokazao u kategoriji 3050-3075 i 3080-3095. Za menjac sam vec cuo da treba gledati 16x16.
 
I ove 3070 izbjegavati ako je ikako moguće..ti su najkritičniji.
Ako možeš birati uzimaj ove što završavaju na 5.tipa 3065,3085,3095...
Netko će reći 6 cilindara je 6 cilindara..a svatko najbolje zna za sebe sto mu treba i kakve ima prikljucke doma..
Najbolji je onaj koji je najispravniji.
 
Po meni sa ovim završavaš sve poslove isto kao i sa 3065 a imaš snagu i za tanjiraču,ne veliki traktor za transport,silažu,veštak,spremanje..ma sve može da radi..univerzalan je..sa 80ks nisi ni tami ni ovamo,3 brazde mnogo..spremač neki do 3 m znači sve već to imaš..to je moje shvatanje..ja sam prezadovoljan sa mojin 3085 i dynashift menjačem..

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Sta je za mene skup sport odredjujem ja. :osmeh:
@MarkoSreta ako moze objasnjenje zasto bi mi pre preporucio recimo 3080 nego 3060, obzirom da bi i manji meni jako lepo zavrsavao posao. Ove jeseni sam malo tanjirao sa 3085 i prijatno sam se iznenadio kako se snalazi u parcelama povrsine 70-90 ari.
Zanima me i koji se najbolje pokazao u kategoriji 3050-3075 i 3080-3095. Za menjac sam vec cuo da treba gledati 16x16.
Процењуј ти слободно,тако је проценио један пријатељ из суседног села па је са урсуса прешао на 3080 и после месец и по дао 3000е за ремонт мењача.Та цифра није проблем неком ко ради довољно земље да се покрива за такве трошкове или има тетку у Канади,а неком ко ради 10ха је итекако ствар која треба да утиче на избор.
 
Процењуј ти слободно,тако је проценио један пријатељ из суседног села па је са урсуса прешао на 3080 и после месец и по дао 3000е за ремонт мењача.Та цифра није проблем неком ко ради довољно земље да се покрива за такве трошкове или има тетку у Канади,а неком ко ради 10ха је итекако ствар која треба да утиче на избор.
taj koji radi ;dovoljno; zemlje shvatio je da je novi rus izasao iz raja.Poneki se osili i kupi neki noviamericki ili neki slican traktor pa ga svi ovde smatraju za tajkuna :ppozdrav:
to isto kao nekad sa konjima kod nasih dedova,samo ludak je kupovao staru ragu :sjasi:

- - - - - - - - - -

Srecom imam tetku u Kanadi.
ubedi tu tetku da ti pozajmi za novog kineza,iskoristi sansu :ppozdrav:
 
taj koji radi ;dovoljno; zemlje shvatio je da je novi rus izasao iz raja.Poneki se osili i kupi neki noviamericki ili neki slican traktor pa ga svi ovde smatraju za tajkuna :ppozdrav:
to isto kao nekad sa konjima kod nasih dedova,samo ludak je kupovao staru ragu :sjasi:

- - - - - - - - - -

ubedi tu tetku da ti pozajmi za novog kineza,iskoristi sansu :ppozdrav:
На то сам и мислио конкретно,али колега ми се чини да му је засметало и мало надмено,па рекох себи купује:ppozdrav:
 
Друже,радио сам са 3060 без предње,дошао из Фр,то су трактори прво и основно удобни наспрам оног чега смо ми навикли,типа старе типе имт и сл,мотор рому је био добар и генерално моје мишљење да око мотора нема грешке,али мењач и електроника им је стара 30 година и право је чудо наћи у добром стању.Колега Мачванин 82 је успевао да нађе добре примерке не знам да ли их сада има.А знам доста власника тих трактора 60 посто је отварало мењач,10 посто крије остали су задовољни.А доста су заступљени овамо поготово у једном селу су статусни симбол.
 
KOd mene u selu ih ima 30ak možda i ljudi uzimaju i dalje . Komšija skoro kupio 6745 , dyna6 , dao 30 000e , kaže da se nemože porediti sa novim zetorom od 30 000e, a mislim i u eksploataciji da će se pokazati tako , tako da nije sve crno bijelo .
 
Nazad
Vrh