Dezinfekcija prasilista/odgajalista

francuz je napisao(la):
Zoran Kostović je napisao(la):
Pa kod nas je najjeftinije rešenja da DS barijere i ne postoje.
Kako trebamo to da protumacimo??
pa da nema niko ds barijeru i da rijetko ko vodi racuna o svinjama na pravi nacin, ds barijere nemam na ulazu ali kroz hodnike obavezno bacam krec u prahu tako da kad idem iz boksa u boks bar u nekoj mjeri sprecavam prenosene bakterija :ppozdrav:
 
Ja sam DS barijeru na ulazu u dvorište napravio kada veliki deo cenjenjog članstva ovog foruma nije ni znao šta se krije pod tim pojmom. Cenim buduće stručnjake, poštujem iskustvo...
Malo li je?
 
Negde sam na forumu procitao sredstvo za dezinfekciju kao preventiva kaslja svinja, ali ne mogu sad da nadjem gde je, ako neko zna koje je to sredstvo, neka napise, hvala unapred :bravo:
 
Danas sam poceo sa krecenjem svinjca,malo kasnim.Inace krecenje objeka vrsim dva puta godisnje u jesen i prolece.Plus vrsim dezinfekciju kaveza za prasenje posle svakog odlucivanja.
 
U petak sam odlucio krmace tako da sam taj dan lepooprao kaveze za prasenje u subotu sam jos jednom oprao a u nedelju sam sodirao tj isprskao sam te boksove sa sodom,tako praktiujem posle svakog odlucivanja.Verujte mi smanjo sam problem sa prolivom a i ostale bolesti nama ni upala zglobova i cadjavost a i infekcije prilikom sece repova se vise ne pojavljuju.
 
Nazad
Vrh