Cena jaja japanske prepelice

Sve zavisi od prodavca do prodavca koliko ko lupi cenu.
Od 3 dana mogu biti 100din a mogu biti i 30.
Mada prosek je neki oko 40-60.
Razni odgajivaci razne cene.
 
Sve zavisi od prodavca do prodavca koliko ko lupi cenu.
Od 3 dana mogu biti 100din a mogu biti i 30.
Mada prosek je neki oko 40-60.
Razni odgajivaci razne cene.


ja pilice prodajem po ceni od 50 dinara do 7 dana starosti...
svakih 7 dana podizem cenu za 50 dinara,jer mislim da je to najrealnije,s obzirom na kvalitet i krupnocu pilica koju izvodim :)
 
Pozdrav svim uzgajivacima japanskih prepelica.Pre par dana kupila sam prepelice od 35dana starosti.Zabrinjava me jedna koka koja je stalno nakostresena i drzzi nisko glavu kao da ce napasti.Kako da pomognem ovoj koki u jeddnom kavezu su 3zenke i jedan muzjak i tako svaki kavez po jedam komplet.
 
Da li drzi glavu pognuto konstatno i da li se desava da ide u nazad?Ako je to slucaj odstarni je iz legla.A prepelice cesto su pognute prednjim delom dole pripremaju se da skoce plase te se. Moje naviknu na mene brzo jer samnom su od pocetka.
Ako si kupila pre par dana trebalo bi da su ti pronele do sada?
 
Jesu pronele i zasad sam zadovljna sa njima a onu koku sto mi je bila sumljiva petao je povredio.Skinuo je deo koze sa glave i zasad je posebno u kavezu za papagaje ali posle dva dana od povrede nastavila je da snese svaki dan po jaje.Nekako mi je zao da je skroz skonim.Htela sa pitati dali kada se oporavi mogu da je vratim zajedno sa ostalima.Pretpostavljam da je petao malo krupan za njih.Sve su ostale bez perija na glavi a imale su kada sam ih kupila.
 
Zato sto naskacu petlici svaki cas na koku i kljuju ih u potiljak.
Opasce im i malo sa ledja jer se tu kandzama pridrzavaju.
Opasce i petlicima jer se kokaju.
 
Nemogu da verujem da je jedna grupa tako mirna i slozna prosto milina.Lepo jedu, petlic koju zaskoci ona se nebuni,nisu ni perije izgubile a zato druga grupa je haos.Prvo je petao ogulio tu kozu sa glave prepelici nju sam stavila i mali kavez i lepo je zarasla rana snese jaje pa jednom dnevno ubacim petlica kod nje..Sada su potukle se medjusobno kokice koje su ostale i petlica su kljucnule u oko pa on nemoze da gleda na to oko.Stvarno neznam sta da radim sa tom grupom.Svaki dan neko je ranjen.Sta tu mogu da pokusam...?
 
Poni,

koliki je taj kavez u kojem su te prepelice sto se tuku?
Ako je kavez veci u odnosu na broj prepelica,onda zbog viska prostora prepelice se potuku.
Probaje da im dajete neke vitamine,kao sto je oligovit,kojeg mozete nabaviti u svakoj veterinarskoj apoteci...
Pored redovne ishrane koncentratom,dajte im rendanih jabuka,sargarepe,cvekle,kao i klice od psenice...
Cim se budu zabavile sa ovom rendanom hranom,bice sigurno smirenije i manje ce se tuci... Uz to,ako je kojim slucajem kavez veci u odnosu na broj prepelica,vi tu dodajte jos prepelica,kako bi popunili prostor.
 
Jeste veci kavez i imaju dosta prostora.Mogli bi komotno da dodamo jos prepelica.Za pocetak probacu da ih prebacim u manji kavez pa videcemo dali ce se smiriti.Pored koncentrata dajemo jabuke i sangarepe a ostalo nismo davali.Probacu da im uvedem i ostalo u ishrani.Hvala puno na savetu poslusacu pa javljam sta se desava.
 
Pozdravljam sve na iovoj lepoj temi.Ja sada nemam prepelice i necu ih vise nikada drzati mada sam proveo mnogo vremena druzeci se sa njima i doziveo bezbroj divnih trenutaka relaksirajuci se u drustvu ovih divnih stvorenja.Poni vidim da si negde na pocetku pa ce ti dobro doci ponesto iz mog bogatog iskustva sa ovim pticama.Krenuo bih prvo od lezenja.Mozes ih leci samo ako imas inkubator.Nisam imao priliku da cujem da se nekome sama kokica nasadila i da je tako doslo do izleganja.Dakle ako imas nameru da povecas jato,neophodno je da imas inkubator.Ja sam svoj sam pravio i do prvih pilica dosao tako sto sam kupio 100 jaja po duplo vecoj ceni od cene konzumnih jaja navodno uz garanciju da su sva oplodjena i da nisu previse stara te da su drzana u adekvatnim uslovima.Da sam prevaren shvatio sam kada sam nakon inkubacije koja traje 17 do 18 dana i pored maxsimalno dobrih uslova inkubiranja izveo oko 20 tak pilica.E, to su oni trenuci uzivanja koje sam pomenuo.Cim se osuse nakon izleganja u stanju su da dostignu ubrzanje od 0 do 200 na sat za delic sekunde u kartonskoj kutiji pa su tu moguce svakojake situacije koje ce vas i do suza nasmejati.Oni onda lice na malene pufnice a boje su kao prasici divlje svinje.Odmah prvoga dana pocece da uzimaju hranu i vodu.Treba im dati klasican koncetrat za pilice.Negde 5tog 6tog dana krece da im raste perje i tada pa sve dok potpuno ne operjaju vise nisu naoko tako interesantni.Vrlo brzo rastu i vec sa 50 dana krenuce da nose poneko jaje.Do 65tog dana trebalo bi da udju u punu nosivost,a to znaci za 30 dana 1 koka 28,29 jaja.Desavalo mi se da u jednom danu u kavezu sa 20 kokica nadjem 21 jaje.Inace kada se izlegu od okopnog broja izleglih polovina su kokice a pola petlici i u pocetku ih je nemoguce razlikovati.Tek negde posle 30tog dana moguce je uociti razliku pazljivim pregledom od dole.Tada treba odvojiti petlice i hraniti ih prekrupom kako bi se iscistili od koncetrata i bili spremni za klanje negde sa 45 dana.I ja sam vodjen pricom "iskusnih uzgajivaca" ostavljao 1 petlica na 3 kokice,medjutim u praksi se uvek pokaze da je to prica za naivne,jer pustiti 6 petlica i 18 kokica u kavez za 25 ptica je cista ludost i dogadjace se sve ono sto ne zelis da ti se dogadja u kavezu.Uvek ce se izdvojiti jedan baja koji ce da smatra da su sve koke njegove i ratno stanje u kavezu je neminovno_Obracuni znaju biti vrlo surovi a obicno se zavrsavaju kada protivniku iskopa oba oka a neretko i smrcu.Drzanje petlova treba gledati i sa jednog drugog aspekta. "Uzgajivaci" tvrde kako su samo oplodjena jaja lekovita.To je jos jedna glupost koja ima za cilj da pocetnika navede na drzanje 1 petla na 3 koke kako bi se pocetniku sto pre zgadilo i odustao od drzanja prepelica,a ovaj se resio eventualne konkurencije.E sad sta to oplodjeno jaje ima sto ga cini lekovitijim u odnosu na neoplodjeno jaje?Ima zametak koji ce uz odredjene uslove inkubacije da se razvije u pile koje ce za svoj razvoj i rast u jajetu da trosi sadrzinu jajeta.Dali kokica zna dok se u njoj razvija jaje koje ce da snese sutra da ce je danas zaskociti neki peto,pa da priprema neku posebnu hemiju za tu priliku?NE.U njoj se svakodnevno razvijaju jaja istog kvaliteta,naravno,kvalitet jajeta zavisi iskljucivo od kvaliteta ishrane same kokice.Druga stvar koja pobija teoriju o tome da su lekovita samo oplodjena jaja je cinjenica da se jaja prepelice mogu drzati i 60 deana u frizideru,i ne gube nista od hranljivosti,ali moze li se oplodjeno jaje posle 60 dana u frizideru staviti u inkubator i iz njega izleci pile? NE!,zato sto zametak nakon izvesnog vremena na niskoj temperaturi propada,dakle mrtav je i onaj ko je u stanju da nekome proda jaje sa mrtvim zametkom (crkotinom) kao lekovito,taj ima ozbiljne psihice probleme.Dakle, ne nasedati na pricu o lekovitosti oplodjenih jaja.Treca stvar koja govori u prilog tome da ne treba drzati petlove je cisto ekonomske prirode jer1 petlic na tri koke u startu povecava potrosnju hrane za 25% sto je puno s obzirom da oni ne nose jaja.I inace prepelice su prvaci sveta u rasturanju hrane.Jos nije napravljena hranilica iz koje prepelice nece izbaciti 25% hrane.Petlove treba drzati samo ukoliko planiramo povecanje jata.Iz visegodisnjeg iskustva,dovoljan je 1 petlic na 10 kokica i ja sam za desetak dana punio inkubator sa 100 jaja od cega se izvede 85 do 90 zdravih pilica.Kod povecavanja jata treba biti jako oprezan jer kod nas ne postoji kultura konzumiranja prepelicjih jaja vec to ide onako stihijski,kao dodje neka moda pa odjednom svi jedu a kroz koji mesec zaborave,a u medjuvremenu ti povecas jato racunajuci na veliku potraznju,i dodjes u situaciju kao sto se meni desilo da sam imao jato od 600 ptica jedne godine bas nesto posle uskrsa,pa svaki dan skupis 550 jaja i vise a prodaja stala!!!Frizideri puni,moda prosla,tu i tamo poneki stalni kupac,a one ko prokletinje nose svaki dan i traze da jedu,i sta cu ,u vedra i kuvaj pa u prekrupac melji,a sto vole to da jedu i jos vise nose i onda udjes u jednu ruznu pricu kad moras da unistis takvo jato.Ukusi su razliciti i kada sam prvi put jeo prepelicu nisam bio nesto odusevljen.Batkici su jako mali jedino je belo meso onako,ima ga.S druge strane supa je fenomenalna,veoma je jaka i posebno je dobra za one sa probavnim smetnjama.U roku od pola sata te protera i dobro procisti,izvinjavam se na izrazu ali ovog casa mi drugi ne pada na pamet.Sto se jaja tice,meni licno su mnogostruko lepsa i ukusnija od zivinskih.Ziva nisam koristio,mada se tako preporucuje ali kao pecena ili kuvana nema im premca.Posebno su interesantna kao kuvana,pa se lepo oljuste i njima se napuni tegla i onda ih mariniras s cime hoces,ne mozes pogresiti.Izdvojio bih marinadu sa domacom sljivovicom,onom slabom za kuvanje ili sa serijem(liker od visnje).Lepo ih prelijes,teglu zatvoris i stavis u frizider sedam dana.E,to treba probati jer ne postoje reci kojim bi se to moglo opisati.Umorih se od ovog tipkanja i moracu za sada da vas pozdravim.
 
Hvala na savetu oko drazanja prepelica, slazem se sa iznetim iskustvom.Jesam na pocetku sam i drzim ih od 01.10.2012.godine.Prepelica sam nabavila sa izlozbe sitnih zivotinja na sajmu u Novom Sadu.Za pocetak sa nabavila dva jata po tri koke i jadan petao, stim sto sam petlove zamenila u jatima da bi ih kvaliteto ukrstila.Napravila sam mali inkubator i nalegla probnih 35 jaja, na moje prijatno iznanedjenje izleglo se 31 pile, stim sto je i u ostala cetiri bilo pilica ali smatram da sam cestim otvaranjem inkubatora omela njihovo izleganje, smanjila im vlaznost i temeperaturu.Pilici su mi u trecem danu, veseli i zivahni, bas onakvi kako si ih i opisao.Sada uzivam u njihovoj majusnoj lepoti do tog famoznog setog dana kada izgube paperje i dobiju perje.Nasmejala sam se posteno o rasturanju hrane, da jos niko nije za njih nasao kavaku kako da je ne prosipaju,to je za mene poseban izazov.Drzanje prepelica cu usmeriti u pravcu zadovoljenja sopstvenih potreba za konzumnim jajima sto otprilike znaci oko 30 tak komada, sto bi mi upotpunosti zamenilo upotrebu kokosijih.Porodica mi je povelika i svi vole dobar dorucak ili jos i poneki kolac tako da 50 tak komada dnevno ima da plane ko od sale.Imam podrsku supruga na ciju sam i incijativu i kupila prepelice.Zahvaljujem na iskreno prenetom licnom iskustvu i dozivljaju drzanja prepelica, rukovodicu se time da izbegem zamku ekomije drzanja da nebi od prelepe bajke dobila grcku tragediju.Nadam se uspehu hvala jos jednom
 
To su famoznih 90% izleglih,odlican rezultat.Nikada nisam uspeo da dobijem bolje.Cak i tu zna da bude po neki komad kljakav,ne moze na noge.Cim primetis da iako je suv ne moze na noge nego sedi raskrecen odmah ga unisti jer on ce ziveti mozda jos nedelju dana ali ce ga ovi zdravi gaziti i na kraju,zna se.Uzivaj jos neki dan dok im ne krene perje jer kad krene vise ce liciti na jezeve nego na ptice.Hrani ih koncetratom za pilice jre tu ima sve sto im treba do 30. dana.onda treba odvojiti petlice i pripremati ih za klanje.Petlice nadalje hraniti prekrupom do 45. dana.Drzati ih duze od toga nema smisla jer su se za tih15 dana dobro iscistili od antibiotika iz koncetrata.mozda ce se buniti prvi dan na prekrupu ali cim ogladne jedu ko mecava.Kokice nastavi da hranis koncetratom za koke nosilje jer samo tako dobro nose.Sta god da sem drugo probao nije valjalo.Uz to treba im davati i svezu detelinu i misovku to jako vole i jaja su im jos kvalitetnija.Inace sto se jaja tice,pred uskrs koliko god da izneses na pijacu,malo je.Izuzetno su lepa jer njihova sara probija ispod boje i efekat je strasan.Kupuju i ne pitaju za cenu.Zelim ti jos puno lepih trenutaka u druzenju sa ovim pticama.Nisu one slatke samo kao pilici,videces,to su vrlo inteligentne ptice,i uvek se izdvoji neka koja te gleda pravo u oci,samo sto ne progovori.Negde sam procitao da ih japanci u znak zahvalnosti drze u stanu kao sto mi drzimo kanarince.Tamo ih obozavaju zato sto su posle atomske bombe jaja prepelice koristili mazuci njima opekotine sto im je znacajno ublazavalo patnje.Jaja obicne zivine nisu imala taj efekat.pozz.
 
Prepelice imaju sada 9dana i operjali su po telu na grudima imaju lepo belo perije i glave su im jos u paperiju, lete po kutiji.Zasad je 30kom neku si sitniji a neki krupni ali svi zivahni i veselo jedu koncentrat za tovne pilice.Ovih dana planiramo da im napravimo kavez jer im kutija postaje tesna a treba i veca posuda za vodu jer nocu moram ustati da sipam vode sve popiju.Jako su plasljivi cim stavim ruku da sipam hranu oni se uspanice pa jurcaju na sve strane nadam se da se nece povrediti.Uskoro stize nova tura iz inkubatora pa videcemo dali je ovo pocetnicka sreca ili ce biti ovaj procenat izleganja..Inkubator je dosao na ideju one sijalice koja mora dasvetli non-stop da bi nosile jaja.Ta sijalica je ona malaod 15w.Oko nje mala kutija od stiropola i regulise temperaturu termostat iz posude za grejanje flasica za bebe.Jedino je vlagomer istrumenat za merenje vlage smo kupili.Sa prednje stane je staklo tako da i dalje osvetljava prostoriju a toplota ostaje.Prostorija jeu sklopu kuce manji podrum ali tu je uvek temperatura oko 10-15C .Ta sijalica mora da gori a sada kada izvede i pilice veselje je vece.Bas sam se pitala kako sa petlicima u toku tova,dali ce na prekrupi izgubiti od tezine?pozdrav i hvala na savetu..
 
Poslednja izmena:
Prepelice imaju sada 9dana i operjali su po telu na grudima imaju lepo belo perije i glave su im jos u paperiju, lete po kutiji.Zasad je 30kom neku si sitniji a neki krupni ali svi zivahni i veselo jedu koncentrat za tovne pilice.Ovih dana planiramo da im napravimo kavez jer im kutija postaje tesna a treba i veca posuda za vodu jer nocu moram ustati da sipam vode sve popiju.Jako su plasljivi cim stavim ruku da sipam hranu oni se uspanice pa jurcaju na sve strane nadam se da se nece povrediti.Uskoro stize nova tura iz inkubatora pa videcemo dali je ovo pocetnicka sreca ili ce biti ovaj procenat izleganja..Inkubator je dosao na ideju one sijalice koja mora dasvetli non-stop da bi nosile jaja.Ta sijalica je ona malaod 15w.Oko nje mala kutija od stiropola i regulise temperaturu termostat iz posude za grejanje flasica za bebe.Jedino je vlagomer istrumenat za merenje vlage smo kupili.Sa prednje stane je staklo tako da i dalje osvetljava prostoriju a toplota ostaje.Prostorija jeu sklopu kuce manji podrum ali tu je uvek temperatura oko 10-15C .Ta sijalica mora da gori a sada kada izvede i pilice veselje je vece.Bas sam se pitala kako sa petlicima u toku tova,dali ce na prekrupi izgubiti od tezine?pozdrav i hvala na savetu..

Poni,jesu li i roditelji bele boje?
 
292a54224852408.jpg
[/URL] [/IMG]evo kako izgledaju prepelice od 14 dana i misslila sam na to belo na grudima.
 
Labude,zanimljivo mi deluje ova tvoja prica sa mariniranim jajima u likeru od visanja ....:)
Moracu to da isprobam.:)

ako sam dobro shvatio,dovoljno je skuvati jaja,i oljustena ih sloziti u teglu. Zatim ih treba preliti likerom od visanja i sacekati 7 dana...????

Labude,ako imas jos neki dobar recept,slobodno ga postavi :)

Pozzz
 
Labude,zanimljivo mi deluje ova tvoja prica sa mariniranim jajima u likeru od visanja ....:)
Moracu to da isprobam.:)

ako sam dobro shvatio,dovoljno je skuvati jaja,i oljustena ih sloziti u teglu. Zatim ih treba preliti likerom od visanja i sacekati 7 dana...????





Labude,ako imas jos neki dobar recept,slobodno ga postavi :)

Pozzz

Eh,da mi je sada tegla-dve,pri ruci bilo bi veselja...Jaja iz ove marinade se mogu dati i deci ali samo jaja bez marinade.A moze to da bude i kruskovac,bermet,sampanjac itd...Inace jako je dobra i marinada u koju stavljas slacicu,mirodjiju i krupnije ceckan crni luk,
kao kad stavljas kornisone na industrijski nacin.Naravno treba ponekad pustiti i masti na volju,pa vrlo cesto rezultat bude fascinantan.Teglu zatvoriti sacekati 7 dana da se miomirisi izmesaju i uzivati.Pretpostavljam da moze dugo i da traje mada to kod mene nikada nije imalo prilike da traje.pozz.

- - - - - - - - - -

Ppni,ovo su klasicne ptice i uvek imaju tako malo bledje perje na grudima sa crnim prugicama.Vremenom ces po tome da naucis i da razlikujes petlice od kokica ali postoji i varijetet belih prepelica koje su zaista bele boje pa su cak i malo krupnije od ovih.Ja ih nisam imao ali sam imao prilike da ih vidim.pozz
 
nesto me zanima imam nesto malo prepelica za svoje potrebe pa razmisljam kako bi isla prodaja tih jaja ?ima li neko ko odkupljuje ?kakva su vasa iskustva?
 
Nazad
Vrh