Cena jaja japanske prepelice

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Jutros su kod nas u Apatinu prodavana jaja japanske prepelice po ceni od 5 dinara za komad. Neznam kako je ta cena na nekom malo širem nivou, ali meni zvuči sasvim OK. Japanske prepelice kao domaća živina su veoma zahvalne bar prema onome što sam ja čuo, mada naši kupci još uvek nemaju naviku kupovine tih jaja na veće količine.

Kako se kreću cene po ostalim mestima? :sta:
 
Trenutna cena jaja japanske prepelice na lozničkoj pijaci je neverovatnih 15 dinara po komadu i održava se na ovom nivou već nekoliko meseci. Samo jedan proizvođač iznosi ova jaja na pijacu.
Za upoređenje: prosečna kokošija jaja su u proleće imala cenu od 10-12 din./kom., a danas je cena 7-8 din./kom. (eventualno 9 din./kom. ukoliko su jaja krupnija od uobičajenih).
 
Da li jaja japanske prepelice mogu da se koriste i u regularnoj ishrani, kao kokosija? Omlet od 10 prepelicijih jaja sa slaninom za vecericu ::prica::
 
Uuu... sad mi se nesto jedu jaja prepelice. Moracu da probam da napravim kajganu ::namigivanje:: ako nadjem u nekoj prodavnici.
 
Ja jaja prodajem po ceni 200din/30kom originalno pakovanje i uredno vrsim i analize jaja i analize mesa, mislim da je to minimalna i realna cena. Koliko ja znam u Beogradu je cena 9din. I mislim da bi vise od toga bilo preterivanje i u Beogradu a kamo li u nekom drugom manjem gradu...
TRAZITE NA UVID ANALIZE JAJA OD VASEGA PRODAVCA PREPELICIJIH JAJA
 
U Loznici i okolini, proizvodnja jaja japanske prepelice zaživela je krajem osamdesetih godina minulog stoleća.
Prosečan paritet cena bejaše 3:1 (kada se posmatra cena jajeta japanske prepelice, u odnosu sa cenom prosečnog živinskog jajeta, npr. B klase).
Jaja bejahu krupna, iste veličine ili veća od golubijih, lepo upakovana u higijensku kartonsku ambalažu, sa rokom trajanja od 3 nedelje u hladnijem prostoru ili hladnjaku.

Posle otidoh svojim životnim putom, te pogubih kontakte sa proizvođačima (izvesne drugare još i danas pokatkad sretnem na pijaci, kao kupce povrća... pozdravimo se u mimohodu).

Pre par nedelja, u velikom marketu, spazih izuzetno pakovanje od 12 prepeličijih jaja u ukusno oblikovanoj plastičnoj ambalaži, sa zakačenom papirnom karticom sa nemuštom preporukom u vezi bolesti koje leče ova jaja i predloženom količinom jaja za početak terapije.
Cena = 137 srpskih dinara za tuce (1 euro bejaše oko 100 srpskih dinara); cena jajeta = 11,42 srpska dinara (uključen je PDV, naravno).

Međutim, ova zapažanja ne bi bila pažnje vredna da dotična jaja, sa severa Bačke, nisu bila veličine vrapčijih i da nisu, sirota, ubogo čangrljala u bogato skrojenom providnom plastičnom ruhu (tj. PET ambalaži).
 
Ljudi, je li taj biznis još uvek živ? I ja sam čuo da je jedno vreme bio bum ali je posle sve splaslo, nažalost, ništa novo. Molim prijatelje proizvođače da kažu da li im se i u kojoj meri sve ovo isplati, ako nije poslovna tajna, naravno. :D
 
futurefarming je napisao(la):
Ljudi, je li taj biznis još uvek živ? I ja sam čuo da je jedno vreme bio bum ali je posle sve splaslo, nažalost, ništa novo. Molim prijatelje proizvođače da kažu da li im se i u kojoj meri sve ovo isplati, ako nije poslovna tajna, naravno. :D
Isplati se naravno, nozes i sam da izracunas kolika je zarada ili sacekaj 10.10.2010.kada pocinje sa radom www.farma-draganic.com najbolji i najopsirniji sajt za japanske prepelice.
 
Dzonko je napisao(la):
Ja jaja prodajem po ceni 200din/30kom originalno pakovanje i uredno vrsim i analize jaja i analize mesa, mislim da je to minimalna i realna cena. Koliko ja znam u Beogradu je cena 9din. I mislim da bi vise od toga bilo preterivanje i u Beogradu a kamo li u nekom drugom manjem gradu...
TRAZITE NA UVID ANALIZE JAJA OD VASEGA PRODAVCA PREPELICIJIH JAJA
A ko će da mi pogleda jaja ::namigivanje::. A sad ozbiljno: Ko, gde i kako se vrši ta analiza? Nemam za tržište, već za kućne potrebe.
 
"Posle zene da farbaju jaja, hocel koja da ofarba moja ..." :haha:
Evo adrese:
Institut za veterinarstvo Srbije
Auto put 3, Novi Beograd ( Hotel „Nacional“)
direktor: dr Dobrila Jakić-Dimić
tel. 011/ 2604020; fax 011/ 2604020
email: nivs@net.yu, nivsd@yahoo.com

Ako treba jos nesto tu sam, javi mi se da ti objasnim kako da pripremis jaja za analize. Pozz
 
Sitna jaja za velike novce

Bruka jedna: veliki Market i dalje prodaje vrapčija jaja po ceni od 130 srpskih dinara za tuce (12 komada).

Idemo dalje...

Jaja prepelice UVEK su krupna.

Da, IDEMO dalje !!!

Pozdrav od Internet Bibliotekara
 
veoma su kvalitetna jaj od prepelice kod nas su oko 15 din komad dobbra su da se piju ko ima problema sa glasom i grlom vazno je da su ispravna da nemaju bakterije...
 
Nazad
Vrh