Rezidba šljiva u gustom zasadu

rastušan; nisam strucnjak(gajim sljive al nisam majstor zanata),al meni ovo nesto bas visoko... ako ovako ostavis za koju godinu ce ti biti problem... a ne vidim da su formirane bocne grane... ja bih skroz to skratio pa opet pustio da se razviju tri grane pa njih dalje oblikovao...(mlade su vocke,izgurace to za godinu,a dobijas lepu krosnju) izvinjavam se ako gresim...
javice se neko kompetentniji...
 
Jel moze sad da se orezuje voce npr kajsija, jabuka, danas i sutra je toplo onda opet idu niske temperature.
 
@rastusan
Otprilike kako Veliki Vezir/isnogud/kaze poseci provodnicu znaci ovo deblo u sredini odmah posle prvog jaceg razgranavanja mozes i da sacekas da se odlepsa vreme i to mesto namazi kalem voskom jer bas debeo presek ogledj malo po netu kako se formira kotlasta kruna ili kruna vaza znaci tri,cetiri grane koje se sire od debla pa upolje ostavljajuci u sredini prostor za osuncavanje posto je se vecina grana na krajvima povila prema zmlji ili na unutra to odakle krece da se povija odseci ne bi li se prvela na prvu jacu koja ce ici pravo
e sad ovo povijanje grana u fazonu zalosna vrba mi je vrlo cudno probaj da nadjubris u precniku metar oko stabla stajskim a kad akrene vegetacija obavezno i neko folijarno djubrivo i koja je ovo nadmorska visina ?

p.s.
posto se niko nije setio danima da odgovori ako se nadje neko pametan da me ispravlja da Bog da mu crko kompijuktor,jes da bude:haha:
 
Poslednja izmena:
hvala svima na odgovorima,zaista nemam ništa iskustva sa vočkama, čitao sam neke litarature ali drugačije je kada neko iz iskustva kaze neku reč i hvala vam za to

kicca: ja sam one grane prošle godine previše povio i pustio predugo nisam znao, i zato tako žalosno izgledajo, pokušat ču to ispravit koliko se bude dalo, a djubrio sam sa stajskim gnojivom več prošle godine, a kada se ide sa folijarnim, ja sada mislim bacit vještaka 8-16-24,kod nas samo sneg i minus vani, a nadmorska višina oko 370m

par postova prebačeno u

http://poljoinfo.com/showthread.php?4309-Chat-u-voćarstvu/page21
 
Poslednja izmena od urednika:
Ove jeseni posadjena. Kako je najbolje nju da rezem? Gusta sadnja, lepotica.
20171225_102448.jpg
[/url][/IMG]
 
Ovih nekoliko jačih grana obavezno skratiti do stabla. Izaberi 3-4 grane u donjem delu stabla koje skratiš na 3-4 pupoljka, a ako imaš navodnjavanje može i da ostanu cele što bi bilo idealno. Ove 2 pri vrhu izbaciti jer su prejake. Produžnicu skratiti tako da ispod preseka imaš zdrav pupoljak, nebitno da li je to 1m ili na 1.1m ili na 1.2m, bitno da ima iz čega da krene. Pošto lepotica tera izrazito uspravne grane odaberi da ostaviš one koje su što više položene,
 
Znaci da gledam da napravim 3 do 4 osnovne grane. Nemam sad kap po kap ali planiram da ga uvedem na prolece. Savetuju vreteno oblik, da li to da forsiram u gustoj sadnji? Ako ima neko slike od takvih zasada neka okaci, puno bi mi znacilo da vidim kako to izgleda.
 
Nazad
Vrh