Rezidba šljiva u gustom zasadu

Odg: REZIDBA SLJIVA U GUSTOM ZASADU

Zato se vodilica uvek obavezno izoluje, da bude slobodna. Na taj način nema krivljenja i drugih nepoželjnih stvari!
 
Odg: REZIDBA SLJIVA U GUSTOM ZASADU

Majstor Gera je napisao(la):
Lično smatram da nijedan završetak na bočnim granama ili na vodilici, duži od 30-40cm. nije dobar.

Kratiš grane na 40cm? :sta:

FruitBoy je napisao(la):
Zato se vodilica uvek obavezno izoluje, da bude slobodna. Na taj način nema krivljenja i drugih nepoželjnih stvari!

Od čega bi se krivila, ako je formiranje vretena završeno i ona nam ne treba više u visinu? Krivila zbog lošeg balansa roda na granama krošnje?
 
Odg: REZIDBA SLJIVA U GUSTOM ZASADU

Pa od roda, od čega bi!??


Bio sam u jednom gustorednom zasadu šljive, nisam ga orezivao, i žao mi je zbog toga, al orezao sam silu stabala jabuke takođe gustog sklopa. Imao sam priliku da vidim šta znači kad se vodilja ne izoluje, kako je plod savije na dole, pa se skoro cela voćka iskrivi.
Zato, izolacija uvek! :bravo:
 
Odg: REZIDBA SLJIVA U GUSTOM ZASADU

Vidiš, nisam računao na to... hajde vidjet ćemo šta će se desiti ove godine kod mene, pošto sam ja svoje počeo orezivati bez toga.
 
Odg: REZIDBA SLJIVA U GUSTOM ZASADU

I pored toga smanjićeš izraženost pojave apikalne dominacije, tj. odlaska hranljivih materija prvo u vršni pupoljak, pa tek onda u niže. Ovako, ravnomernija je raspodela hrane i vode, što za posledicu ima bolju ravnotežu celog nadzemnog dela, ujednačeniji je! I vrh biljke je slobodan. :D
 
Odg: REZIDBA SLJIVA U GUSTOM ZASADU

FruitBoy je napisao(la):
I pored toga smanjićeš izraženost pojave apikalne dominacije,
Ili taj koji ostavlja jak vertikalan lastar na vec formiranoj kruni (koga ce sigurno dogodine ukloniti) upravo nju pokusava da iskoristi kako bi obuzdao bujan porast u krosnji?
Ima logike.
Ako prirast kod gustog sklopa a bujnih stabala nije problem u smislu da ga treba pospesivati, vec da ga nekako treba smanjiti, onda ima smisla ostaviti jedan koji ce "pokupiti" tu energiju rasta i to bas onaj koji najvise toga moze da potrosi, vrsni.
Time bi se smanjio porast onih koje treba ostaviti, onih u krosnji.
Zanimljiva ideja.
 
Odg: REZIDBA SLJIVA U GUSTOM ZASADU

Gusta sadnja ima mnogo prednosti i svaka od njih je jako dobra stvar. Al pored toga, postoje i određeni rizici. To je zapravo mač sa dve oštrice! :D
 
Odg: REZIDBA SLJIVA U GUSTOM ZASADU

@Vocar

Na mestu gde želim da orežem bočne grane prevedem na neku spoljnju grančicu, dužine maksimalno 30 cm. Izbegavam da kratim nerodne grančice, bez preke potrebe.
Izolovanu vodilicu prevodim na neku spoljnju grančicu dužine do 30 cm., stim što iduće godine istu još jednom prevedem na sličnu grančicu, ali na kontra stranu, da izazovem još jedno lomljenje, i voćka je smirena.Posledica velike bujnosti je prekratka rezidba, zato što su gusto posađene. Ja bih pre izostavio đubrenje azotom, nego što bih ostavljao jaku vodilicu.
 
Odg: REZIDBA SLJIVA U GUSTOM ZASADU

@Majstor Gera

A šta kažeš da svake godine vodilicu izbacuješ napolje do "osnove", tj do neke grane koja je manje bujna, a dobra po položaju (tzv paravodilica). Time ćeš opet napraviti malu krivinu, koja će da uspori protok hrane prema gore ( više će i ravnomernije otići u druge delove krune), a i redukovaćeš visinu cele biljke.
Smanjena ishrana azotom podrazumevala bi smanjenje prinosa, jer je N direktno odgovaran za isti.
 
Odg: REZIDBA SLJIVA U GUSTOM ZASADU

@FruitBoy
Ovo dvostruko lomljenje mi je pokazao bivši šef rezidbe na Institutu u Čačku, koji mi je rezao voće i čini mi se da je efikasnije od stalnog vraćanja nazad. Mada, ni tvoj sistem nije loš.
Što se tiče đubrenja azotom, ne bih ga smanjio načisto, već bi se upravljao prema bujnosti voćke.
Mada opet mislim da je ovde problem preoštra rezidba, zbog preguste sadnje.
 
Odg: REZIDBA SLJIVA U GUSTOM ZASADU

Da, preoštra rezidba i smanjen broj zelenih operacija, a posebno savijanja i razvođenja grana.
Savijanje grana pod određeni ugao ne samo da smanjuje bujnost, nego u mnogome doprinosi lakšoj proizvodnji, počevši od rezidbe( koja će u tom slučaju biti minimalna i redukovana), zaštite, ishrane i navodnjavanja, berbe!
 
Odg: REZIDBA SLJIVA U GUSTOM ZASADU

Da, upravo uvrtanje jednogodišnjih lastara zaustavi njihov rast i pređe u plodonošenje. Kao što sam opisivao majstru Geri ranijim postom. Ja ne ostavljam niti jedan prirast od vrha krošnje pa na više (u smislu ublažavanja bujnosti).

Eto, priznajem, prvi put čujem da je to razlog i vjerujem da ima istine u tome. Meni svakako bujaju grane bez obzira. U zelenoj rezidbi ručno kidam vrhove nosača, a ponekad i neke vodopije zavisno od obraslosti nosača. Biljka to "shvati" kao prirodan lom i odmah se razgranava i prestaje sa rastom. U to sam se već lično uvjerio.

Mislim da je pomotehnika tokom ljeta ključna sa ze ublaži bujnost, upravo kidanjem i prekidom rasta na vrijeme i uvrtanjem mladara.
 
Odg: REZIDBA SLJIVA U GUSTOM ZASADU

Pa da, prekraćivanjem ti iniciraš bočno grananje, tj stvaranje rodnih elemenata za narednu godinu. Zelene operacije ako se odrade na vreme se višestruko isplate!
 
Odg: REZIDBA SLJIVA U GUSTOM ZASADU

Obzirom da imam prut sadnice sljive koje zelim da formiram u sklopu 4*2 zanima me kako bi bilo da ih uopste ne prikracujem visoke su otprilike1,6-1,8m znaci posto su pune veg.pupoljaka pustim ih da obrastu i da sredinom leta ostavim korisne izbacim nepozeljne letoraste...................
 
Odg: REZIDBA SLJIVA U GUSTOM ZASADU

kicca je napisao(la):
Obzirom da imam prut sadnice sljive koje zelim da formiram u sklopu 4*2 zanima me kako bi bilo da ih uopste ne prikracujem visoke su otprilike1,6-1,8m znaci posto su pune veg.pupoljaka pustim ih da obrastu i da sredinom leta ostavim korisne izbacim nepozeljne letoraste...................
Pa moze i tako
Nemoj da cekas bas pola leta, malo je mozda kasno za to.
Pusti sve da krene, kad dostigne desetak cm ona koja ti ne pase skini je. Malo kasnije poskidaj sve koji ti ne trebaju.
Pratis kako se to ponasa, ako negde neki pocinje da buja malo ga povij, (cackalica cacko :) )mozda i pinsiras neki.
Neke su malo previsoke pa se bojim da ce donji ( a ti to verovatno planiras nisku krunu) da zaostaju pa ako ti vrh krene da se otima uradis tu tzv ranu izolaciju vrsnog mladara. Uklonis nekoliko tih koji bujaju od vrha a vrsni ostavis da pokupi tu energiju.
Tu ti je veoma bitan taj period bujnog porasta da tad uspes da usmeris porast u one koji ti trebaju a ako sacekas pola leta tesko da ces ih posle izvuci.

A sad hajmo, rasprava :)
 
Odg: REZIDBA SLJIVA U GUSTOM ZASADU

Pricao sam sa nekim Dr. otome i on mi je to savetovao u smislu da ce se se svi razvijati jednako samo par komada vrsnih mozda mozda i ne jurnu malo prema gore plus kaze da se tako dobijaju pravilniji uglovi grananja ono sto me ustvari najvise plasi je da ce prirast globalno biti slab i dali ce korenov sistem to da izdrzi mada bih zalivao naravno :sta:
 
Odg: REZIDBA SLJIVA U GUSTOM ZASADU

Ma trebalo bi.
To sa korenom i jeste caka da prvo pustis sve, da sto vise ima "potrosaca" hraniva kako bi koren morao aktivnije da radi d aih snabde, da se ne ulenji, (razvija vise korenovih dlacica, zona porasta korena postaje aktivnija i te strucne cake ali to je to) a posle kad se on zalaufa poskidas one koji ti ne trebaju a on nastavlja da pumpa i dalje pa ide tamo gde ti treba.
Tu caku koriste i pametni rasadnicari i ne skidaju odmah izbojke iz podloge.
 
Odg: REZIDBA SLJIVA U GUSTOM ZASADU

Zivio :D

Nemoj posle da sam ti ja kriv :)
Pitao si i ja sam rekao sta mislim :)


Salim se, mora to da uspe posebno ako zalivas.
 
Odg: REZIDBA SLJIVA U GUSTOM ZASADU

Najverovatnije ce tako da ide samo 500 stabala za probu a i to zalivanje :udri: pa cemo i videti kako to napreduje :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh