Sušenje paradajza, ( kao delikates)

hanza

Član
Učlanjen(a)
5 Apr 2010
Poruka
309
Lokacija
Baranda
Nekoliko puta sam jeo sušeni paradajz u maslinovom ulju, mogu reći da mi se dopalo.
Želeo bih i sam da ga sušim, (ovaj delikates je prilično skup) ima li neko iskustva sa tim? mislim sorta? način? i t.d.?
 
Polako stređujem tagove na forumu, ap sam naleteo na ovaj post o paradajizu, da li je još neko imao priliku da proba ovakav proizvod ?

Ili bar nešto slično.
 
Ja ga redovno jedem i mogu reci da je odlican dodatak za sve, pocev od salata,pica a i za kuvanje. Tehnologiju susenja neznam ali mozes da izgooglujes "sun dried tomatoes".
 
Nekoliko puta sam jeo sušeni paradajz u maslinovom ulju, mogu reći da mi se dopalo.
Želeo bih i sam da ga sušim, (ovaj delikates je prilično skup) ima li neko iskustva sa tim? mislim sorta? način? i t.d.?

neznam dal si vec saznao kako se radi. al evo sta sam ja pronasla: za najbolji rezultat se koristu sorta roma paradajz i jednostavno se suse na sunce par dana al moze i u rernu http://www.youtube.com/watch?v=a19penq71WA moze sa zacinima a moze i bez zavisi kako volis. a najbolje je da ih na pola seces i izvadis semena malo posolis i ostavis da malo izgubi tecnost. pa onda 2 ili 3 dana ostavis na sunce. cim nestane sunce sklonis ih unutra pa sledeci dan ponovo dok nedobijes rezultat koji ti se svidja. potom ih sacuvas u tegle maslinovo ulje.
 
Poslednja izmena:
Јабучар исећи "на чамце"послагати у плехове и изложити сунцу.Увече покрити тилом или каквом другом покривком да ноћна влага не дође до плода.И тако онолико дана док парадајз не буде сув одн.да се влага доста смањи и да се не цеди из полода.Ујутро се слаже у мање патент тегле, мало посоли и залива ред по ред маслиновим зејтином боље категорије квалитета.
Чува се на тамном промајном месту.
Рецепт је из кувара штампаног 1877 године у Новом Саду.
 
zanimljivo, koji je to kuvar... izdavač, autor, itd...?
Јабучар исећи "на чамце"послагати у плехове и изложити сунцу.Увече покрити тилом или каквом другом покривком да ноћна влага не дође до плода.И тако онолико дана док парадајз не буде сув одн.да се влага доста смањи и да се не цеди из полода.Ујутро се слаже у мање патент тегле, мало посоли и залива ред по ред маслиновим зејтином боље категорије квалитета.
Чува се на тамном промајном месту.
Рецепт је из кувара штампаног 1877 године у Новом Саду.
 
Nazad
Vrh