Konji, fijakerijade

jesam, ali nisam ja terao jer sam imao peh sa rukom nekih 10min pre pocetka dvoprega. tako da je morao moj prijatelj da vozi, i jako je lose vozio, mada su i konji bili umorni jer nisu isli prikolicom. jako mi je zao sto nisam vozio, jer idu jako lepo zajedno, iste su velicine i korak im je kao jedan, sve u svemu prijatelj je jako "mlako" odvezao, ali nema veze, lepo smo se druzili. :ppozdrav: ::vino:: :ppozdrav: fijakrijada je bila dobro organizovana, i sa dosta konja.
SLEDECE NEDELJE 22. JE FIJAKERIJADA U DOLOVU, SA POCETKOM U 1H. KO MOZE NEK DODJE!!!
 
Želim samo da pohvalim jučerašnju fijakerijadu u Gaju i da se još jednom zhvalim na gostoprimstvu svim članovima KK Ilija Frča Miki.
Naravno i svom pratećem osoblju na čelu sa predsednikom Nikicom M. i zamenikom kolegom Ivanm.:ppozdrav:
 
Hvala PEGAZ na pohvalama i hvala tebi na nesebičnoj pomoći.
Smotra je prošla vrlo lepo, ali sa nešto manjim brojem učesnika . Razlog je opravdan - blokade na mostovima i oko Pančeva, a i vreme je bilo oblačno tako da s eneki nisu usudili da pođu "peške".
Sve u svemu 25 jednoprega, 26 dvoprega, 6 troprega, 3 četvoroprega, 1 petopreg

PS Postavio bih slike, ali ne kapiram još uvek kako to funkcioniše na novopostavljenom forumu
 
Poslednja izmena:
Тине, биће у Ковину смотра 27.07. (среда), тако да је то приближно време када ћеш бити иу Србији. Иначе коњички клуб је врло организован, јак, и смотра је увек велика и посећена како од учесника тако и од посматрача. Ковин је 40 так км источно до БГа, 30мин лагане вожње од Теразија.Вреди доћи. Ако дођеш видечемо се.
Користим прилику да и друге позовем на смотру.
 
tine, ako zelis kasacke trke se desavaju u pancevu 24. tako da ako volis i kasace dodji! :D
 
Hvala na pozivima, a budem samo za vikend i to u Bačkoj.

I volio bi da vidim fijakerijadu, kasači mi nisu toliko interesantni.
 
Ако Бог да здравља учествоваћу на смотри, али и имаћу неког ко би сликао , тако да ће ми бити драго да поставим слике са смотре. Мада нема те слике која би приказала атмосферу...
 
2007-07-07-12.jpg



Evo mojih fijakera, moj deda i otac su ljubitelji ovih stvari, sredjuju ih i restauriraju.
 
pozdrav, jako lep fijaker, ako bi mogla koja slika tih taljiga u potpunosti, i moze li se znati da li je sta na prodaju?
 
Ko je bio na jucerasnjoj Fijakerijadi u Crepaji ? Bilo bi lepo da podeli utiske sa nama, koji, nazalost, nismo bili u prilici da uzivamo u paradi licno........Ko je pobedio u jednopregu, dvopregu, najlepsa zaprega, najlepsi par, najlepsi par mladih konja ?......I fotografije, naravno !!!....:bravo:
 
Bio sam ja slika nemam jer mi aparat ne radi već neko vreme.Jednoprega nije bilo krenuli su sa dvopregom...Sve u svemu bilo je extra kao i svaki put u Crepaji.Vreme je poslužilo tek popodne je počelo da rominja.Bilo je lepih zaprega i konja i relativno pošteno suđeno.Ko ima slike ne bi bilo loše da ubaci.
 
Na seosku slavu Markovdan, u utorak 08.05.2012., odrzace se "Sremska potkovica" ( Fijakerijada) u Novim Karlovcima (Sase) u Sremu.

---------- Poruka napisana 08-05-12 u 22:04 ---------- Prethodna poruka je 06-05-12 at 22:13 ----------

Bio danas na Fijakerijadi u N. Karlovcima pa rekoh da podelim sa vama jedan delic atmosfere u vidu kratkog video zapisa jednog od ucesnika u svojevrsnoj "paradi".....

http://youtu.be/TRVUCs2BHk0
 
Poslednja izmena:
U SUBOTU 12.05.2012. SA POCETKOM U 13h U DOLOVU CE SE ODRZATI VIII "DOLOVACKA FIJAKERIJADA". DODJITE I UVELICAJTE NAM FIJAKERIJADU SVOJIM PRISUSTVOM!
 
Nazad
Vrh