FORSCHRITT kombajni

Cséplődob átmérője ti je prečnik bubnja
 
Szlábó tye to óvde lyudi razuméti, komám! :D
[/quote]

Eto vidis da razume ljudi csak imaju i odgovarajucu tastaturu slova sto ja neznam koristiti :D
Post je spojen: [time]1297972630[/time]
_________________________________________________
Zeka je napisao(la):
szélessége: 3,6; 4,2; 5,7 m to je naj verovatnije zitni adapter koji nosi ... Cséplőrész szélessége: 1300 mm
Cséplődob átmérője: 600 mm je naj verovatnije zirina prerade itd ...
Ovi podaci odgovaraju za zmaja161 samo je motor kao kod 141 77kw ali mu to puno ne smeta jer jako lako tera kombajn .
 
mihalyocska je napisao(la):
Ne kudim ja nikakvog konja a claseva vozio i video raznoraznih . Kupiti sam mogao ali nisam hteo , jedan drug iz susednog sela ima claas merkator 60 i zali sto je kupio tesko nalazi delove a kad nade SUPOOOO i mogu mu se samo zahvaliti sto me je odgovorio od merkatora jer njega sam i ja hteo uzeti . Mogu ti reci apsolutne nezalim sto sam uzeo E512 ,u ono vreme su za zmaja 141-42 trazili 10000-15000 DMarke a ja platio sa carinom i svim izdacima 4000 DM isto bi mi izasao i merkator .
nism ni mislio na tebe kolega. nego na ovog sto forschrita nije ni vozio a ni video. ja nezalim u opste sto sam kupio e 517,a i ja sam imao u planu merkatora 75
 
@Zeka u madarskoj mozes uzeti 514 da ti za 7900 eura ovde bude registrovan i remontovan jes da bude mlade a ne da jos na ovu cenu dodajes jos nekih 4-5000 eu. za prevoz +carina++++

@dejan77 dali i kod tebe na 517 isto sa kvacilom iskljucujes pogon hedera ili je neki drugi patent ?
 
u pravu si za pogon, ali na mestu poluge kvacila iskljucuje se heder ista takva papucica,a ukljucuje se na polugu koja se vrati u pocetni polozaj kada ga ukljucis.
 
Pre neki dan sam procitao celu temu o automatizaciji zmaj kombajna i dobio par dobrih ideja u toj temi . Posto nije mu mesto tamo jer moj kombajn je E512 i da nebi isao u off mislio sam tu postaviti meke ideje koje bi se lako uz malo prepravki moglo ugraditi i u zmaja , a rec je o tome da prilikom vrsenja tesko dolazi do gusenja bubnja jer vec na puzu u hederu ima racna koja neda masi ako je suvise velika da prode ako ipak prode tu je jos jedna racna na osovini kosog trnsportera ako i ipak i tu prode i zagusi bubanj sto mi se dogodilo jednom u deset godina a seko sam svasta (navodno bio proso a prikolica puna sa semenom od divljeg sirka a proso nigde) "cupanje " traje 5 minuta . Iskljucise sve popusti korpa sa jednom polugom , ukljuci se vrsilica polako priteze se korpa cupanju kraj i gas dalje . Heder se ukljucuje sa polugom a iskljucuje sa kvacilom jer prvi refleks kad zagusti da se stane na kvacilo , ako se ne stisne do kraja onda samo zaustavi kretanje ali heder ne . Voljan sam da uslikam mada bice malo nezgodno izvirsiti ako nekoga interesuje , samo recite sta vas interesuje . :D :D
 
Izgleda da nikoga ne interesuje da sebi olaksa cupanje bubnja kad se zagusi pa cu ipak postaviti par slika da se vidi da nije neka mudrost .
t71fra.jpg

Ovo je poluga u kabini sa kojim se odpusta korpa od bubnja i napravi zazor od nekih 10 -15cm i bubanj kod ponovnog ukljucivanja moze da se pokrene i sam sebe izprazni , onaj rukohvat je na jednom navoju sa kojim se fino podesava zazor korpe u raznim usevima .
ir4y2a.jpg

Na ovu rucku su prikljuceni poluge iz kabine i sa oba kraja korpe .
25khmye.jpg

Tu se vide poluge sa oba kraja korpe.
 
zorancile je napisao(la):
Malo ljudi prati ovu temu, zato se niko nije javio da je zainteresovan.

Onda mislis da stavim post u temu za automatizaciju zmaj kombajna pa da vidimo dali ce biti vise zainteresovanih , jer patinti su dobri laki za izradu a puno pomazu !
 
Može, stavi slike i objašnjenje kako funkcioniše temi Zmaj, nju prati još više ljudi.
 
kod mene je slican sistem ja imam i rucku koja otvara korpu (povecava zazor izmedju korpe i udarnih sina)u slucaju neke havarije izgleda kao poluga od rucne.
 
Nazad
Vrh