FORSCHRITT kombajni

Ja sam cuo tako da su RABE veci potrosaci i majstori koji su radili u zem .zadrugama u madarskoj kad sam pricao sa njima rekli da bolje uzmi sa ifa motorom nego sa rabom jer su ife sigurnije .Ja imam E512 sa ifa motorom vec deset godina i zadovoljan sam i nema sanse da bi ga prodao , zavisno od godine i jacine zita trosio od 4 -9 litara nafte po jutru ,ali sa devet litara onda sam kosio zito preko 3500kg / jutru .
 
ovaj je pravi... ::svaka cast::
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sEVb1e-SmZo[/youtube] :sta: ::novac::
 
motor moze da bude problem ako ga ne odrzavas kako treba.potrosnja je uglavnom zbog dizni i ventila ali kada se to sredi radi kao nov. redovno menjanje ulja i to kvalitetnog. ciscenje rotacionih filtera ulja itd tekuce odrzavanje
 
Pa verovatno motor koji je nalupao mnogo sati a nije adekvatno odrzavan? Sta je tebi crklo na motoru?Kod nas je u firmi bio problem sa motorom kada je razbio ulje i upalio lampicu a majstor koji je radio pre mene mrtav ladan vozio ga dok nije zaribao,kasnije smo utvrdili da je na nesrecu u njega prvog usuto ulje iz bureta koje je otvoreno,kako je u koj motor sipano tako su se redom palile lampice.a kada smo isipali bilo je kao voda.
 
mdw525 h je napisao(la):
Pukao klip i oštetio radilicu.Ali ostavimo motor nastranu,kao kombajn meni se i sada sviđa unatoč tim problemima što sam imao snjim .Uzeo bi ga opet bez razmisljanja samo ako bi našao sa malo radnih sati i očuvanom stanju Ajmo reči radi jeftinih delova i dobrog učinka .Moj kolega ga ima i on je zadovoljan snjim, ali motor RABA.
Kad je vec tolikih problema sa motorom sto ne razmislis o ubacivanju nekog mercedes motora jer kao kombajn i ja smatram da zasluzuju da rade a ne da zavrse na nekom otpadu . Nakon desetogodisnjeg silovanja i moj motor je zasluzio generalku ali posto hocu i da ugradim secku odluka je pala na ugradnju om352a motora u 512 , proucavao sam i ostale kombajne i sa ovim motorom mogo jos neke detalje da izmenim da bi poboljsao kvalitet rada i postigao veci ucinak.
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Moje misljenje o njima je sledece :cao:
Nema ljutnje ::namigivanje::

Da zaista valjaju, bilo bi ih mnogo mnogo vise u srbiji a ne toliko da mogu da se izbroje na prste jedne ruke :cao: :cao: :cao:
 
Nema nikakve ljutnje , ali bi ti bio hobotnica sa po dvadeset prstiju na rukama i nebi ih nabrojao koliko ih ima :D, jer koliko znam u zmaj 161 seriji pretezno imas tih motora i ti isti im drze cene jer su kao motori i korisceni dosta skupi .Samo u mom kraju sto znam da ima jedno desetak tih motora . :ppozdrav:
 
Cini mi se da je neko imao mercedesa u forschritu i nije bas bio zadovoljan, sa potrosnjom.
 
mihalyocska je napisao(la):
Nema nikakve ljutnje , ali bi ti bio hobotnica sa po dvadeset prstiju na rukama i nebi ih nabrojao koliko ih ima :D, jer koliko znam u zmaj 161 seriji pretezno imas tih motora i ti isti im drze cene jer su kao motori i korisceni dosta skupi .Samo u mom kraju sto znam da ima jedno desetak tih motora . :ppozdrav:

Nismo se razumeli :cao:
Nisam mislio na motor, nego na komplatan kombajn :cao: :cao:
 
Ima ga clan foruma Kristian iz Supljaka bio sam kod njega da vidim kako je postavio , samo sto je negov bez turboa od sto konja i sto mi je ispricao kako ga vozi nije ni cudo za potrosnju da je veci . Sa tom brzinom ima da posece 2k.j. na sat i onda 8litara i nije puno . Ovaj sto ja hocu da stavim ima 135ks na 2200obr/min sa turbo punjacem ,jedan bosista kodmene rekao da ga teram sa 2000obr/min i trosice kao upaljac sumljam u toma ali se nadam u ne prevelikoj potrosnji , uglavnom videcemo kad dode vreme zetve . :D

Ima bogami sa Kristijanom smo izbrojali nekih 15 komada sto 512 sto 514
Post je spojen: [time]1297964591[/time]
_________________________________________________
To sto ih slabo ima , razlog je sto su istocno nemci a da valjaju to je sigurno . Delovi jeftini ali kvalitetni , lako za odrzavati sa dobrim ucinkom , netreba ti nista vise . Na madarskim forumima ljudi koji su ih imali pa prodali kupovali class dominator sad razmisljaju da ih kupe ponovo i da prodaju claseve skupi su delovi a u kvalitetu nema velike razlike .
 
Necemo valjda sada da raspravljamo o kvalitetu, kada se to odavno zna :cao: :cao: :cao:

Sam si rekao da ih ima 15kom
A Class-a ima bar jos x100 :bravo: :bravo: :bravo:
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GTSb7WewcSA[/youtube] po gledanju ovih snimaka E-514 je naj verovatnije u klasi zmajeva serije 141-2-3 ... ... ako se ne varam
 
Sto se mene tice mozemo se raspravljati. To sto ih nema puno ja mislim da je svatljivo , a sto je claseva vise to je zato sto je poznatija firma sa dobrim marketingom . Samo jedna uporedba sine na uvlakacu u temi claas sam citao ngde oko 30 eura a za forshritta 3 i nista nije losijeg kvaliteta u moj sam ih menjao posekao 2000 -2500 kj zita, suncokreta , soje i jos se nevidi da je radio
Post je spojen: [time]1297966848[/time]
_________________________________________________
http://www.mezogeparchivum.hu/Madat/bet_e512.htm

Pogledaj ovde i uporedi sa zmajem
 
SaleCar je napisao(la):
Necemo valjda sada da raspravljamo o kvalitetu, kada se to odavno zna :cao: :cao: :cao:

Sam si rekao da ih ima 15kom
A Class-a ima bar jos x100 :bravo: :bravo: :bravo:
Ne kudi konja kog nisi jahao, a mozda ni video. razlika je u tome sto je ovo iz istocnog bloka pa se malo manje pridavalo paznje na marketing. a zasto bi mi nasedali na provokacije ako mislis da je klas bolji ti vozi njega i placaj delove, ali prvo plati njega. Mi sto ih imamo zna mo sta imamo.Kraj price.
danas mi kum kaze da je nasao coveka koji moze deo da nabavi za dan dva.http://www.mezogeparchivum.hu/Madat/bet_e517.htm
 
Evo jes nekih tehnickih karakteristika (muszaki adatok) drugih kombajna za uporediti :ppozdrav:

http://www.mezogeparchivum.hu/tema_gabonakombajnok.html
Post je spojen: [time]1297968222[/time]
_________________________________________________
Ne kudim ja nikakvog konja a claseva vozio i video raznoraznih . Kupiti sam mogao ali nisam hteo , jedan drug iz susednog sela ima claas merkator 60 i zali sto je kupio tesko nalazi delove a kad nade SUPOOOO i mogu mu se samo zahvaliti sto me je odgovorio od merkatora jer njega sam i ja hteo uzeti . Mogu ti reci apsolutne nezalim sto sam uzeo E512 ,u ono vreme su za zmaja 141-42 trazili 10000-15000 DMarke a ja platio sa carinom i svim izdacima 4000 DM isto bi mi izasao i merkator .
 
szélessége: 3,6; 4,2; 5,7 m to je naj verovatnije zitni adapter koji nosi ... Cséplőrész szélessége: 1300 mm
Cséplődob átmérője: 600 mm je naj verovatnije zirina prerade itd ...
 
Nazad
Vrh