FORSCHRITT kombajni

dejan 77

Član
Učlanjen(a)
8 Sep 2010
Poruka
1.878
Lokacija
Vrsac
Evo teme za vlasnike istocno nemackih kombajna [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gjJr3_iNR1Q&feature=related[/youtube]ja posedujem e 517 u zitnoj varijanti ,isa kukuruznim adapterom oros 6011
 
SaleCar je napisao(la):
Kako se pokazao kombajn u radu...? :cao:
Daj nam neke informacije o njemu..? :D
Bas sam to i ja pitao ali je bio dosta skrt sa podacima . Reci dali je ifa motor ili neki drugi kolko ovrsis na dan itd , bas nas interesuje, da vide i ostali sta je FORSCHRITT :D :ppozdrav:
 
mihalyocska je napisao(la):
SaleCar je napisao(la):
Kako se pokazao kombajn u radu...? :cao:
Daj nam neke informacije o njemu..? :D
Bas sam to i ja pitao ali je bio dosta skrt sa podacima . Reci dali je ifa motor ili neki drugi kolko ovrsis na dan itd , bas nas interesuje, da vide i ostali sta je FORSCHRITT :D :ppozdrav:



Realno mislim da je on kod nas ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: jer ja sada cujem da ga neko uopste i ima ::svaka cast:: Mozda je on jedini u Srbiji :D Ko zna kako se snabdeva za delove i ostalo :sta:
 
Pa da ali za te pare....!
Kod mene u selu ne znam da ima i jedan dajc a torpeda ima 4-5 jel to znači da su loši?
Zato rusa ima više nego punoletnih stanvnika :haha:
 
za 3000 vec moze kupiti 512.4-5000 e je 514 i 517.oko 30000 kosta mdw fortschritt 527 sts (6 slamotresa cummins motor hidrostatik pogon bord kompjuter itd...)
 
nisam bio skrt nego sam ti napisao to sto znam.na njemu je ifa v8 ucinak ne zavisi od njega nego od logistike,potrosnju nisam merio sipano iz bureta. delova imas u madjarskoj,mada kod cujem da ima covek u backoj koji donosi kuci.meni jos uvek nista nije trebalo. ima ih dosta u srbiji jer su jako zahvalni lezajevi su standardni a osovine su tolike da tesko mogu da puknu,pogon je hidro staticki,i ima jako lepu stvar na njemu kada otvoris puz za istovar on okrene smer ventilatora hladnjaka i izduva sve sto ima u njemu tako da ciscenja hladnjaka nema, inace u hladnjak staje 70 litara vode. i cena zavisi od opreme i radnih sati, a bogme i od godista dobar 517 89g u nemackoj oko 8000-9000 e bez adaptera za kukuruz. a koliko je dobar i koliko ih ima ce vam reci da ga ima u igrici farm simulator[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wD4_77gdtpc&feature=related[/youtube]
 
E to mi je najbitniji i neprikosnoveni pokazatelj kvaliteta što ga ima u igrici farming simulator.
 
Dejan77 na ove podatke sam mislio sto si naveo jer koliko sam upoznat onda i nema puno razlike izmedu 516 i 517 jedino godina proizvodnje i mozda neke sitnice.

Jeste da kodnas ima malo ovih kombajna , to je zato sto je dosad bio nepoznat , ja mislim da ko bude procitao ove postove u temi da ce mu pomoci u kupovini ako se odluci kupiti jeftin ,jeftin za odrzavanje a pored toga jako pouzdan kombajn. Svakome mogu preporuciti jer ga imam vec 10 godina . Moj je 512 sa ifa motorom od 105 konjskih snaga ,bubanj (dobos )mu je 130 cm , za jedan radni dan pod tim mislim ujutru od 8-9 sati zavisi kad se osusi rosa pa do uvece do 8 sati mogu pokositi izmedu 12-15 hektara psenice prosecnog roda oko 30 metara po jutru sa lakocom .Cak i tako sto parcela je iskomadana pa ima jos i transporta iz jedne u drugu parcelu pored potrosnje od 5 - 6 litara po jutru .Za ovih deset godina odkako ga imam najvise mi je nafte trebalo nesto malo kajisa i lezaja ali to sam mogao i kodnas uzeti ,ali nekih ozbiljnijih delova nije trebalo . Nadam se da ce nas biti vise zadovoljnih vlasnika FORSCHRITT kombajna jer su stvarono vredni paznje . :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]недеља, 06. фебруар 2011. 11:51:56 CST[/time]
_________________________________________________
talianu je napisao(la):
Kako se kreću cene polovnih?
Za 3 -3.5 hiljade eura mozes uzeti E512 ,u radnom stanju (spreman za sezonu) sa zitnim i kukuruznim adapterom za 4-5 mozes 514 ,516 istom opremom .
 
cena naj vise zavisi od godista i radnih sati. ista dobijas u rezervu + prevoz.
 
jer svako ko ga ima retko ga prodaje,a ako se odluci za prodaju ode tu u mestu tako da retko ima potrebe za oglasima.
 
Rekla-kazala...

A je li možemo da ostanemo pri davanju konkretnih informacija u vezi ovog kombajna, a da se manemo igrica i subjektivnih misli o tome zašto ih ima ili nema u atarima/oglasima itd.?

Kolega @Dejan 77:
Može li koja slika Tvoje mašine?
 
ima jako lepu stvar na njemu kada otvoris puz za istovar on okrene smer ventilatora hladnjaka i izduva sve sto ima u njemu tako da ciscenja hladnjaka nema

Voleo bih da vidim koju sliku ovog rešenja. Pretpostavljam da je pogon elektromotor
 
Attila M. je napisao(la):
Rekla-kazala...

A je li možemo da ostanemo pri davanju konkretnih informacija u vezi ovog kombajna, a da se manemo igrica i subjektivnih misli o tome zašto ih ima ili nema u atarima/oglasima itd.?

prvo u igrici su jos i fend,class,forschritt nisu rekla kazala ja kada sam se raspitivao za moj odem kod coveka koji ga je imao, a on mi isprica o njemu i odvede me da ga vidim kod komsije ,koji ga je kupio od njega jer ovaj nemoze vise da radi. na coveka mislim.
a postoi jos i strah od nepoznatog,sta posle itd.poljska,madjarska i druge zemlje istocnog bloka su ih pune.

resenje za ventilator je preko reduktora ima lamele i mali klip prilikomotvaranja puza menja smer oko 15 sec
slike cu postaviti
1fjl3a.jpg




14abq7q.jpg
 
Hvala na slikama, Kolega! :ppozdrav:

A ono u vezi igrice i ostalog sam želeo da kažem da je malo neozbiljno kao kriterijum kvaliteta postavljati zastupljenost u PC igricama. Takvu argumentaciju sam ja koristio do prvih par razreda osnovne škole, a sad smo valjda prevazišli taj nivo. ::namigivanje::

Sve u svemu, s nestrpljenjem očekujem daljnje slike ovog kombajna, pa kad budeš nešto šarafao oko njega, seti nas se i uslikaj i unutrašnjost? :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh