Depozitori-Ulagaci vestackog djubriva

Ma može naravno.
Ja sam ova princip video kod nekog turskog proizvođača, s tim što su oni iskomplikovali sa hidraulikom koja zatvara i otvara prolaz, a mašina košta neke hilajde evra.
Princip je baš ovaj, gravitacija odvodi đubrivo u zemljište.
Na slikama se ne vidi, ali sam napravio ram koji nosi mrežu, sito, na vrhu koša.
Sipam đubrivo kroz to sito da ne prođe ako ima nekih krupnijih agregata, pa da to ne pravi problem.

A ako stoji na sredini nema nikakvih problema, stvarno nikakvih.
Samo napravi dovoljno jako da se ne krivi i radi sigurno.
 

Ovaj ima lepo rešen problem širenja-sužavanja radnih tela. Tj izbeglo se crevo, već ovim prihvatnim posudama sa kosinama se prebacuje djubre.

- - - - - - - - - -

Hvala za slike...upravo si mi potvrdio da moze bez kardana i hidro motora...a za vinograd upravo jos lakse stoji na sredini i nema razloga da necuri...jos imam stari ciklon mogao bi taj kos da iskoristim...

A što samo jedno radno telo na sredini, nije li previše daleko od korena?

Moj plan je dva radna tela, ide se u svaki drugi red a sledeće godine u ove koje nisi išo prošle.....
 
Ovaj ima lepo rešen problem širenja-sužavanja radnih tela. Tj izbeglo se crevo, već ovim prihvatnim posudama sa kosinama se prebacuje djubre.
E to je taj turski koga sam gledao na sajmu.
Sad ga prvi put vidim u radu.
Ok je, moćno je, ali ostavlja veliki kanal iza sebe koji nekako mora da se ravna.
Kad ide obrada površine posle ubacivanja đubriva to nije problem, ali ne mora se uvek obrađivati cela površina, a onda to predstavlja ozbiljan problem.
 
Nazad
Vrh