Japanska PREPELICA - oprema za držanje, ishrana i ostalo

evo recept koi dam moih prepelica :
--48 kg kukuruz
--30 kg soje
-- 5 kg kospe od soncogleda
--5 kg dehidrat detelina
-- 9 kg stocne krede
--1.5 kg premiks
--1.2kg Dikalcium
A neznam dali bi bio uzrok posto vec 2 g se bavim ovim i nikad mi se ovo nie desilo da svi od jednom prestat nositi
preko cele zime bili su zatvorene imali odgovarajucu tempereturu i ventilacii , kad se vreme otoplilo poceo sam otvarat ulazna vrata kod njih ali to bilo po 2-3 sata preko dana i to nekih 4-5 dana i vreme se promenilo bilo malo hladno i prestao sam drzat vrata otvoreni i oni tada prestali nosit jaja

Post je spojen: [time]1270195825[/time]
_________________________________________________
I ovo sam zboravio upista
Da i slabie jedu od prieje
 
Ajde mi malo ni u pomoc i primam vasih iskustva

Imam oko 200 komada prepelica
Sve e bilo OK do pre nedelju dan
A problem e u tome sto su prestale nositi jaja i to svi od ednom prestali !!!!!!!!!!!!!
--Ishrana ista svaki dan
-- boravak isti nisam ih menjao mesto gde zive
--este da sam otvorio 2-3 dana ulazna vrata ali to e bilo 2-3 sata preko dan
Stvarno neznam sta im bi ??
 
Smatram da zbog stresa mogu prestati da nose nije dokazano ali imao sam takva iskustva .
 
kurta_75 je napisao(la):
toni32 Koncentrat ti je dobar samo trebaš da im dodaš soli i to oko 0,3 %. :ppozdrav:

Da, u navedenom receptu nedostaje 0,3 % kuhinjske soli da bi račun bio = 100 %.
U ovom receptu treba zapaziti manjak energije iz ugljenohidratnih hraniva i višak proteina.

Za manju proizvodnju jaja japanske prepelice preporuka je da se koriste gotove smeše koncentrata za ishranu koka nosilja konzumnih jaja.

p.s.
Vidljivo je da predloženi recept za ishranu nosilja japanske prepelice potiče iz narodne pameti (tj. iz kućne radinosti).
 
transtar je napisao(la):
A MJEDNA MOJA PREPELICA NOSI JAJE SA LJUSKOM BELOM KO SNEG :kisa:
I kod mene , svremena na vreme, neka snese jaje bele boje,ali ne stalno. Šta je uzrok tome nebi znao. Čak sam eksperimentalno i stavio neko belo jaje u inkubator, i izađu normalni pilići. A sad sam pre neki dan našao tamno zeleno bez ijedne šare na njemu, i njega sam ubacio juče u inkubator,pa ćemo da vidimo šta će da iospadne. :ppozdrav:
 
Da bilo e do koncentrat pre edno tjedna pocele su nosit jaja, sada su OK . Od onog recepta sam neke kolicine namalio i dodao pcenicu i ovaj ti recept nie iz narodne pameti .
 
U cilju bolje preglednosti i racionalne organizacije Foruma sve Teme o japanskoj prepelici spojene u jednu sa novim naslovom: Japanska PREPELICA - oprema za držanje, ishrana i ostalo

Svim forumašima na Živinarstvu uspešno post-ovanje!

:ppozdrav: Moderator
 
Zdravo svima, nov sam na forumu, počeo sam da se bavim uzgojem japanskih prepelica pa me interesuje da li postoji udruženje "prepeličara"?
Marko-Trstenik :ppozdrav:
 
Da li neko ima konkretna iskustva , a poceo je od skoro da se bavi ovime , koji su eventualni problemi uzgoja i proizvodnje jaja i plasmana jaja, ili mozda da neko od velikih proizvodjaca da nas posavetuje ili cak da napravimo ugovor mi mali sa velikima o otkupu jaja?
Pozdrav Dusan F
 
Pozdrav Svima , novi sam , relativno ,hocu da pocnem sa prepelicama ali me interesuje da kupim gotove kaveze , odrasle jedinke i gotovu hranu . Znaci ne bih da eksperimentisem mnogo vec da radim i da li neko vrsi otkup jaja na veliko sa ugovorom o saradnji, Da li je neko racunao neto konverziju ulozeno-profit kod proizvodnje jaja ?
Pozdrav Dusan
 
@Dusan F

Pročitaj predhodne postove, mislim da bi neko mogao da ti pomogne, pre svih Dzonko. Pošalji mu poruku pa vidi da li će odgovoriti. Nešto se pasivizirao u poslednje vreme, a bio je krenuo veoma intezivno (doduše malo više sa reklamom)!

:ppozdrav: Moderator
 
Bruka jedna
U Loznici se prodaju vrapčija jaja po ceni prepeličijih.

Pogledajte rezultat mojih istraživanja:
12 komada jaja = 137 din
jedno jaje = 137/12 = 11,41(6) din
Ova jaja, lepo upakovana, za najmanje 3/5 manja su od normalne veličine jajeta japanske prepelice
Jaja su isporučena sa severa Bačke (lepo upakovana)

Bruka jedna !!!

Izvor: Rodić (pregledao Bibliotekar danas)
 
Precasni

Jel se to neko setio kako kulturno da proda m... za bubrege ? Ili je slabo ranio prepelice
 
Evo mene interesuje kao i Marka
Da li postoji udruzenje odgajivaca prepelica u Srbiji .
U Hrvatskoj ga ima i uclanio sam se.
Hvala
Pozdrav Dusan Filipovic
Zemun
 
Pošto je novim propisima o organskoj proizvodnji držanje životinja u kavezima zabranjeno, ima li neko ideju kako bi se mogao organizovati uzgoj japanskih prepelica u skladu sa ovim novim standardima?

Isti post sam postavio i u temi o alternativnom gajenju živine, pošto pitanje podpada pod obe, valjda nije zabranjeno, ako jeste, praštajte.
 
Nazad
Vrh