Japanska PREPELICA - oprema za držanje, ishrana i ostalo

15rhwxx.jpg

ohrbpd.jpg

290spoy.jpg

2195501.jpg

j0z9tg.jpg

209o6t2.jpg

124wyg0.jpg

x1ycfq.jpg

1415grs.jpg

dlrymq.jpg

25zozlz.jpg

23kah53.jpg

Dragi obožavaoci japanskih prepelica pozdravljam vas i postavljam ove slike sa željom da svoju radost podelim sa vama.Danas sam na poklon dobio ove dve japanske prepelice.Imao sam jako malo vremena da se snadjem ya njihov smestaj a isto tako malo i para.Evo kako sam resio svoj problem.Jedini novac koji sam potrosio je 90 din. za žito_Ovo vam se malo hvalim a malo i žalim.Dakle u čemu je problem!Ja nemam pojma o prepelicama.Prvi put u životu ih imam a drugi put ih vidim!Interesuje me čime da ih hranim?Da li iko može ovako sa slike da mi kaže koliko su stari jer ni žena od koje sam ih dobio ne zna sa sigurnošću koliko imaju?I da,da li su oba mužjaci ili ženke?Ja sam po slikama sa foruma zakljućio da su oba prepelani ali kao što sam već rekao ja o njima nemam pojma,tek ono što sam saznao na netu.Udelite mi neki savet,kritiku,itd.Unapred sam vam zahvalan i presrećan takođe što postoji ovakvo mesto gde se ljudi mogu upoznavati,savetovati,deliti iskustva...Dejan iz Niša.
 
Za kavez si se snašao super. :D Meni to nikad nije palo na pamet, košara od škrinje. Mrežu odozdo slobodno makni i stavi neku sa večim rupama (2x1 cm) da izmet pada a jaja ostaju unutra.
A za spol, ne mogu utvrditi . Ima na forumu većih stručnjaka od mene. Ja sam amater u tome.
Probaj pitati na forumu www.svijet-ljubimaca.com u temi Uzgoj i razmnožavanje fazani i ukrasne peradi-> uzgoj japanskih prepelica. Prelistaj, ima dosta strana teme.
Želim ti sreću u novom hobiju :ppozdrav:
 
Hvala za savet!Takvu sam mrežu imao a morao sam nešto da stavim da im nogice ne propadaju,međutim vidim i sam da bi trebala biti šira pošto deo izmeta ostane a smo mali deo ispada.U svakom slučaju hvala na svemu! :)
 
Po šarama, tačkama na grudima, rekao bih da su obe ženke.Mužjacima su grudi pretežno svetlo braon boje i imaju dooosta manje ovih tačkica. A i često se propinju i pevaju. Starost teško ovako ko može da ti proceni. Za hranu recimo kukuruzna prekrupa pomešana sa VZ-om za nosilje, ali da kupiš ceo džak VZ samo za njih dve ... :nono:...proći će rok, a neće stići da pojedu. Jedino ako imaš i koke koje nose. A za pod, ako već sam praviš kavez, za ovaj tvoj bi bila idealna zaštitna rešetka sa neke stare spoljne jedinice klime Midea. One su žičane, razmak oko 1cm a još i plastificirane, ili su skroz od plastike, ma idealne.
Probaj da nabaviš ako nekog znaš što ugrađuje klime , pa ima od neke stare zamenjene.
:ppozdrav:
 
Jedan prijatelj koji je čuvao japanske prepelice kaže da su obe ženke ali stare.Kaže da nisu mlade.Tvrdi da se to poznaje po njihovom kljunu i veličini.Kaže da im odmah dam koncentrat za nosilje i da ima da nose bez problema.Preporučio mi je 60% kukuruza,15% soje,15%suncokreta i 10% koncentrat za nosilje.Znači rekao je da im nikako ne dam čist koncentrat da ih ne upropastim.Šta vi mislite?
 
Pozdrav svima! Nisam dugo pisao na forumu,imao sam posla,sada se nadam da ću imati više vremena.
Pota ja prepelice čuvam već nekih 2,5 - 3 godine, imao sam ih i do 200 kom, sad su oko 70,slabo ide prodaja jaja pa sam smanjio. Ishranu svojih prepelica sam više puta menjao, hranio ih gotovim koncentratima,pravio sam koncentrate,dodavao u ishrani mleveno lekovito bilje,pravio im čajeve da piju umesto vode.Što se tiče podatka da ćeš da upropastiš prepelice koncentratom,mogu da ti kažem da to nije tačno. U koncentratu (bilo da ga sam praviš,ili da ga kupiš gotov)ima sve što je potrebno za normalno funkcionisanje organizma ptice,veselija je i bolje nosi.Što se tiče kaveza,dobro si to osmislio i uradio,svaka čast za ideju.Jedino bih ti preporučio da pomeriš tu plastičnu mrežu i umesto nje staviš rabic( to je ona punktovana metalna mreža koja se koristi za malterisanje 10 x 10mm),to zbog pacova i ostale gamadi,koja progrize tu plastičnu mrežicu ko od šale i napravi pokolj u kavezu. Ja sam patio zbog toga.
Nabavi i mužjaka. :ppozdrav:
 
dario bulic je napisao(la):
spim je napisao(la):
dario bulic je napisao(la):
interesuje me gde se moze nabaviti ambalaza kutije za pakovanje jaja japanske prepelice nadam se da nisam jedini sa ovom mukom unapred hvala
:bravo: :bravo:Imas ambalazu u Novom Sadu. www. panexco.com
Salju brzom postom. Dvodelna ambalaza po 20 komada.
hvala puno pozdrav

Panexco je skup, ja sam ipak za kartonsku 30kom/pun kolor. Evo broja: 069/19.99.069
Post je spojen: [time]1285964929[/time]
_________________________________________________
futurefarming je napisao(la):
Pošto je novim propisima o organskoj proizvodnji držanje životinja u kavezima zabranjeno, ima li neko ideju kako bi se mogao organizovati uzgoj japanskih prepelica u skladu sa ovim novim standardima?

Isti post sam postavio i u temi o alternativnom gajenju živine, pošto pitanje podpada pod obe, valjda nije zabranjeno, ako jeste, praštajte.
Da postoji takozvano podno gajenje ali i ono ima svojih prednosti i mana...
Post je spojen: [time]1285990585[/time]
_________________________________________________
Pota je napisao(la):
Dragi obožavaoci japanskih prepelica pozdravljam vas i postavljam ove slike sa željom da svoju radost podelim sa vama.Danas sam na poklon dobio ove dve japanske prepelice.Imao sam jako malo vremena da se snadjem ya njihov smestaj a isto tako malo i para.Evo kako sam resio svoj problem.Jedini novac koji sam potrosio je 90 din. za žito_Ovo vam se malo hvalim a malo i žalim.Dakle u čemu je problem!Ja nemam pojma o prepelicama.Prvi put u životu ih imam a drugi put ih vidim!Interesuje me čime da ih hranim?Da li iko može ovako sa slike da mi kaže koliko su stari jer ni žena od koje sam ih dobio ne zna sa sigurnošću koliko imaju?I da,da li su oba mužjaci ili ženke?Ja sam po slikama sa foruma zakljućio da su oba prepelani ali kao što sam već rekao ja o njima nemam pojma,tek ono što sam saznao na netu.Udelite mi neki savet,kritiku,itd.Unapred sam vam zahvalan i presrećan takođe što postoji ovakvo mesto gde se ljudi mogu upoznavati,savetovati,deliti iskustva...Dejan iz Niša.

Dejane, koliko ja mogu da vidim obe prepelice su ti zenke, kupi koncentrat za koke nosilje i to im daj da jedu 10kg ce im biti dovoljno vise od tri meseca!
Moracu da te razocaram, ove prepelice su ti stare i moj savet ti je da ih zakoljes i pojedes hehehe a ja cu ti pokloniti 2zenke i 1 muzjaka. Javimi se na 069/19.99.069 Recepte za pripremanju prepelica pogledaj na www.farma-draganic.com ali tek posle 10.10.2010. Veliki pozdrav
Post je spojen: [time]1286016102[/time]
_________________________________________________
kurta_75 je napisao(la):
Pozdrav svima! Nisam dugo pisao na forumu,imao sam posla,sada se nadam da ću imati više vremena.
Pota ja prepelice čuvam već nekih 2,5 - 3 godine, imao sam ih i do 200 kom, sad su oko 70,slabo ide prodaja jaja pa sam smanjio. Ishranu svojih prepelica sam više puta menjao, hranio ih gotovim koncentratima,pravio sam koncentrate,dodavao u ishrani mleveno lekovito bilje,pravio im čajeve da piju umesto vode.Što se tiče podatka da ćeš da upropastiš prepelice koncentratom,mogu da ti kažem da to nije tačno. U koncentratu (bilo da ga sam praviš,ili da ga kupiš gotov)ima sve što je potrebno za normalno funkcionisanje organizma ptice,veselija je i bolje nosi.Što se tiče kaveza,dobro si to osmislio i uradio,svaka čast za ideju.Jedino bih ti preporučio da pomeriš tu plastičnu mrežu i umesto nje staviš rabic( to je ona punktovana metalna mreža koja se koristi za malterisanje 10 x 10mm),to zbog pacova i ostale gamadi,koja progrize tu plastičnu mrežicu ko od šale i napravi pokolj u kavezu. Ja sam patio zbog toga.
Nabavi i mužjaka. :ppozdrav:

Ako hoces da se odbranis od pacova povedi racuna o samom objektu, ako ti on udje nece ti pomoci ni armiracka zica a ne rabic pletivo. Pacov saceka da prepelica promoli glavu pa ju je otkine.
Veliki pozz
 
Maestro je napisao(la):
@Dusan F

Pročitaj predhodne postove, mislim da bi neko mogao da ti pomogne, pre svih Dzonko. Pošalji mu poruku pa vidi da li će odgovoriti. Nešto se pasivizirao u poslednje vreme, a bio je krenuo veoma intezivno (doduše malo više sa reklamom)!

Evo evo vraca se Dzonko na veeelika vrata!!! Od sada uvek sa vama :)
Znam da nije neko opravdanje ali dobio sam sina, pa sam se tesko snalazio u ulozi mladog tatice :)

:ppozdrav: Moderator
 
Ma ja sam sad betonirao objekat,tako da nemam više tih problema,nego samo napominjem da se nebi i drugima desilo to što se meni desilo. :ppozdrav:
 
Sad sam video slike farme sa profila, nemam reči, svaka čast! :ppozdrav: :bravo:

Da li si probao par komada da držiš van kaveza, onako sa ispustom, uzeo bih nekoliko komada za svoje potrebe pa bi ih tako držao?
 
Imam jedno malo jato koje drzim ogradjene za svoju dusu. Inace muzjake tovim iskljucivo u volijeri, meso je mnogo bolje nego kada se tov u kavezima.
Post je spojen: [time]уторак, 05. октобар 2010. 01:51:30 CDT[/time]
_________________________________________________
futurefarming je napisao(la):
Sad sam video slike farme sa profila, nemam reči, svaka čast! :ppozdrav: :bravo:

Da li si probao par komada da držiš van kaveza, onako sa ispustom, uzeo bih nekoliko komada za svoje potrebe pa bi ih tako držao?
ubacio sam jos slika, pogledaj
http://poljoinfo.com/zivinarstvo/sastav-hrane-za-japanske-prepelice/msg196792/#msg196792
 
Evo i slika:
23i789c.jpg


Uskrsnja humanitarna akcija 04.04.2010. :

2zf085j.jpg


Faram Gdina Maitsetseg Casciher iz Ulan-Batora sa mojim pticama:

k9b6sw.jpg

168zxgx.jpg

10psrjq.jpg


Kavez za 24prepelice (12+12):

15x4dgm.jpg


Baterija od 5 kaveza (kapacitet 120prtica):

m8ir2x.jpg

2rxuoi8.jpg


Moj poklon Maitsetsegu Casciheru 1440 jaja za nasad :) Maj 2010.god.
29mkieg.jpg

Ambalaza:
2nrdg0n.jpg

Meso prepelica:
5wjqkx.jpg


kokosije,nojevo i prepelicije jaje:

hx6y49.jpg
 
Svaka chast i sve chestitke za ovako uzoran primer međunarodne saradnje, najbolji način da se dobar glas o nama daleko čuje a i Mongoli su nam uvek bili prijateljski narod(sem neshto malo u srednjem veku ali sve je to ok :D ). Samo napred. :bravo: :bravo: :bravo: :ppozdrav:

Za humanost na delu ne bih izdvajao reči, sam gest sve govori! ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
Da, da, upravo tako sam mislio, u volijeri. Koje su eventualne mane ovog načina uzgoja i kako bi trebalo napraviti boks za nošenje jaja. Nemam iskustva pa ne zamerite ako pitam banalne stvari, bolje u startu nego posle da prepravljam. :cao:
 
Nazad
Vrh