Japanska PREPELICA - oprema za držanje, ishrana i ostalo

bojan65

Novajlija
Učlanjen(a)
26 Jul 2007
Poruka
19
Lokacija
kikinda
Čuo sam da su jaja od prepelice veoma hranljiva i zdrava, pa bih hteo da ih probam držati kod kuće. Ali me interesuje sa kakvim materijalima da napravim kavez i koje su dimenzije za uzgoj japanske prepelice.
 
Znam samo da je preporučeno da se sa strane stavi žica sa okcima 5x5 cm, a na dno da se stavi žica sa okcima 10x10 cm. E sada na početku uzgoja na pod se mogu staviti novine, da prepelicama ne propadaju mnogo noge kroz žicu.
 
novii je napisao(la):
Znam samo da je preporučeno da se sa strane stavi žica sa okcima 5x5 cm, a na dno da se stavi žica sa okcima 10x10 cm. E sada na početku uzgoja na pod se mogu staviti novine, da prepelicama ne propadaju mnogo noge kroz žicu.

Mora, da je to u mm, kroz 5*5cm, odu one.
 
:sta:
Bacio si me na muke i pokolebao, sada ni ja nisam više siguran, jer je velika verovatnoća da je tako kako si ti napisao. Hhhmmmmmmm........Moraće se javiti neko sa praktičnim iskustvom,najbolje bi bilo.
 
Pre 20 godina sam ih drzao u slobodnom ispustu.
Zatvorena i osvetljena prostorija, pravilan odnos polova i nije bilo problema.
Jaja kao blata.
 
Zoran.Ku je napisao(la):
Ima li netko informaciju koliko kostaju mlade prepelice, ili jednodnevni pilici?? i koji je to odnos polova za jednu familiju?
Malo sam istrazivao sajtove uzgajivacnica, i oni preporucuju odnos polova 1:3, odnosno na tri kokice dovoljan je jadan petlic, a sto se cena odraslih prepelica tice, to ti je izmedju 2 i 3 eura po komadu. Na ovim sajtovima mozes naci vise informacija:
www.prepelice.com
www.japanskaprepelica.co.rs
www.prepelice.comxa.com
www.vancik.net
www.farmasrebrnakoka.com
 
Na lozničkoj pijaci juče su se odrasle japanske prepelice prodavale za 250-350 din/kom. (2,6-3,7 €/kom.), uz uslov da se kupi 8 grla (6 kokica i 2 petlića). Prodata grla se vade iz kaveza i pakuju u kartonsku kutiju za dalji transport.
(Bila je gužva oko kaveza te nisam mogao da saznam podatke o odgajivaču i izloženim grlima.)

japanske_prepelice_1.jpg

Izgled prodajnog mesta​

japanske_prepelice_2.jpg

Kavez sa 8 japanskih prepelica​
 
11ifuvc.jpg

Post je spojen: [time]1253286977[/time]
_________________________________________________
upravo sam postavio kavez koji sam uradio za 100 koka..
 
Odličan rad, ali samo ako može koja slika iz krupnijeg kadra da se vide detali. Veoma jednostavno je rešenje hranilica. :D
 
interesuje me gde se moze nabaviti ambalaza kutije za pakovanje jaja japanske prepelice nadam se da nisam jedini sa ovom mukom unapred hvala
 
Kako si rešio plasman jaja japanskih prepelica?

Imaš već neki dogovor ili ćeš ih prvo pakovati, pa onda nuditi na prodaju?
 
ma imam plasman i vec dugo prodajem jaja ali bi hteo da nabavim malko kvalitetniju ambalazu a niko ne zna gde ima da se nabavi to nije samo moj problem svaki dan se skoro javi neko sa tim pitanjem
 
ja drzim japanse prepelice, ali samo za kucu, imaju kucicu drvenu, i ispred ispust 1*1*1m a izveo sam i prvu turu u inkubatoru koji sam pravio, ione su prenele, a sad se razmisljam malo i o komercijali ;)
 
Ukika a jesu li zatvorene u tom ispustu 1x1x1 , mislim dali prepelice mogu da lete pa se mora i od gore zatvoriti nekom mrežom ?
 
Nazad
Vrh