Vesti i obaveštenja

Па ове млађе су све "старлете у покушају" и нема шансе да их натераш да седну за шиваћу машину. Оћеш-нећеш мораш да примиш бабе да раде.

- - - - - - - - - -

ogranicenje 40 zbog radova i kad su zavrsili dionicu oni su otisli al je znak ostao
Ја на мојој рути текве знакове олабавим и окренем за 180º.

- - - - - - - - - -

preko "Perutnine Ptuj"
Од 1991. не купујем ништа словеначко!
 
Perutnina ptuj i Cekin brend su uzasno skupi i uzasno problematicnog kvaliteta. Nije mi samo jasno ko im to kupuje u radnjama.
 
Dakle od sada samo:Hvala braco Turci,hvala braco Madjari,hvala braco Nemci itd....Tenzije da se vise ne dizu inace nema nista od fabrike i zlatnog doba.....

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2018&mm=10&dd=21&nav_id=1458887
Mora da je bilo vruce dok su se trudili da turcima poklone neko drzavno zemljiste i ubrzaju dozvole za izgradnju i upotrebu. Hvala da im kazemo? Sto su dosli, dali koji dinar probisvetima da im nameste sve dozvole kako bi izrabljivali narod za siću? Zahvaljuje im se onaj ko se i ovajdio. Tudje poklonio a usput i dobio radne magarce da mu od doprinosa finansiraju kartel. I mi smo jad i beda kad nam gologuzija sa 000,00 dana radnog staza van mandata prica o radu i poslu. Sreca pa nisu hirurzi jer bi u protivnom svi isli sakati i ćopavi.
 
Upaljena svjetla danju znače mnogo , to zna svaki vozač koji prelazi malo više km . Nije to bezveze uvedeno , na magistralnim putevima i brzim cestama , naravno da to netreba lično tebi na autu ali drugima , mnogo jeuočljivije auto koje dolazi ususret u daljini , i pogotovo u momentu kada se odlučuješ dali da prestižeš a auto ide u makazice ususret u daljini taman tolko presudjuje kad vidiš auto sa upaljenim svjetlima iz suprotnog smjera da ne kreneš u prestizanje . Non stop upaljena svjetla tokom cijele godine podržavam 1000% , a prelazim dodišnje 50 do 100 hiljda km.
Slazem se da upaljena svetla danju znace mnogo. Kada sunce pripece svetla se slabije uocavaju tako da bi trebalo dodati jos i rotaciju recimo ljubicaste boje radi bolje vidljivosti.
 
Momo mene mnogo vise zanima od toga koliko prelazis godisnje kilometara DALI SI SKORO KONTROLISAO VID I DALI DOBRO VIDIS NA DALJINU i drugo posto znam da si veliki Evropejac JESI LI TI TO ZAKLJUCIO SA SVETLIMA ILI SU TI REKLI DA TAKO TREBA JER JE TO STGLO IZ EVROPSKIH ZEMALJA

Bolje je sa upaljenim svjetlima , to iz osobnog iskustva , inace prije sam malo brze vozio od dozvoljene brzine , 90 dozvoljena , a ja prosjek oko 160-170km/h , dobar asfalt, i tu dionicu slabo tko i vozi manje od 140km/h , sa 200km/h vozio. nije bilo nekog prometa a malo neravna cesta od zakrpa i mogu ti reci da me neki deda snimio sa kilometra i sisao sa bicikla i pricekao da prodjem , vidljivost sa upaljenim i ljeti je veca.
 
Mora da je bilo vruce dok su se trudili da turcima poklone neko drzavno zemljiste i ubrzaju dozvole za izgradnju i upotrebu. Hvala da im kazemo? Sto su dosli, dali koji dinar probisvetima da im nameste sve dozvole kako bi izrabljivali narod za siću? Zahvaljuje im se onaj ko se i ovajdio. Tudje poklonio a usput i dobio radne magarce da mu od doprinosa finansiraju kartel. I mi smo jad i beda kad nam gologuzija sa 000,00 dana radnog staza van mandata prica o radu i poslu. Sreca pa nisu hirurzi jer bi u protivnom svi isli sakati i ćopavi.


Kostunica je nas sahranio onog 5 oktobra 2000 godine u 19 h,kada je odrzao prvi govor po preuzimanju vlasti okupljenoj masi ispred Savezne skupstine.Tada je rekao "da nece biti revansizma".Znao sam tog istog trenutka da je "revolucija" propala.Ne vodi se revolucija u svilenim rukavicama.
 
Bez revansizma kako bi bagri dozvolili da ubiju i premijera, a da potom u "sablji" ne dovrse posao.
Sto se tice postenog naroda i vanrednog stanja nakon ubistva, trbalo je trajati 3 godine a ne 3 meseca i sve to strojiti ako ima dokaza da su krivi.
Normalni i posteni ljudi koji nisu bili u petlji nisu ni znali da je vanredno stanje.
 
Bolje je sa upaljenim svjetlima , to iz osobnog iskustva , inace prije sam malo brze vozio od dozvoljene brzine , 90 dozvoljena , a ja prosjek oko 160-170km/h , dobar asfalt, i tu dionicu slabo tko i vozi manje od 140km/h , sa 200km/h vozio. nije bilo nekog prometa a malo neravna cesta od zakrpa i mogu ti reci da me neki deda snimio sa kilometra i sisao sa bicikla i pricekao da prodjem , vidljivost sa upaljenim i ljeti je veca.
Kako nam nisu trebala svetla danju dok smo vozili,stojadina,juga,ladu...
Sad bi da besnimo,malo li je 80,90km,nego treba terati preko 100km pa se onda čudimo otkud tolike nesreće.Realno pri tim brzinama vozač nema kontrole nad autom ili samo misli da ima.Da bi se sprečile nesreće,onda treba traktoriste uvesti u red-rotacija,trokuti,prsluci-pešake i bicikliste.Trebaju nam auti od 200 konja umesto što manje jer nemamo standard za njih.neko nema leba da jede ali će kupiti besan auto da se vidi kako je on šofer...
 
Svi gore navedeni kojima je potrebno UPALITI SVETLO na 40 iznad nule a moze i na 30 iznad nule PODHITNO ALI POTHITNO KOD OCNOG LEKARA JER NEMA VREMENA ZA CEKANJE jer ako vi ne vidite na toliko jakoj svetlosti gde su potrebne naocare za varenje VAMA ONDA U SEKSUALNOM RITUALU TREBA REFLEKTOR DA PRONADJETE LIZALICU ILI CE MORATI DAMA DA VAS satelitski navodi i da vam kaze sta treba i gde treba i pothitno umivanje ladnom vodom nedozvolite da vas probisveti edukuju i da vam pricaju kako treba trenutno smo jedina zemlja u Evropi koja pali svetla [pa nije to igla da ga nevidis ,nevidis auto od 2 tone e sad nisam pitao a jel se vidi iz daljine autobus ili kamion a mozda zavisi i od farbe ako se uklapa u sredinu :haha:
 
Pokušavaš biti sarkastičan, ali ne ide ti baš najbolje. Niko nije rekao da ne vidi vozilo, već da je uočljivije sa upaljenim svjetlima i samim tim ga primjetiš ranije nego bez svjetala.
Na velikim temperaturama je izražen i miraž (pogovo na dionicama gdje je duži pravac sa prevojima), pa ako ta zakonska obaveza spasi samo jedan život opravdava postojanje.
 
Možemo da se posipamo pepelom koliko god hoćemo ali svi mi zajedno krckamo ovu državu i krademo život našoj deci. Svaki put kad zažmurimo da mi sami ili komšija palimo njivu, kada mi ili komšija kupimo gorivo od švercera, kada mi ili komšija potplati policajca, poreznika, opštinara ili sudiju, kada mi ili komšija ne poštujemo zakone, kada mi ili komšija podmitimo doktora, ili damo pare da nam se zaposli dete ili žena, kada mi ili komšija ne uzmemo fiskalni račun, kada mi ili komšija dozvolimo da nam otkupljuju znoj i muku u bescenje, kada mi ili komšija prodajemo prskano voće nekoj drugoj deci, kada mi ili komšija bacimo đubre iz auta ili u potok ili u reku, kada mi ili komšija potplatimo komisiju za komasaciju... mogu ovako ceo dan da pišem.... A 'glupi' Švajcarci prijave komšiju kad pusti vodu iz vodokotlića posle 10 sati uveče... neka komšinica je prijavila Federera jer je hteo nešto da dogradi bez papira.... 'glupim' Slovencima satelit broji krave... 'glupi' Holanđani izvezu više semena nego što mi izvezemo svega iz ove države....

Ali da, nama je red i zakon sa zapada loš i ne uklapa nam se u naše burazerske kombinacije.... I Rusuja je pojam za nas... i oni više neće da se druže sa nama...

Dakle... počistite prvo svoje dvorište pa komšijino pa sa komšijama ulicu pa celo selo mesnu zajednicu pa da se krene ka gradovima... inače deca će nam robovati i motati kablove za minimalac ovde ili ako imaju sreće za minimalac u Slovačkoj.... Srblji u pamet se uzmite...
 
Јеси ли ти то почео кампању за изборе?
Srblji u pamet se uzmite...
Што се закона тиче, писани су за сиротињу рају.
Што се "Сбаља" тиче, ту памети одавно нема, биологија је учинила своје ("још мало па нестало")!
 
Pokušavaš biti sarkastičan, ali ne ide ti baš najbolje. Niko nije rekao da ne vidi vozilo, već da je uočljivije sa upaljenim svjetlima i samim tim ga primjetiš ranije nego bez svjetala.
Na velikim temperaturama je izražen i miraž (pogovo na dionicama gdje je duži pravac sa prevojima), pa ako ta zakonska obaveza spasi samo jedan život opravdava postojanje.
..........ta zakonska obaveza opravdava postojanje agencije za saobracaj gde se uhlebljuju partijski kadrovi i koje kakve suse.......
 
Da budemo realni, koga zaboli za ljudske zivote. Ovamo usta oklembesise pricajuci o blagodetima kojekakvih zakona koji bi trebalo da sacuvaju zivote a na drugoj strani se uvozi groblje od hrane sumnjivog karaktera i porekla pa se deci za uzinu serviraju. Tu niko ne odgovara i nema kaznjavanja. A sta cemo sa izvesnim kolicinama osiromasenog uranijuma kojim su nas castili pa ih niko nije tuzio ni sudio jer i sudiju i tuzioca drze na platnom spisku. Sta cemo sa stetnim sporazumima po kojim smo postali eu skladiste za radioaktivni otpad?

A sa saobracajem je posebna prica. Nemojte ljudi piti i voziti. Ako vas udari neko ko telefonira i kuca poruke za volanom, on ce baciti telefon a vi cete pasti na alko testu pa cete biti krivi.
 
Možemo da se posipamo pepelom koliko god hoćemo ali svi mi zajedno krckamo ovu državu i krademo život našoj deci. Svaki put kad zažmurimo da mi sami ili komšija palimo njivu, kada mi ili komšija kupimo gorivo od švercera, kada mi ili komšija potplati policajca, poreznika, opštinara ili sudiju, kada mi ili komšija ne poštujemo zakone, kada mi ili komšija podmitimo doktora, ili damo pare da nam se zaposli dete ili žena, kada mi ili komšija ne uzmemo fiskalni račun, kada mi ili komšija dozvolimo da nam otkupljuju znoj i muku u bescenje, kada mi ili komšija prodajemo prskano voće nekoj drugoj deci, kada mi ili komšija bacimo đubre iz auta ili u potok ili u reku, kada mi ili komšija potplatimo komisiju za komasaciju... mogu ovako ceo dan da pišem.... A 'glupi' Švajcarci prijave komšiju kad pusti vodu iz vodokotlića posle 10 sati uveče... neka komšinica je prijavila Federera jer je hteo nešto da dogradi bez papira.... 'glupim' Slovencima satelit broji krave... 'glupi' Holanđani izvezu više semena nego što mi izvezemo svega iz ove države....

Ali da, nama je red i zakon sa zapada loš i ne uklapa nam se u naše burazerske kombinacije.... I Rusuja je pojam za nas... i oni više neće da se druže sa nama...

Dakle... počistite prvo svoje dvorište pa komšijino pa sa komšijama ulicu pa celo selo mesnu zajednicu pa da se krene ka gradovima... inače deca će nam robovati i motati kablove za minimalac ovde ili ako imaju sreće za minimalac u Slovačkoj.... Srblji u pamet se uzmite...

Vidi ovako, iskustvo kaze, da u korumpirnaoj drzavi je adekvatno biti korumpiran. Ti ako pokusavas biti normalan u nenormalnoj drzavi ispadas budala. Kako obasniti one koji kada prave kucu/supu su trazili dozvole i onda svakih 5-10g bude legalizacije i ovi koji nisu nikakvu dozvolu imali to proguraju neuporedivo jeftinije nego posten gradjanin. Ti ako kupujes gorivo za racun, to nece ici u prilog normalizaciji zivota (putevi da se popravljaju, ne da vozimo po serpentinama) vec ce tu tvoju akcizu potrositi na starlete, nemestene tendere i 74 Audi po redu. Ja verujem da se oni nama smeju kada placamo pdv.
 
Ja da sam hteo da budem Skandinavac otisao bi u Svedsku i bacio bih sidro a da sam hteo da budem Amerikanac i da jurim pare i karijeru otisao bi u Ameriku i brojao bi dolare .Ali ja sam BALKANAC koji ceo zivot zivi NE KAKO DRUGI HOCE NEGO KAKO JA HOCU nemam facebook nemam tviter nemam instagram nemam racun u banci ne pripadam nijednojh partiji i ni jednoj sekti i nijednoj firmi I NE DUGUJEM NIKOME NI JEDAN JEDINI DINAR I NE ZELIM DA ME NIKO KONTROLISE a moje misljenje je da svako ko voli Svajcarske zakone i njihov stil zivota ili Holandski ili Nemacki treba da ide preko a ne da menja mentalitet naroda jer od CIGANINA NE BIVA NORVEZANIN NITI OD ARAPINA JEVREJ NITI OD BALKANCA SKOTLANDJANIN.Srbija je iako to mnogi ne vide a mnogi ne zele da vide KOLONIJA ofucana i srozana u kojoj je narod uleteo zesce sa zaduzenjima po bankama a posto mnogi ne vide Srbija je dobila 40 stranih banaka a dobila je i coveka koji im uzima narodu tesko zaradjenu PENZIJU naplacuje gradjanima GLEDANJE TELEVIZORA naplacuje poplavljenima ODVODNJAVANJE naplacuje DRZANJE PISTOLJA naplacuje ZDRAVSTVO iako su izdvajali za isto godinama i SAMO BICUJE naplacuje SVETLA NA MILION STEPENI a ja sam na ulici non stop i gledam svakodnevno u kakvom se CABRU NALAZIMO a predsednik se obraca narodu KAO RETARDIRANIM LJUDIMA i meni nece objasnjavati covek bez dva dana radnog staza da je problem u nama i da treba da se menjamo jer ja necu da se menjam a pogotovu da me ne menja covek koji nikad nista nije radio u zivotu osim BUKANJA i da gledam kako otvara tiudje montazne hale u kojima mu gradjanstvo radi za burek i jogurt ,U meni nije problem VELIKI PROBLEM JE U OVIM NISTACIMA STO RUINIRAJU SVE OKO SEBE I OVU ISCRPLJENU I NAPACENU DRZAVU.Ja cu i dalje da pecem rakiju na crno ne zelim da pijem Francuski konjak i Skotski viski a ko voli velika je Evropa sve najlepse A STA KAZE EVROPEJAC KOMSIKA PRIJAVILA FEDERERA:haha:
 
@mornar kanda si i ti isti kao on,nemas dana radnog staza i samo pričaš,pričaš i pričaš :ppozdrav:
 
Bolje su uočljiva auta sa upaljenim svjetlima pogotovo neke boje auta su danju iz daljine manje uočljiva , nije da se nevide ali bolje privlače pažnju sa svjetlima , kad je neko auto na udaljenosti koja je na granici za bezbjedno počinjanje prestizanja lakše ćemo odustati od prestizanja ako su mu upaljena svjetla , to je i ispitivano , al nemojte tražiti da kažem gdje .

A ovo za gmo piliće je tek glupost , ovde kod nas sve i jedno pile jede gmo soju , neznam u Srbiji kako je al pretpostavljam da je isto , jedino ako se kod vas ne uvozi soji sačma.
 
Nazad
Vrh